Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At çek ustalarına birkaç sorum var

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında alperenk tarafından paylaşıldı.

1. alperenk

alperenk Üye

Merhabalar, ben 1 senedir at çek yapıyorum o yüzden bu işi artık öğrenmeye başladım. Öncelikle 2.70 boyundaki kamisim 2. Kez kırıldı ben de sinirlendim hep bunu tamir etmekle mi ugrasacagim diyerek attım. Su an elimdeki kamış 3 mt boyunda 30-110 gr atarli bir kamış, bununla max rap gibi sahteleri atmak çok mu zor olur. Elimde 2 tane max rap var biri 11 cm fs renk kodlu, diğeri 13 cm fss renk kodlu. 11 cm olanla 1 baraküda tutmuştum ancak sonra farkettim ki içindeki bilyeler sıkışmış. Bu avcılığı cok azaltır mı yoksa hala kullanılır mı. Fss renk kodlu olan ile ilgili internette herhangi bir yorum bulamadim o yuzden 13cm fs renk kodlu ile değiştirmeyi düşünüyorum siz ne dersiniz? River2sea rover 128 alayım mı rengi beyaz? Pelican nitro alırsam ne renk alayım? Makinam gayet güçlü ve uzerinde 0.28 150 mt misina var.
    Onereceginiz başka sahte balık varsa soyleyebilirsiniz ancak bütçeyi cok sarsmassa daha iyi olur. Unutmadan, 3mt kamış ile wtd aksiyonu yapılır mı? Cevaplar icin Teşekkürler :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Üç metrelik kamışlarla 11 cm lik sahteleri atmakta zorlanabilirsin ama 13 cm lik sahteler ideal mesafelere gider merak etme. Maxrap lerin temel sorunudur bilye sıkışması, çok takma at gitsin... bilye sıkışmasının aksiyona ve avcılığa bir etkisi olmaz. Fss kodlu maxrap ile çokça at çek yaptım ama bir sonuç alamadım. Sonuç alanlar vardır elbet ama bende bir işe yaramadı. Fs kodlu olan avcılığını kanıtlamıştır her yerde her zaman kullanabilirsin. R2S 128 alma atması zordur bulabiliyorsan 98 ini al. Pelican nitro lar hızlı sarımda aksiyon kaybederler yalpalamaya başlarlar ama yavaş sarımda avcı olurlar, levrek avında iş yaparlar ama lüfer ve palamut gibi hızlı sarım ve aksiyon isteyen avlarda tavsiye etmem. Misinan yeterli kalınlık ve uzunlukta sorun yaşamazsın.
    Abicim bütçeni belirt yardım edelim.

4. alperenk

alperenk Üye

Bütçem aşağı yukarı 100 tl, maxrap 11cm igneleri Paslı biraz :S degistirmeli miyim?

5. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

At çek ve spincilik herzaman bütçeye zarardır.
    3 metre kamış ile wtd zor olur.
    Ayrıca atarı 10-40 vb. tarz olsa daha iyi olur.
    Atışı etkiler ve bozar yazdığınız aralık.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Elindeki kamışın atar değeri o sahteler için uygun değil.
    10-30, 15-40 gr gibi atar değerlerine sahip bir kamış kullanmak hem atış erimini artırır, hem de seni daha az yorarak avın keyfini artırır.
    Kamış boyu avlandığın yere göre önem taşır.
    Sahilden suya sıfır noktalardan avlanıyorsan kısa (2,10-2,40, 2,70m), nispeten yüksek yerlerden avlanıyorsan da daha uzun (2,70-3,0m) kamış kullanmak gerekir. 2,70m aslında en çok kullanılan boydur.
    Zaman zaman forumumuzda ikinci elden çok güzel sahteler satılmakta. Buradan çok değerli ve uygun fiyatlı sahteler bulabilirsin.

7. alperenk

alperenk Üye

Normalde dediginiz tarzda kamisim vardi ama 50cm yükseklikten düşünce kırıldı :(

8. alperenk

alperenk Üye

Ben internetten alışveriş pek yapmıyorum, yanlış anlamayın forumdaki iyi insanlara lafım yok. Ama devir kötü devir.

9. fenerli

fenerli Aktif Üye

Silstar Technoflex Spin 240cm 10-40gr Spin Kamış fiyatı seni zorlarmı bilemem ama daha hesaplı kamışlarda pek işini görmez Hamdi abinle irtibat kurarsan sana belki fiyattada yardımcı olur.İğneler çok önemli ya değiştir yada ava cıkmadan bileyle.

10. alperenk

alperenk Üye

Hayır, zorlamaz siz de öneriyorsanız alayım o zaman. Teşekkürler

11. fenerli

fenerli Aktif Üye

Marka olarak illa bu markayı al diyemem ama ben oğluma aldığım spin takım budur hiç sorun yaşamadık.Ayrıca elindeki sahteler işini görür alırsan 9 cm lik sahte al.