Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At-çek Baracuda Gece avım 29 Kasım 2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba Balıksevdam Ailesi..
    Bu avım şu an İngilterede olan ve bizleri uzaktan takip eden İngiliz arkadaşım Mark'a gelsin..

Yaklaşık 1.5 ay kadar önceydi avlağımın birinde akşam iş çıkışı atçekle aksiyon çalışıyor ve birazda yeni aldığım sahtelerin yüzüşünü inceliyordum..
    Hani hangi aksiyona nasıl tepki veriyor babında..
    Tabi ben üzerimde Rusyada Çernobil santralinde kullanılan tulumlardan giymiş bir halde( Botlarla falan giyiliyor o derece yani) zombi gibi suyun orta yerinde deli gibi kamışı sağa sola savururken biri geldi kıyıya kem küm bişiler dedide anlamadım aleyküm selam dedim uzaktan hepsi o..
    Neyse az yoruldum soluklanayım hemde su kola falan içeyim diye sudan faş fuş sesler çıkartaraktan çıktım..
    Az önce avlağa gelen vatandaşın yanına doğru yavaştan ilerledim ve aramızda şu konuşma geçti..
    -Selamun aleykum diyzemin yavrusu varmı bişi..??
    -I'm british, Mark.. gibi bişeyler dedi..
    -Tu parle Français..?
    -No no.. english..
    Neyse bağıyım bende Fatih dedim ve tanıştık elemanla.. Ne işse İngilizlerde hiç yabancı bir dil öğrenme gayreti yok ohh valla ne olur sanki 2 gıdım Fransızca öğrensen demi :)
    Ha benimde ingilizcem belki Fransızcamdan daha iyidir ama gıcıklık değilmi Fransızca konuşacam illa :D
    Deplasmanı sevmem tarafsız saha iyidir..
    Uzun edip baş ağrıtmayayım bu arkadaşla oracıkta uluslararası dil olan balık sevdasında konuştuk 1 saat kadar, Birbirimize sahte kutularımızı malzemelerimizi gösterdik izah etmeye çalıştık, lisanlarımızın yetmediği yerde telefonlara davranıp çektiğimiz görüntülerle olayı hallettik..
    Mark çok sıcakkanlı biri.. Ve gerçek bir yakala bırak avcısı..
    Öyle büyük sazanlar yakalayıp geri salmış ki inanamadım gözlerime..
    Ve tuttukları yerler öyle özel göl falanda değil basbayağı doğal ortamında avlanıyor arkadaşlar mest oldum..
    25-30 yaşlarında bi vatandaşın o bilinçte olması şahsen beni müthiş etkiledi..
    Mark Baracuda diyor başkada bişey demiyor arkadaşlar..
    Ağzını doldura doldura Bağakudaaaaa deyişi var ki görmeliydiniz :D
    Buna dedim ''koç yiğenim o dediğin burda olurmu hiç..
    Bura sığlık öteye derinleşen yere gidecen hafız..'' ?!!???? Anlamadı tabi :D:D
    Tuttum kolundan götürdüm Baracuda tuttugumuz yere ama ne saati nede şu sıralar av veriyor bu balık..
    1 saat kadar attı çekti bikaç atış kolaylıgı gösterdim çok sevindi..
    Olmadı balık tutamadık ama bir av arkadası daha edindik karşılıklı..
    sağlık olsun..
    Telefon numaramı aldı Bende facebook hesabımı ve Balıksevdam sitemizin linkini verdim telefonuna..
    Dedim sen buraya bak Ben sana gösterecem bağaakudaaaa. :)
    Bugüne nasipmiş bu güzide balığın sezon açılışıda...

Gece olmaya yakındı dün biraz sizlerle laflaştık biraz facede sohbet falan beni bir kaşıntı tuttu..
    Sular çekilmiş avlaklarda balık yok.. Normalde belime kadar olan yer şimdi dizime bile gelmiyor..
    Ne yapsam nasıl etsem şu avucumun kaşıntısını nasıl atsam derken turnaya (ıskarmoz, baracuda) gideyim dedim..
    Ayda aman aman göstermiyor kendini ama oldugu kadar artık..
    Hemen mutfaktan 3-5 kaşık baldan kaşıkladım ki ritüel yerini bulsun :D
    O değil hanım beni görse gece balığa gidiyom diyerek baldan kaşıklarken bişey sanacak birsürü tatava uğraş dur valla işin yoksa :)
    Valla balığa gidiyom diye anlatki inandırasın..

