Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At-çek İzmir Levrek avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba Arkadaşlar..
    Uzun süredir telefonla görüştüğüm yazıştığım birer abi dost bildiğim Hür Abi (Hür Mol) ve Sevgili O.M.M.G Okan abiyle bir av yaptık İzmirin bereketli sularında :)
    Özel işim sebebiyle hem kardeşimi ziyaret hemde gidebilirsek abilerle ve arkadaşlarla balık tutma heyecanıyla düştüm yollara...
    Yanımda ki güzeryüzlü tonton amcayla sohbet ede ede başladı İzmir yolculuğumuz..
    6 saatlik otobüs yolculuğunun 4 saati telefonla sevenlerle ve dostlarla konuşarak geçti. Otobüstekiler eciğimi cücüğümü herşeyimi öğrendiler bu telefon görüşmelerim sayesinde, hangi balıkları tutuyoruz nerelere yazıyor kimlerle paylaşıyoruz Fethiyede ne iş yapıyoruz ne varsa herkes öğrenmiş oldu bu uzuuun telefon görüşmelerinde :D
    Yolda sağolsunlar çok sevdiğim kardeşlerim ve büyüklerim telefon üstüne telefon ettilerde Allahtan 1.90 boyumla ve en ön koltukta ayaklarımı uzatamadan geçirdiğim bu sıkıntılı otobüs yolculuğu biraz olsun çabuk geçti. :)

Neyse efendim bir elimde kamış taşıma tüpü, diğerinde çantamla çarpışa çarpışa insanlarla gideceğim adrese ulaştım.
    Aklımda dost muhabbeti.. gözümde deniz tütüyor Allahım bu nasıl bir aşk Yarabbim..
    Amaç belli dostlarla balığa gidilecek.. Sohbetler edilecek tutabilirsekte balık tutulacak..
    Sağolsun yol iz bilmeyen ben o anda bakınırken avare avare hemen OMMG Okan abim imdada yetiştide eve kadar gelip aldı ben garibi :D
    Zaten gündüzden de Hür Abiyle telefonlaşmış ve akşam için sözleşmiştik kendilerinin tarif ettiği yere gittik alel acele Okan abiyle.
    Henüz birşey tutamamışlar ama avlakla ilgili mükemmel bilgileri var hangi ortamda nasıl rüzgarda balığın yaptığıyla ilgili bildikleri bizleride fazlasıyla memnun etti.
    Atacağımız sahteye kadar tariflerle suyla buluşturduk oltalarımızı:)
    Ben tabi işin keyif kısmındayım ki her zaman aynıyımdır bana çay olsun sohbet olsun ateş yakalım derdindeyim ama kimse benimle aynı fikirde değil anlaşılan..
    Ortada ne çay var ne de çay yapacak takım düzen vs. :(
    Peki öyle olsun diyerek buruk bir tavırla bende başladım laflamaya Hür Abiyle..
    Konu konuyu açtı onun kolunu bunun bacagını çekiştirdik derken Okan abi aldım diye seslendi bize:D
    Ne çabuk be adam :D:D
    Adap erkan bu mudur yani benim bildiğim önce bir misafirin tutması beklenmez mi ? :)
    Diyerek Okan abinin balıgı çıkarmasına yardım ettik hep bir elden..
    Yaklaşık 1 kg civarı güzel bir levrek kendileri sevdik okşadık ve Hür abinin kır çuvalına taşıdık güzelliği..
    Tabi bende gaza gelip atıp çekmelere başladım bir vuruş alabildim sadece o da belli belirsiz :D
    ve poyraz öyle bir esmeye başladıki iliklerime kadar üşüdüğümü hissettim o İzmir gecesinde..
    Bırrrrrrrr.... Çay olaydı iyiydi :D:D
    Bu konuksever arkadaşlar ve abiler kurukuruya beni buraya getirdiler ya dilim dururmu benim artık, başladım söylenmeye, ''böyle avmı olur gece avına çıktık güya hani çay..? nerde kahveler?'' diye diye baya bi başlarını şişirdim :)
    Oysa biz burada böylemi yapıyoruz av arkadaşlarımla..
    Meşe kömürü alıyoruz özellikle semaverde ya da demlikte çaya tat katsın diye..
    Börekler çöreklerle kahveler le gidiyoruz avlarımıza hep.. Keyif adamıyız veselam :)
    Tutamadıgımız gün ya da gece en azından keyif yaptık diyoruz..
    2 olta at bi fırt su çek hiç olmadı bu hiiiç :D
    Çaysızda gece avında sigara içe içe insanın ağzı burnu keçe gibi oluyor caaanıımm :D
    Üşüye üşüye saati gece 01:00 yaptık Biz Hür abiyle sohbet muhabbet modundayken Okan abi 2. kez geliyo deiye seslendi.
    Bu seferki maşallah baya bir heybetliydi 3kh civarı olan bu yakışıklıyıda çuvala koyduktan sonra avı sonlandırdık ve dönüş yoluna geçtik.
    İşin enteresan tarafı dönüş yolunda bile orada misafir olan beni çaysız çorbasız ava götüren bu abilerim çuvalı bana taşıttılar :D Yeni kotumda balıklardan kan oldu ve çıkmıyor duyurulur kendilerine D:
    Tabi bunların hepsi bir bir yazıldı kara kaplı deftere.. :)
    Şaka bir yana güzel bir geceydi Buradan Hür Abiye, OMMG Okan abiye,İzmirde ilgisini esirgemeyen 35Fish İbrahim kardeşime ve avlakta tanıştıgımız Yavuz durukan ve Mahmut abiye ve çok değerli kardeşim Bahti88 Bahtiyara çoook teşekkürler.. ve selamlar..
    Orada olduğumu bilipte işlerinden ya da başka sebeplerden arayamayan yada görüşemeyen dostlarında canları sağolsun ne diyim :)
    Haa bu raporu neden ben yazdım onuda henüz bilmiyorum herhalde içlerinde yaşça en küçük oldugum için bunuda bana yıktılar ne diyelim canları sağolsun :)
    Okan Abi, ben ve Hür Abi

