Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At-çek ilk balık ( Levrekçik ) :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Plankton tarafından paylaşıldı.

1. Plankton

Plankton Aktif Üye

Merhaba, at-çek stili ile avlanmaya 6 gün önce kamış ve makinemi almakla başladım.İnternette didik didik bu konu hakkında araştırmalar yaptım. Etrafımda hiç kimsenin bu stil ile avlanmaması ve görmemiş olmam büyük sıkıntı olsada bi şekilde denemelere başladım. :)

İlk önce yeni başladığım için bir adet max-pin adlı ucuz bir az dalarlı sahte ve rover98 bir adet su üstü sahte aldım.Bunlara 3-5 te silikon ekledim.Artık herşey hazırdı.Sıra geldi sahteleri su ile buluşturmaya ;)

İlk gün hevesi ile uyumadan sabah suyuna gittim.Sahtelerin beklediğimden çok fazla uzağa gitmesi güzeldi fakat gel gelelim aksiyon olaylarına wtd denen olayı yapamıyorum :( diğerlerini dümdüz çekiyorum falan derken 4-5 saat geçmiş ve hiç bir vuruş ve takip alamadan eve döndüm.Sonraki günlerde hep böyle geçti.Hergün 3-4 saat çalışmalara genelde aynı merada devam ediyordum.Wtd olayıda yavastan oluyordu. Bir kaç kez farklı yerlerede gittim.

Dün uyandığımda camdan baktım ve ilk defa haftalar sonra denizin dalgalı olduğu görünce 15.00 gibi soluğu merada aldım.Dalgalar kayaları dövüyor, her yer köpük, su bulanık tam da levrekle ilgili okuduğum herşey mevcut.Hava kararana kadar at-çek sonuç tık yok.Geceleri hiç denemedim.

Ve gelelim bu sabaha, uyumadan 5.30 civara evden çıkıp mereya gittim.Deniz eski haline dönmüş tertemiz dip çok rahat görünüyor.Wtd zamanı, ilk atış boş, ikinci atışta önüme 3-4 metre kala aniden alttan bir vuruş :eek: kamış iki büklüm, kalamayı rastgele ayarlamıştım , cırrr etsem mi etmesem mi havasında :D makineyi sarıp sarmadığımı bile hatırlamıyorum :confused: çok yakındı çünkü balık.Sağa sola kafa atışları ve balık dibimde fakat kepçe yok :eek: kayalık bir yer misinadan tutup yavaşça kaldırıp kenara aldım :harika: Hemen balığı sonlandırdım.Fotoğrafını çektim. :)

Sonrasında martı istilası basladı :( tepemden geçit yapıyorlar her geçen sahteme dalmaya çalışıyor. Büyük sıkıntı, onları kovalayacağım derken höyt möyt el kol merada olanda kaçtı :eek: Bir süre atış yapmadım takılmasın birisi diye (Takılmasını hiç istemem) Martılar gitti 2 tane karabatak geldi :p toplanıp eve döndüm.(sonunda balıkla :D ) Zaten ben tutacağımı tutmuştum

Kısaltmama rağmen uzun oldu Herkese rastgele diyip bitireyim... :)

Kamış: Shakespeara omni 240 cm 10-30 gr
    Makine: Daiwa Triforce S 300 E
    Sahte: Rover98 (G15r)
    Misina: Okuma bluefish 0.28

NOT:Balığı 26 Mart 2014 tarihinde yakaladım.Raporu o tarihte yazdım.

( Balık 38 cm )

around deep, MezarKabul, pars ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. anesthesia

anesthesia Aktif Üye

Tebrikler, cok guzel balik cok guzel anlatim. Hep beraber nicelerini tutmak nasip olur insallah.

Plankton bunu beğendi.
  4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrik ederim Salih, azmin zaferini tatmışsın Ben de çok azimliyim ve henüz alamadığım o ilk levreğimi kandırabilmek için oldukça çabalıyorum :eek: Artık at-çek daha bir anlamlı gelecektir sana ve daha bir tutkuyla bağlanacaksındır bu disipline. Sahte alma işinde dikkatli ol, bilirsin bu pis bir hastalık :) Daha güzelleri rastgelsin...

MezarKabul ve Plankton bunu beğendi.
  5. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

maşallah tekrarları rast gelsin

Plankton bunu beğendi.
  6. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İyi başlangıç, senelerce uğraşıp denk gelmeyenler var.

Plankton ve TekAdam bunu beğendi.
  7. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

virusu kapmışşın artık.. :D tebrik ederim..

Plankton bunu beğendi.
  8. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Kutlarım devamını dilerim..

Plankton bunu beğendi.
  9. Yhy

Yhy Aktif Üye

İlk levrek avındaki heyacanını güzel yazıya dökmüşsün,şansın daim,avların bereketli olsun...

Plankton bunu beğendi.
  10. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Mesela ben :D

Tebrik ederim Salih, güzel av güzel rapor, ellerine sağlık :harika::harika::harika:

Plankton bunu beğendi.
  11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Salih..
    İlk levreğini güzel bir anlatımla raporlamışsın.
    Her zaman rast gelsin

Plankton bunu beğendi.