Atladım arabaya doğruu baracuda tutmaya..
    Tabii canıııııım bizde öyle nokta atış :D:D
    Neyse vardım eskiden tanıdığım bi arkadaş atıp çekiyor habire ''varmı bişey'' dedim yok dedi...
    ''Olmaz tabi havaya baksana, yaprak kımıldamıyo, su desen göl gibi, boşa uğraşıyoz'' falan diyerek alanımı biraz açtım arkadası yolcu ederek :D
    Ne kötüyüm ben yaa :D
    Az sonra olacakları düşünürken mis gibi havayı çektim ciğerlerime.. O anın tadını çıkardım balık tutamasamda bu keyfi yaparak dönmek istiyordum evime..
    En azından denemiş olacaktım..
    15 dk kadar attıktan sonra ilk arkadaş saldırdı sahteye kalamaya gerek olmadıgını hissederek aldım hemen yanıbaşıma..
    Yeni sezon avlarıma bir babayiğit daha katıldı.. Mutluydum..
    Ama mutluluğum uzun sürmedi maalesef az ileriye park eden arabadan içilen bira şişelerini yere fırlatan denyoların çıkarttıgı şişe sesleriyle bölündü keyfim..
    Hemen makineyi sarıp koydum kenara..
    Vardım yanlarına.. dedim ki ''ne yapıyorsunuz siz gençler..?''
    İki dıngırdayacak oldu irkek.. Gel dedim sen az konuşalım ilerde seninle erkek erkeğe.. Anladımki bu arkadaş laftan konuşmadan anlamıyacak.. yoldada yardırıyor paso konusuyor ileri geri..
    Aldım bu arkadaşı az ilerde bildiğim çalılığa doğru güzel bir gece yürüyüş yaptık beraberce..
    Dedim ''ayıları bilirmisin yiğenim sen..?''
    Dik dik yüzüme baktı anlamadı sanırım ..:D
    ''Bak seni şurda ayının eniğini boğduğu gibi boğarım..!!''
    diye güzel güzel konusurken biz çalılığın yanındaki benim arabanın önünde..
    Arabadan aldığım tağrayla bir ikide kovalamaca oynadık ki benim tağrada has tağradır hani gören ürker :D
    Ve sonunda ortayolu bulduk güzel güzel konusarak anlaştık delikanlıyla :D
    özür diledi ve yapmaması gereken bir hareket içinde oldugunu beyan etti kendileri olay tatlıya bağlandı .. patlayan dudak olsun canııım yaptırır neymişte sanki :D 3 kuruşluk silikon, ünlüler hep yaptırıyor .. silikon tabancası var bende veririm :D
    dişi, burnunda bulunur bir çaresi ölüm yokya sonunda ..:)

Velhasılı bu arkadaşları da yolcu ettikten sonra avıma istemeyerekte olsa geri döndüm..
    O sinirle sert atışlar ve akabinde gelen 3 baracuda daha..
    Ama 3. sü bi başkaydı ne muaazam zorladı varya arkadaşlar..
    Aldı götürdü sahteyi bir oraya bir buraya deli gibi..Bütün haşmetiyle suyu yara yara geldi mübarek.. geldiğini sandıgım anda geri gitti bütün gücüyle.. Ama alıştık artık çerez niyetine yiyoruz tabi bu boyutlarda olanlarını :D
    Limitinin 4 adet yada 5 kg oldugunu biliyordum bu balıgın bende 4 adette bıraktım mecburen ama tamda 5 kg geldi zaten fazlasının lafı olmaz dostlar arasında :)

