Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At-çek kofana (iş çıkışı) :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba sevgili dostlarım..
    Yeni sezona ufak bir levrekle girmiş olan bendeniz, ardından kayış balıklarını saymazsak kayda değer bir av yapmamıştım..
    Buna ısrarla yemli avlanmak istememem, yemli avda uykumun gelmesi :) ve atçek aşısının ilk günkü gibi damarlarımda kaynamasını sebep gösterebiliriz.. yoksa pekala yemlide levrekte çuprada tutanlar birhayli var buralarda..

Atçekle balıksız dönmemin sebebi ise malumunuz buralarda hala havaların sıcak olması, balıkların, bilhassa levreğin kıyılamaması, suyun berraklığı, ve tamam itiraf ediyorum geçen seneki kadar istikrarlı ve inatçı olmamam :D diyebiliriz..

Geçen seneki avlarda 2- 3 hatta 4 kişi bol sohbetli, semaverli yani tam teşkilattık..
    Maalesef ki av arkadaşımın bu sene olmaması beni gece avlarından mahrum etmekte..
    Ha buna rağmen gece avı yaptım ama sonuç bir kayış :)
    Demek ki sohbet muhabbette balığı kandırıcılarımız kadar çekiyormuş.. :)
    ya da bizim sohbetler tadından yenmiyor :D
    Neyse uzatmayayım arkadaşlar geçen seneden atçekten tanıştıgım Niyazi abim 2 gün önce ki telefon görüşmemizde kofana aldığını ve saatini yerini sahtesine varana kadar anlatmış ve paslamıştı.. Ee gol vuruşu için benim maça dahil olmam ve 18 in oralarda dolanmam lazımdı ki ben de öyle yaptım..
    Niyazi abime de selam yollar, bu sene lüferde onunla kapışma teklifimi buradan beyan ederim :D
    Aldıgım gazla ben dün akşamdan başladım mesailere..
    Planım akşam iş çıkışları balıkların yol üzeri diyebileceğimiz belli bir avlağı hep yoklamaktı..
    Dün akşam trafiğini yara yara avlağa gitmem ve oltamı suyla buluşturmam akşam suyu zamanının geçtiğini bile bile şansımı denemem sonucu bir adet orta boy kayış yakalamış ve söylene söylene evin yolunu tutmuştum..
    Ama işim avlağa yakın olunca ve hergün yukarıda bahsettiğim haince planımdan dolayı atçek takımlarım arabada duruyordu..

Bugün biraz erken ''belim yanım anam off öldüm..!! git yaa işine de parasına da'' diyerek birazda işten yan çizip 16:20 gibi hazırlanıp yola düştüm..
    Allahım yine trafik yine sol şeritten 2 vitesle gidenler.. Tam bir çile..
    Onun sağından drift yaparaktan bunun solundan sellektör yapa yapa avlağı buldum velhasıl..

Hemen rover98le aksiyonsuz falan atıp atıp çekmeye başladım hızlı bir şekilde..
    Neden aksiyonsuz derseniz önceki gün seyrettiğim videoda Japon aksiyon maksiyon hak getire attığı gibi iman gücüyle sarıyor ve levrekleri arka arkaya alıyordu..
    Yani burada o kadar balık yoksa bu benim suçummu..? :)
    Belime kadar denize girerek çantama aldıgım sahteleri onar yirmişer atış yaparak avıma devam ederken aklıma geçen sene lüferleri tuttuğum yerin biraz daha ileride oldugu geldi..
    Sahtelerimden en uzaga fırlatılanlar max rapler oldugundanda direk maxi taktım ve var gücümle savurdum..
    1. atış boş geçti..
    2. atış ta boş..
    3. atış attım 4 tur sardım sarmadım zınkkkkkkk diye asılmaya başladı birşey..
    Denizde bi başıma mücadele başladı..
    Nasıl kalama alıyo anlatamam arkadaşlar bırak yoluma gideyim diye asılıyoda asılıyo.. Bense sessiz bir yılan gibi avıma süzülmüş ve öldürücü darbeyi atmışım :D ne bırakacam günlerce peşinden dolanmışım belliki baba bi levrek bu..

Suya 30 -40 metre kadar girmişim oltamda balık sağa sola çekiştirirken bunun hemen oldugum yere çekerek çantaya alıkoyamayacagım kadar büyük bişey oldugunu anladım ve geriye doğru adım adım yürümeye koyuldum..
    Kamısın ucu resmen orkestrayı yöneten elemanın elindeki çubuk gibi bi sağda bi solda.. Sanırsın Türk marşını çaldırıyor :D