Hür Abi

Keyfime diyecek yok

Hür Abi

Balıkları tutan (OMMG Okan abi) hiç oralı değil :DTutarım işime bakarım havaları :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili dostlar, muhabbetiniz ve bereketiniz daim ola...

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrik ederim hepinizi çok keyifli bir gece olmuş. Maşallah herkes ordaymış nasıl bir avlakmış orası öyle:D Balıklar Okan abiyi seçmiş anlaşılan misafir umduğunu değil bulduğunu avlar diyelim ozaman:) Balık olsun da pantolon kan olsun mühim değil abi gönlündeki avlara rastgele ellerine sağlık keyifle okudum:)

5. konevii

konevii Aktif Üye

Maşallah abim, harika av olmuş. Anlatımının güzelliğide ayrı bi zevk hani...
    Tebrik eder, kısmetinizin dâim olmasını dilerim.

(NOT: Çaysız iki oldu galiba :D:D)

6. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Tebrikler sevgili Fatih. Güzel bir gece olmuş.
    Keşke bir alo deseydin, hem tanışma hem bir çay içme fırsatımız olurdu;)

7. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

İki hafta önce cuma geceden başlayan levrek maratonumuzu pazar sabahı zoraki bitirdik.Bitirmesek herhalde uykusuzluktan yığılır kalırdık bir yere.Bunca sıkıntıya değer miydi,muhasebesini bu meşakkatli avların sonunda hep yaparım.Yorgunluktan herhalde "daha gelirsem..." der,ertesi hafta tam teşkilat avlağa demir atarım.Ya da yüzlerce kilometre yol yaparım bir hayalin peşinde.Tutkulu avcılar olmasak bunca sıkıntıya katlanır mıyız?Delilik mi bu?Yoksa hastalık mı?

Çok sağlam bir ekip ve organizasyon.

8. mehmetişbilir

mehmetişbilir Aktif Üye

abi raporlarını özledim demiştim bekletmedin sağolasın :Dçok muhteşem bi av ama baya üşümüssün abi galiba aman dikkat et sağlığına :Davların daim olsun abi saygılar:D

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Eskiymiş bu yahu.
    Ben de yine İzmir'e gittin de yeni av yaptınız sanmıştım. :D

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Fatih ve tüm ekibe.:)
    Hakikaten bol balıklı ve keyifli bir av günü olmuş.Muhabbetiniz ve kısmetiniz daim olsun.:)

11. Volkan

Volkan Daimi Üye

E yani :D

Tebrik ediyorum, paşalar gayet başarılı. Orada olmak bile önemli.