Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At-çek için tavsiye lütfen.

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında vetburak tarafından paylaşıldı.

1. vetburak

vetburak Üye

Daha önceden bu konu hakkında forumda yazılmış yazıları okudum, dün yaklaşık 6 tane av bayi gezdim, son olarak sizlere belkide cevaplamaktan bıktığınız bir konuyu tekrar soracağım lütfen bağışlayın ;
    Genel olarak barajda arada da denizde at-çek için kullanacağım kamış , makina (yedek kafası olan tercihimdir) ve hafızasız ip tavsiye edebilir misiniz? Kamış için yıldırım çekmeyen olması çok önemli; arada bozuk havalarda da avlanmaya çıkıyorum çünkü. Maksimumu 250 TL verebilirim.Şayet elinizde ikinci el varsa değerlendirebilirim.Tavsiyeleriniz benim için çok önemlidir.Reklam olmayacaksa alabileceğim güvenilir bir internet sitesi arıyorum. Şimdiden teşekkür ederim saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. vetburak

vetburak Üye

Günceldir.....

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ortak kullanım için 2,70 m boyunda ve 5-25, 10-30, 15-40 gr atarlı kamışlardan birini seçebilirsin.
    Yıldırım çekmesin dediğin zaman önceliğin karbon içermeyen özellikte olanlar olması gerekir ama performans ve hafiflik açısından karbon özellikli kamışlar çok daha iyidir.
    Hem her hava yıldırım yapmaz. Yıldırım yapabilecek havalarda ise zaten ortalıkta olmak bile tehlikelidir.

Tecrübeli değilsen başlangıçta ip misina kullanmamalısın.
    Mono misinalarda zamanında çok memnun kaldığım Okuma SeaBass'ı önerebilirim. 0,25-0,30 arası kalınlıklar idealdir.

5. vetburak

vetburak Üye

çok teşekkür ederim :) tavsiyelerinizi muhakkak göz önünde bulunduracağım.

6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Ben DAM Pyhton 20-50 atarlı 2,40 boyunda olanı aldım. Aslında 2,70 olanı almıştım ama arabanın bagajına girmeyince 2,40 olanla değiştirdim. Makina olarakta DAM FD 630 aldım. Karbon kamışlar. Sizede tavsiye ederim. İp misina ile beraber 200 liraya geldi.

7. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

Site olarak incecizggiyi tavsiye ederim
    Cengizbalikvilikta var ama internet satisi yokk
    ben herzaman en uygun fiyati incecizgi de gordum istanbul icin.
    makina tavsiyem ise shimamno exage 4000
    bol sans

8. hdfhdf

hdfhdf Aktif Üye

kamış
    okuma salina 240cm 10-40gr
    okuma v-sytem 240cm 10-40gr
    makina
    okuma octana 40 lık yedek kafalı
    shımano exage 25 lik yedek kafalı
    misina
    pelikan dozer 28 lik
    effelatex 28 lik kutulu olan
    sahte
    maxrap 13 turuncu olan
    savager prey 13 limom
    yozurı cristal min. c57 9cm
    bunlar başlangıç için yeterli olacaktır

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Shimano Catana set al gitsin, hiç uğraşma ıvırla zıvırla, kullanacağın sahtelere göre kamışın atarını secebilirsin, boyu da geniş alanda 2-70, 3.00 m hatta 3.30 da olabilir, baraj büyükse uzağa çalışmak amaçlı..

10. vetburak

vetburak Üye

Hocam shimano catana telespin almıştım bir süre önce ama benim şansızlığım mı yoksa başka bir şey mi pek memnun kalmadım.
    1-Şişme yapıyor.Kapanmıyor kapatmaya çalışınca kırılıyor.(ilk denemek için evde açtığımda kapatamadım.Aldığım yere götürüncede kapatmaya çalışırlarken kırdılar.)
    2-Ucu çok dayanıksız geldi kısa sürede kırıldı.Pek verim alamadım.Kırılan kısmı da istanbuldan değiştireceğim artık ne zaman yolum düşerse.
    Hafifliği çok güzel.alırsam 2 parçalısını alırım son seçenek olarak.Saygılar

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Ben o kadar kötü kullandığım halde 3 senede sadece uç fincanlar oksitlendi ama şişme yapmadı, sanırım kalitesi düştü veya sana denk gelmiş de olabilir, üründe hata olduğunda direk Okyanus Marin ile irtibata gecmeni öneririm sorununu mutlaka çözüme kavuştururlar ;)