Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

At çek takımı için kamış makine önerisi istiyorum

Manavgatli

Yeni Üye
Aklımda olanlar
daiwa crossfire 2.40 spin kamış 10-40 atarlı
makine shimano exage 4000 fc veya daiwa crossfire 3000

size sorum şu olacak saygıdeger abilerim maddi açıdan daiwa makineyi alabiliyorum ama shimanoyu alırsam biraz sıkıntıya girecegim 5-6 gramlık sahteleri en azından 30 metreye felan atmam gerekiyor avlağım manavgat bogazı tatlı suyun tuzlu suya döküldügü yer 2 iskele arası avlamak istedigim balıklar ise levrek ve lüfer güzel boyutlarda levrek ve lüfer çıkıyor (3-4 kg civarlarında ) daiwa işimi görürmü sizce yoksa illaki shimano mu diyosunuz ? şimdiden çok teşekkür ederim

efekan2000

Üye
Adı
Serkan Öztürk
kesinlikle shimano exage Ben iki senedir kullanmaktayım üç spin makinamdan birisidir. Ama sana tavsiyem 3000 lik kafa bu iş yeterlidir. Kamışında bende olmamasına rağmen çok arkadaşımın kullandığı bir kamış gönül rahatlığıyla kullanabileceğin aksiyonu sert olması nedeniyle her türlü aksiyona izin veren bir kamış.

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
exage olmassa catana 4000fb al 100tl civarı yedek kafada var bende var gayette iyi ayrıca exagede var ip kullnmak için aldım bende catanayla başladım

35fish

Aktif Üye
Adı
ibrahim sözoğlu
Catana serisiyle başlamak bence de mantıklı.

kIRIK OLTA

Aktif Üye
" 5-6 gramlık sahteleri en azından 30 metreye felan atmam gerekiyor" demişsin.

Uzak atışın makara kafası çapı, kafa yapısı, misinayı ya da ipi doğru doldurma, misina yapısı yumuşaklığı, ipin pürüzsüz yapısı ve de en önemli olarak kalınlığı önemlidir. 0,30 yerine 0,14 bağlarsan atışın erimi de o kadar fazla olacaktır. 3-4kg balık için kullanabileceğin en ince takımı kendin hesaplamalısın. kalamayı doğru kullanım ile minimalize etmiş olursun misina kalınlığını da. bir de atış tekniği tabii :)=

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
sahtelerin 3,4 gramsa kamışı da o aralıkta seçmen gerekir.
10-40 yerine 7-21, 0-15 gibi