Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At çek takımı için kamış makine önerisi istiyorum

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Manavgatli tarafından paylaşıldı.

1. Manavgatli

Manavgatli Yeni Üye

Aklımda olanlar
    daiwa crossfire 2.40 spin kamış 10-40 atarlı
    makine shimano exage 4000 fc veya daiwa crossfire 3000

size sorum şu olacak saygıdeger abilerim maddi açıdan daiwa makineyi alabiliyorum ama shimanoyu alırsam biraz sıkıntıya girecegim 5-6 gramlık sahteleri en azından 30 metreye felan atmam gerekiyor avlağım manavgat bogazı tatlı suyun tuzlu suya döküldügü yer 2 iskele arası avlamak istedigim balıklar ise levrek ve lüfer güzel boyutlarda levrek ve lüfer çıkıyor (3-4 kg civarlarında ) daiwa işimi görürmü sizce yoksa illaki shimano mu diyosunuz ? şimdiden çok teşekkür ederim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. efekan2000

efekan2000 Üye

kesinlikle shimano exage Ben iki senedir kullanmaktayım üç spin makinamdan birisidir. Ama sana tavsiyem 3000 lik kafa bu iş yeterlidir. Kamışında bende olmamasına rağmen çok arkadaşımın kullandığı bir kamış gönül rahatlığıyla kullanabileceğin aksiyonu sert olması nedeniyle her türlü aksiyona izin veren bir kamış.

4. zokacı

zokacı Aktif Üye

exage olmassa catana 4000fb al 100tl civarı yedek kafada var bende var gayette iyi ayrıca exagede var ip kullnmak için aldım bende catanayla başladım

5. 35fish

35fish Aktif Üye

Catana serisiyle başlamak bence de mantıklı.

6. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

" 5-6 gramlık sahteleri en azından 30 metreye felan atmam gerekiyor" demişsin.

Uzak atışın makara kafası çapı, kafa yapısı, misinayı ya da ipi doğru doldurma, misina yapısı yumuşaklığı, ipin pürüzsüz yapısı ve de en önemli olarak kalınlığı önemlidir. 0,30 yerine 0,14 bağlarsan atışın erimi de o kadar fazla olacaktır. 3-4kg balık için kullanabileceğin en ince takımı kendin hesaplamalısın. kalamayı doğru kullanım ile minimalize etmiş olursun misina kalınlığını da. bir de atış tekniği tabii :)=

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

sahtelerin 3,4 gramsa kamışı da o aralıkta seçmen gerekir.
    10-40 yerine 7-21, 0-15 gibi