Avda kullandığım sahte Daiwa Saltiga ama sakın olaki bununla tutulur diye bir yanılgıya düşmesin tutmamış veya tutmak isteyen arkadaşlar..
    Kesinlikle pahalı sahteleri önermiyorum.. İllaki tutarsınız avlakta varsa.. Oklavadan kesilerek yapılan sahteyle bile tuttuk..
    Kimseyi başka forumlarda olduğu gibi manipüle etmiyorum, sonuçta herkes bir şekilde birşeylerden kısarak ediniyor bu oyuncakları..
    O yüzden ben buraya bu avda kullandıgım sahteyi ve daha önce baracuda tutan sahtelerimin resimlerinide ekliyorum..
    hepsi çok güzel iş yaptılar..
    Yani o an ben Daiwa Saltigayı atmıstım değiştirme gereğide duymadım..
    Bu balıkta amacım 1.5 metrelik baracudadır..
    Onu tutana kadar mümkün oldukça avlanmaya devam edeceğim..
    Ve inşallah tutacağım bu vahşinin azmanınıda sevgili dostlar..

Herkese selamlar Fethiyeden..
    Sürçi lisan ettikse affola..

Şimdiye kadar Baracuda tuttuğum sahte yemlerim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

vay vay vaayyy abi neler yapıyorsun sen yahu :D sen her sabah her akşam o yolları tepipte balık için tırmalıyorsun ya sana helal olsun utanıyorum vallahi evimin dibinde deniz varken olta atmamaktan :D süpersin abi limitleri zorlamışsın

4. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Eline sağlık Fatih. yine güzel bir rapor okudum, şu Bal'dan nerede buluruz :):):)

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

yanlız bi şey soracam okuynca gördüm ki maniplasyon var arada o arkadaşlara da mark kadar özen gösterseydin yaa deniz kenarına içmek yerine balık tutmak gibi bir spora dahil olsa idiler :D

6. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Hhahaahaa..
    Alemsin Be Hızır kardeşim..
    ona beşe aklım ermez benim kardeş...
    Ben balığa balık için giderim istediğimi alırım gelirim..
    Elmayla armududa karıştırmam..
    Ayrıca arkadaşla gayet güzel spor yaptık biz :)

7. cemalim

cemalim Üye

MAŞALLAH abi nazar değmesin biz istanbulda çinekop yakalasak vala barakuda zannediyoruz

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sevgili Fatih
    Rapor açmadan az önce bir duyuru yap ta pozisyon alalım.

Artık çay mı olur, kahve mi olur, kola veya başka birşey mi olur bişeyler hazırlayıp geçelim bilgisayarın karşısına.
    Kuru kuru gitmiyor senin bu raporlar.
    Başlayınca da ara verilip hazırlanamıyor onlar. Olmuyor yani, haberin olsun.. :D

Balıktan mı bahsetmedim? Unuttum zaaar. :D

Tebrikler, tebrikler :)

9. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Tebrikler. Çok güzel balıklar ve eğlenceli bir rapor. Son paragrafa aynen katılıyorum. Hayalinizdeki trofe baraküdaya ulamşmanızı dilerim. Ancak bu balığın irileri için yenilmez diye bir uyarı var. Sanırım yaşlı bireylerde kandaki ağır metal oranı insanlar için tehlikeli sınırlara ulaşıyormuş. Onun için büyüklerini sofradan uzak tutmak lazım.

10. sadi

sadi Aktif Üye

Ellerin dert görmesin abicim.
    Sonucta hem çok yakışıklı balıklar tutmuş o eller hemde bazen laftan
    anlamayan odun kafalı arkadaşlara usulünce şekil vermişler :D ve bu güzel raporu yazdılar ;)
    Avlarının herdaim gönlünce geçmesini dilerim ;) Tebrikler !

11. m1976k

m1976k Aktif Üye

Döktürmüşsün yine fatih bey raporda heycan var atraksiyon var gerilim var vahşi doğa var en önemlisi balık var böyle devam edersen seni National Geographic programlarında izleme şansı bulacağız yada rapala sponsorluğunda dünyanın balığı program çekimlerinde .. eğer tarada ısrar edersen ben tağrasız çıkmam dersen battal gaziniz torunu fatih koç serserilere karşı coming soon diye sinema salonlarında göreceğiz:)) tebrikler siteye canlılık getiriyorsun sağol....