Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At çek için bilgi almak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Hasanizmir tarafından paylaşıldı.

1. coner

coner Daimi Üye

Ucuz takım,teknik servisi nasıldır bakmak lazım...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bledax

Bledax Aktif Üye

av raporlariniza bakmamak mumkun mu abdullah bey. eminim bircok forumdas tipki benim gibi merakla izliyordur raporlarinizi.avatarinizda ise mutfak sanki 2 meterekare sizse 120 cm gibi duruyorsunuz o turnalarla :) ... masallah... her daim rastgelsin

4. Phorkys

Phorkys Aktif Üye

Ben marka veremem, o kadar uzman değilim o konuda ama şu tavisyeyi verebilirim; kamışın atarı düşük olsun, ve esnek olmasın. Bende 20-50 atarlı esnek kamış var, su üstü sahtelere aksiyon vermede sıkıntı oluyor esnek kamışla. Atarı yüksek olduğunda 0-10 grlık sahteleri atamazsın. 5-25 ya da 10-30 atarlı sert bir kamış alabilirsin.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

GOKHAN AKSOY ve mrt55 bunu beğendi.
  6. mrt55

mrt55 Aktif Üye

GOKHAN AKSOY bunu beğendi.
  7. Guw3n

Guw3n Üye

Hasan merhaba,

Bende yeni bir balıkçılık ve spinning meraklısıyım. Bu işi bilen 1 arkadaşımın yardımıyla başlangıç olarak Shimano catana dx270 ve Shimano sienna 4000 spinning takımımı kurdum ve at-çek'e başladım. 220 TL bütçen olduğunu söylemişsin, bende senin gibi düşünüyordum fakat arkadaşım bana başlangıç için iyi malzemeler olmazsa bu işten keyif alamayacağımı hatırlatınca çıtayı biraz daha yükseltmek durumunda kaldım. Üstadlara göre illaki kusurları vardır lakin bence başlangıç için gayet güzel oldu :) Kurduğum takımdan memnunum, herşey sorunsuzca ilerliyor.

Balık işinin temelinde şans olduğunu, havayı okumak, denizi okumak, meraya ve balığa hakim olmak v.s. gibi deneyimlerin zamanla kazanılacağını fakat kullanılan malzemelerin kalitesinin arttıkça şansının arttığını unutmamak gerektiğini düşünüyorum. Tavsiyem bütçen yetmiyorsa parayı boşa harcama, gerekiyorsa 4 ay bekle ama seni mutlu edecek takımla avlanmaya başla.

Aldığım kamış ve makina linklerini aşağıda görebilirsin.

Kamış :
    Shimano Catana DX Spinning MH 2,70m 14-40g Olta Kamışı, Fiyatı 187,06 TL Özellikleri ve Yorumları

Makina:
    Shimano Sienna 4000 FE Olta Makinesi, Fiyatı 137,55 TL Özellikleri ve Yorumları

Teşekkürler.

cemo ve KayaBalığıKaya bunu beğendi.
  8. Guw3n

Guw3n Üye

Haklısın makinamı? kamışmı? diye sorduğunda tabiki makina önceliklidir lakin kaliteli kamış olmayınca erimden aksiyondan hissiyattan ödün vermezmisin ? Başlangıç seviyesi olarak kendimden örnek vererek paylaşmıştım:) karar onundur ;)

9. matu

matu Aktif Üye

ya kusura bakmayın msj yanlıs okudum tamamıyle yenı alıyorsunuz dıye dusundum hatta msj sıldım..:)

10. Guw3n

Guw3n Üye

Estağfirullah üstad, buranın amacı zaten bu tip meseleler ışık tutmak değilmi :)

matu bunu beğendi.
  11. Hasanizmir

Hasanizmir Yeni Üye

kamışın boyunun kaç olması lazım ve kaç gr atarlı olması lazım acaba