Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

At-çek ( Spining ) misina tavsiyesi

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu konu hassas bir konu yani özellikle ip misina da farklılıklar çoktur silikon oranı su tutması gibi etkenler bölgeye göre farklılık gösterir ..
Örneğin Marmara balikcisinin kullandığı ip misina akdenizde iyi performans vermeyebilir tuzluluk oranı yüzünden çabuk deforme olur bakımları iyi yapılması gerekir ayrıca makina veya kamistta etkendir..

izzet87

Üye
Adı
izzet
Trobucco super soft.
hangi kalınlık tavsiye edersiniz 0,20 0,25 0,30 örgü misinada ince oldukca iyi monofilament misina kalın olması herhangibir dezavantaj yaratırmı ? 0,25 almayı düşünüyorum kamış okuma v sistem 2,40 10-40 atar makina okuma ceymar 40 yardımcı olursanız sevinirim

Fkurtkan

Yeni Üye
Adı
Fahrettin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Spin için bi abim kare misina tavsiye etti. Kullanan var mı acaba. Bir de çoğunluk ip misina tavsiye etmiş. İp misinada sürtünme fazla olduğu için gitmez diye düşünüyorum.

Fkurtkan

Yeni Üye
Adı
Fahrettin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Spin işine yeni başladım bu konularda bilgisizim. Araştırıyorum takım düzücem sıfırdan. Peki bu olay surf içinde aynı geçerliliktemi yani surf içinde ip misina mı tavsiye edersiniz.

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Surf disiplini ile avlanmıyorum ama evet surftede atış mesafesini artırıyor ayrıca bütün disiplinlerde geçerli olarak daha sağlamdır balik vurduğunda esnemedigi icin hissiyatı daha iyidir en önemlilerinden biride normal misinalara göre daha sağlamdır

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Spin işine yeni başladım bu konularda bilgisizim. Araştırıyorum takım düzücem sıfırdan. Peki bu olay surf içinde aynı geçerliliktemi yani surf içinde ip misina mı tavsiye edersiniz.
Spine yeni başladıysan Coner (Eşref abi) - Levreko ( Fatih ) in de her herde tavsiye ettiği gibi bende nerdeyse 1 yıldır kullanıyorum Trabucco supersoft 0.25 alın merada kafa balık çok ise 0.30da olur..Spine makinene alışınca güzel pahalı bir ip alırsın zaten piyasada iş yapan tutulmuş herkes tarafından övülen 3 tane marka ip var gibi- Bütçenizi tam bilemiyorum kısıtlı diyorsanız dediğim gibi önce Trabucco misinayı alın ardından Aliexpressden kastking Mega 8 ip misina getirtin.

Ekli dosyalar

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Spine yeni başladıysan Coner (Eşref abi) - Levreko ( Fatih ) in de her herde tavsiye ettiği gibi bende nerdeyse 1 yıldır kullanıyorum Trabucco supersoft 0.25 alın merada kafa balık çok ise 0.30da olur..Spine makinene alışınca güzel pahalı bir ip alırsın zaten piyasada iş yapan tutulmuş herkes tarafından övülen 3 tane marka ip var gibi- Bütçenizi tam bilemiyorum kısıtlı diyorsanız dediğim gibi önce Trabucco misinayı alın ardından Aliexpressden kastking Mega 8 ip misina getirtin.
Adaş o ipi kullanıyormusun nasıl? Ben ip kullanmıyorum ama bi arkaşım uygun fiyatlı ip soruyor bana eğer memnunsan linkini atarmısın bana arkadaşa diyim alsın