Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At cek kamis icin tavsiye / kontrol

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Umut tarafından paylaşıldı.

1. Umut

Umut Üye

Oncelikle herkese merhabalar
    Uzun zamandan beri sadece okumakla yetiniyordum.
    Sizlerden ricam asagida ki linkte ki kamis icin fikir verebilir misiniz? Bir abimiz satti istersen degistirebilirim de dedi. Yarin sabah baliga gitmeyi dusunuyorum da gec olmadan halletmek istiyorum. Simdiden yardimlariniz icin cok tesekkur ederim.
    Kamis 3 parca bir dezavantaji olur mu acaba 2 parcaya gore?? Atar 5-25

http://www.avpazarim.net/_A3-3217-silverstar-high-spin-240-cm-3-pcs-5-25-gr-kamis.htm

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

atar değerleri uygun ise kullanacağınız yemlere gerisi zevk meselesidir hiç kullanmadım bilemem ama madem acele bu kadarını belirtebilirim ki spin avları için deniz de yetersi olabilir o ağırlıklarda değilde 10 45 gr arası kamışlar yada ikinci bir kamış olarak yanınızda bulunduracak iseniz iyi seçim olur doğrusu ama tek kamışım olsun derseniz bu değilde 10 45 gr atarlı bir kamış levrek gibi balıklarda daha avantaj sağlar size genelde yemleri bu civarlar içindedir

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Adında 3 parça demesine karşın açıklamalarında ve hem fotoğraflarında hem de altındaki tabloda 4 parça olarak görünüyor.
    Bu haliyle bu kamış seyehat kamışıdır.
    Taşıma kolaylığı yüzünden kullandığım ve kullanırken çok zevk aldığım, birçokta levrek yakaladığım ilk kamışım Trabucco'nun 4 parçalı 10-30 gr atarlı 2,10m boyundaydı. Bu kadar çok parçanın en temel sorunu parçaları sıkıca yerliyerine oturtsan bile atışlar esnasında parçaların yerlerinden az da olsa çıkabilmeleri. Bu durumda bağlantı yerlerinden çok kolay bir şekilde çatlayıp kırılabiliyorlar.

Bu uyarıyı alma diye yazmadım. Sadece kullanırkan dikkatli ol diye yazdım. Bende de hala 5 parçalı 2,10, 10-40 atarlı bir tane var ama sadece özel durumlarda kullanıyorum.

Ben sadece parça sayısına bakarak yazdım. Bunun dılında o kamışı ne duydum, ne de gördüm..

5. Volkan

Volkan Daimi Üye

Kamışı ben de bilmiyorum, yabancı sitelerde araştırdım, pek kullanılan bir model değil sanki. 3 (linkteki 4 parça) taşıma açısından büyük kolaylık, ama Şeref abinin dediği gibi ne kadar çok bağlantı noktası, o kadar çok problem. Bence 2'den çok parçalı kamışlar çok sık kullanıma uygun değiller. 3 ve daha fazla parçalı kamışlar, taşıma problemi olduğunda tercih edilebilecek kamışlardır, diye düşünüyorum.

6. Umut

Umut Üye

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.
    Bugun denemeleri yaptım. Daha çok yeni olduğum için iyi miydi kötü müydü pek anlayamadım ama en azından 10gr olan sahteyi çok rahatlıkla atabildim. Oturduğum yerden dolayı her tarafa motorla gitmek istiyorum. 2 parça kamışı motor ile giderken nereye koyacağım hep kafamda bir soru işaretiydi. Neyse aldık kullanıyoruz dikkatli bir şekilde.
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

7. CiHaN*

CiHaN* Üye

tek bağlantılı fıncan tavsiye etmem onun yerıne üç bağlantılı fincan bakarsan daha rahat calışabilirsin