Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At çek makine önerisi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında batumlu tarafından paylaşıldı.

1. batumlu

batumlu Yeni Üye

Arkadaşlar bana atçekte kullanabileceğim makina önerilerinize ihtiyacım var.Önerilerinizin 40 lık makinalarda ve fiyatının 250TL-300TL ye kadar olabilir.Marka daiwa shimano veya okuma olabilir.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Ha denizde kullanacağım makinayı;)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. batumlu

batumlu Yeni Üye

Arkadaşlar göstermiş olduğunuz ilgiden ve öenemden dolayı teşekkür ederim.ÇOOOK duyarlı bi tavrınız varmış

4. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Dostum öncelikle hoş geldin foruma..
    Çok pahalı makinalara gerek yok artı ayırdıgın bütçeyle kamıs artı makiine alabilirsin...
    ama illede bu paraya alıcam diyorsan shimano sonora olabilir ki ona yaklasık fiyattadır diye tahmin ediyorum..
    40-50 tllik bi shimano hyperlopta işini ziyadesiyle görecektir sonorada yani tamamen senin tercihin..
    bende ryobide var ecusima 3000 ve gayette memnunum..
    sitem etmeden önce isim şehir ve kısaca kendini tanıtan bi yazıyla gelmiş olsan sana daha cok yardımımız dokunurdu emin ol..
    yada imza ayarlarından yap buda tanısma konun olsun..

5. batumlu

batumlu Yeni Üye

Sanırım profilde ismim ve nerden katıldığım yazıyor.Onun için detaylı bi tanıtım yapmadım.Ben bu atçek makinasının kaliteli ve uzun ömürlü olmasını istyorum.Bu makinaya görede kamış almak istiyorum.Tecrübelerinize ve önerilerinize ihtiyaç duyduğum için yazıyorum.Yardımlarınız için teşekkürler

6. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Atçekte kolay kolay makine eskimez ve yıpranmaz.. Yeterki av sonrası gerekli temizliği yapılsın..
    Rahat olunuz..

Şu kamışa bu makine diyede tasalanmayın zaten yedek bi makineniz olacaktır çantanızda..
    İp dolaşır bilmemne olur..Kamışta spin mi telespinmi tercihiniz..??
    Telespinse sayet shimano catana cx telespinler güzel..
    atacagınız sahtelere göre atar aralığı belirleyip seçmek size kalıyor..
    mesela ben olsam okuma trio makine ve okuma alumina 2 parçalı kamışla başlardım benide uzun süreler götürürdü..
    yani hemen hemen birçoğu aynı..
    kombinasyonla kafanızı yormayın..
    tek düşünmeniz gereken nasıl sahtelerle nasıl yerlerde avlanacagım olmalı..
    Çok ufak sahteler agırlık olarakta az olacagı için atar aralığı 5-25 gibi kamıslara yönelin.. yok orta düzey sahteler kullanıcam ve suüstü aksiyon da yaparım orta sert bişeyler olsun diyorsanız da medium hard bi kamıs olabilir seçiminiz..
    okuma salina sea spin 240 gibi..

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.
    Forumda üye olan herkesin öncelikle farklı işleri ve belli bir yoğunlukları olduğundan size cevap yazılmamış olabilir ancak emin olun birçok öneri yapılacaktır ve bu öneriler kullanıcılar tarafından denenmiş , test edilmiş makinalar olacaktır.
    Benim nacizane tavsiyem verdiğiniz fiyat aralığına uygun Shimano Exage 4000 fb , Daiwa Exceller 4000 ( Z modeli fiyat olarak 380-390 TL civarındadır. Bu sebeple bir düşük modeli daha uygun olacaktır. Dilerseniz alt modelleri nerede bulabilirsiniz özelden yazarım. ) , Okuma Salina SA 40 modelleridir.
    Rastgele..

8. batumlu

batumlu Yeni Üye

Teşekkür ederim önerilerinizden dolayı.Çapraz bağ ve menisküs ameliyat oldum ve sabırsızlanıyorum levrek için.Amacım yattığım sürecin acısını çıkarmak.Fikirlerinize gerçekten önem veriyorum

9. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

trio 40-s veya 30-s gayet güzel bence bende var çok memnunum ve 5 yılda parça garantisi var.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Aramız hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar,

Bu arada geçmiş olsun, balığa gider girmez yattığınız günlerin acısını çıkartırsınız umarım:),

Bende catana 4000, kullanıyorum, önerilen tavsiyelerin daha alt segmenti, tavsiye ederim...

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Gönlümde hep bir Spro Red Arc almak var dı ama nasip olmadı bugüne kadar.
    alabilirseniz siz alın derim.
    Üstüste yıllar boyu kendi sınıfının en iyisi seçilmiş bir makinadır.