Aman yarabbim herkese bu anlar nasip olsun inşallah ne muhteşem basıyor yahu.. Ne güçlü vızzzzz vız ettiriyor kalamamı az sıkıyorum arııııı vız vız vız şarkısı çaldırıyor vız vız vız..
    Atçekle lüfer tutmak acayip adrenalin..
    Hoşuma da gidiyor hani oynamak bu şekilde ama biliyorum ki geri geri yürürken kamıştan bi boşluk alırsa maç onun..
    Kamış iyice eğilmiş kalamam daki türlü musikiyle usul usul adım adım kıyıya vardım.. Tabi bi taraftanda balığı yaklaştırıyorum kendime sararak makinamı..
    Ryobi sağolsun güçlü makine kapatsam kalamayı direk alacak ama düğümün açılması, klipsin kırılması, iğneden kurtulması gibi benim için kötü olasılıklar yüzünden kalamayı tam kapatmıyorum..
    İrice bir levrektir diye tahmin ederek ve yordugumu sanarak çekiştire çekiştire ben kıyıya varmış sararken gelenin en sonunda suüstü yapması ve tekrar dalmasıyla lüfer tayfasından oldugunu anlıyorum..
    Ve başlıyorum hızla sarmaya artık..
    Lüfer bu yorulmakta bilmez, şakasıda olmaz max rap dinlemez bölüverir ikiye icabında..
    Buyur birader geç şöyle otur diye alıyorum günün balıgını karaya..
    yandan gözünün ortasından yemiş sahtenin en son iğnesini..
    Agzında değil yani, anlam veremediğim bu yakalanma şekline biraz gülüyorum..
    Nitekim dünkü avda da yine aynı max rap kayış balıgını kuyrugundan kapıvermişti :)
    Olacak oldumu kıçından başından bi şekilde yakalanıyor işte naparsın.. :)
    Hemen oradaki kulübeye girip arkadaşım Mustafayla video falan çekiyoruz..
    Balığın söndürülme videosunuda çektim ama kayıt etmemişim, video kaydı telefonla yapıldıgı için kalitesizlikten dolayı kusuruma bakmayınız..

Balıgı söndürüp poşetleyip ava devam ediyorum, yanımda bi foşurtu, solumdan bi hışş diye ses vatosmudur nedir diye huylanarak bi 7-8 atış sonra avı sonlandırarak eve dönüş yoluna geçiyorum arkadaşlar..
    hiç çekemem akşam karanlığında bi başıma denizin orta yerinde vatos matos :)

Lüfer irisi kofanam 980 gram geldi ama ben griple video çekerken dikkat ederseniz videonun sonlarında agzından 20 gr kadar bi yarım kefal tükürdü..
    Onuda balığın devamı sayar 1 kg kofanayı sizlere takdim ederim efendim..:)
    Daha iyisinin sizlerin olması dileklerimle..
    Herkese selamlar Fethiyeden..

Takımlarım:
    Kamış: Okuma Salina seaspin 2.40
    Makinem: Ryobi Ecusima 3000vi
    Misinam:Japanesse dynema 0.20
    Sahte yemim: Rapala Max Rap Fs

En kolay ve mantıklı söndürme bence bu..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Kasım 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Mutluluğuna müsadenle ortak olmak istiyorum sevgili Fatih.

Akıcı üslübunla bizlere nice avlarını daha anlatmanı diliyor,tebrik ediyorum.

Sevgimle kal

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Kalemine ve oltana sağlık Fatih :)

Çok güzel bir kofana almışsın, iş çıkışında iyi gelmiştir bu kofana :)

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Fatih.Bu güzel avı böylesine keyifli bir anlatımla bizimle paylaştığın için ayrıca teşekkür ederim.Kısmetin daim olsun..:)

Not.Hanım son fotoyu görünce "bıçaklamışmı balığı" diye sordu..:D:D

6. 35fish

35fish Aktif Üye

Tebrikler sevgili Fatih,açılışın devamı gelir artık.Şu kofanalardan ben de tutmak istiyorum.Mücadelesi levrekden daha heyacanlı gibi.

Güzel avlarının devamını dilerim.:harika:

7. löngöz

löngöz Daimi Üye

fatih ,,kofana nefis,,sunuş ve rapor şahane,,,
    bir gerçek varki..., onuda sen kendin söylemişsin,,,
    her geçen gün bir öncekini anımsadır derler,,,demişler ...
    doğru söze ne denir...daha değişimin başındasın ...
    geçmiş yıllarda beraber avlandığın arkadaşlar da değişecek...avlak yerlerinde değişecek ,,,balıklarda değişecek....oltaların sahtelerin hepsi yeni sezona göre ayarlanacak...
    ama sen değişmiyeceksin...çünkü sen sevdalısın,,,sen her yıl kendini yeni yıla göre ayarlıyacaksın.....bu sevda hiç bitmesin...
    kendine iyi bak...selam ve sevgiler....

8. balıkçıı

balıkçıı Aktif Üye

tebrikler güzel balık rast gelsin

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih abi çok keyifli bir rapor olmuş:) Bizlerle paylaştığın bu güzellikler için teşekkürler çok daha iyilerine rastgele:)

10. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Fatih harika bir rapor olmuş ellerine sağlık, bereketli avlarının devamını dilerim,
    Rastgele...

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih
    Balığın olmaması senin suçun değil.
    Japon balıklarının daha minimalist olmasına ve yem seçimine çok özen göstermemelerinden kaynaklanan bir kolay yakalanma olayı var sanki. :D
    Daha adrenalinlileri de rastgelsin.