Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

at-çek ile ilk balığım - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

sanırım atçek ile balık alamayacağım. ges denedim olmadı su üstü kaldı, kaşık denedim olmadı. bu akşamda seyirtme denedim oda olmadı, dipteki pislikleri aldım yukarı bolca :(

en azından balık tutmadan dönmedim sevinsem mi üzülsem mi? :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Hüseyin hangisi balık hangisi sahte bunun:D
    Şaka bir yana,
    Balık alman herşeyden önce avlandığın merada hedef türün var ve nispeten yoğun olmasına bağlıdır.
    Dolayısıyla sen balık tutamamış değilsin.
    Kaldı ki sen balık almaya değil,balık avlamaya gidiyorsun.
    Malum olduğu üzere birinci katagori balık haline gider(Es kaza su başındaysa tırıvırı atar,ağ çeker,dinamit atar şerefsizliğin her türünü yapar) ikincisi yerine göre denizde,ırmakta,gölde arar nasibini.,
    Arar da nasipse olur.
    Sen muazzam bir avcısın.
    Yakındır oltanı beklediğin veliahtın ziyareti,;)
    Sağlıkla kal.:)

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sahte ile balık avlamak balık avcılığının gerçeklerinden biri. İnternet üzerinde binlerce örnek bulmak mümkün.
    Senin henüz sahte ile balık avlayamamış olman o bölgeden sahte ile balık avlanamayacağı anlamına gelmez.
    Sadece daha daha çok deneme yapılması, daha farklı yemlerin denenmesi gibi sonuçları ortaya koyar.

5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sen sahteyi bırak, şeytandan gerçeği yok.

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

şeytan güzelde artık yem sıkıntısı var. 8-10 teke için limanı komple kepçelemem gerekiyor :confused:

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Aslında biliyorsun biraz büyükçe bir livarda uzun süre yaşıyorlar, içine biraz yemlik balık parçası falan, fakat suyun ısısı değiştiği için kayboluyor bu hayvan derinlere doğru, etkilermi yaşamasını bilemiyorum, yada birkaç değisik yere karides tuzağı yerleştirsen yazlıkçılarda yok rahatsız edende olmaz diye düşünüyorum Hüseyin.

8. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Hüseyin merhaba yılmadan denemeye devam etmelisin, levrek bilhassa bozuk havalarda beslenmek için daha çok kıyılar (Marmara için geçerli). Denizin kabarmış olduğu 4-6, 5-7 kuvvetinde Poyraz veya Lodos'sun estiği zamanlarda sahte ile levrek yakalama şansı daha yüksektir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Aralık 2010
  9. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili Hüseyin,
    öncelikle araştırıcı ve başarılı bi karekterin var.inanıyorumki atçek ile güzel balıklar avlayacaksın ancak bu işte sabır ve daimi olman lazım.orta ağırlıkta kaşıklar alba toby 604.2.numara sarı amblajlısı Remixon 3034-04 LEO-20 kaşık 28grolanları denemende fayda var.ben bunlarla çok iyi sonuçlar aldım özelikle remixon diyorum hemde gayet uygun halk kaşığı keza albada öyle.
    [​IMG][​IMG]

Kulanmış olduğun seğirtme ise benim geçen yıl lüfer ve familyası avlarında çok iş yaptığım başarılı bir takımdı bilgine.:)

10. ozi

ozi Aktif Üye

Bazı balıkçılar tekeleri kepçe ile çıkarmaya uğraşmazlar. Liman içinde teknelerinin yanına Plastik kasalar var etrafları küçük çizgi tip delikli olanlardan. İçine çalı süpürgelerinin çalılarından koyarlar batması için tabiki içinde taş olur tekeler içinde yuvalanırlar. Teke lazım olunca pls kasa çekilir ve silkelenir teke ihtiyacını karşılarlar. Acaba sende böyle bişi yapsanda derin kesime atsan iş görürmü. Aklıma geldi bu mevsimde işe yararmı bilmem ama yazın seni kepçe işinden kurtarır kesin.

11. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tavsiyelerine uyucam irfan abi. varsa başka tavsiye kaşıklar güzel olur, çantamda birikmeye başladı rapala, kaşık, seyirtme vs. iş yapmasalarda kenarda dursunlar koleksiyon niyetine :)