Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AT-ÇEK YARDIM...

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında doctor_33 tarafından paylaşıldı.

1. doctor_33

doctor_33 Yeni Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel sahteler, denemedim ama balıkların iştahını açabilir :)

4. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Huskey Jerk'i kullanmadığım için yorum yapamayacağım;ancak Max Rap'in çok iddialı olduğunu söyleyebilirim.

5. labrax

labrax Aktif Üye

Her ikiside çok güzel sahteler. her ikisinide kullannıyorum Keyifle at keyifle çek rastele.

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

ben silikon river2sea yozuri strike pro hepsini kullandım fakat sana tavsiyem su üstü popperları denemen hem takılma riski %0 hemde zevkli,

eğer profesyonelim diyorsan benim sıralamam

1.daiwa shore line shiner laser sardine
    2.daiwa hirame hiwashi
    3.daiwa katakuchi Z
    4.River2sea bubble walker alt karın yeşil sırt mavi yanlar yeşil
    5.yine river2sea nin rover 98 ki kesinlikle dene
    6.değişik popperlar renk olarak kefal yavrularına benzeyen tarzı al eğer alacaksan

eğer uğraşırım diyorsan,bunları dene,ama ben atayım bekleyeyim dersen en güzel yöntem bence bırakma takım tut kefali tak iğneyi at bekle yada tek iğne forumda düzensiz nikli arkadaşın meşhur şeytan oltasını deneyebilirsin.Bende her türlü avcılık yaparken birden at çek'e döndüm,şu ana kadar yakaladığım tek şey 23 cm lik bir ispendek,yakalanışı sabah 6 da avlakta yüzlerce martı balık kovalarken ben at çek yapıyordum yukarıda 4 numarayı,değişik stiller deniyordum at sar bekle aniden çek benle vs sonra yoruldum başlarım balığına dedim fakat popper halen sudaydı sigara yaktım tam popperın yanında bir hengame koptu ben ilk başta zargana zannettim,sonra bir gıdım daha çektiğimde popperı suyun içine gömdü.

bence popperlarla denemen daha mantıklı

7. Devrim Balbay

Devrim Balbay Aktif Üye

at çek işi sabır işi..eğer yeterince sabrın ve inadın yoksa hiç bulaşmamak en mantıklısı..poperlerde dediğin gibi takılma olayı yok ama değişik modelleride denemek laızm
    mesela pervaneli modeller onlarda levreğin ilgisini çekiyor.diğer mullet tarzını ben daha hava bozuk veya dalga ve karışıklığın fazla olduğu sularda deniyorum..balık daha ilgili oluyor,özellikler derin avlaklarda dipten yüzeyi kontrol ettiği veya dalganın kırıldıgı estantenelerde..

8. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Popler pervaeli olanlardan bende denedim,zaten zorla kandırdığım levrekler hiç bakmadı bile.Bir sürü sahte denedim ama bu tarzın bana uygun olmadığına karar verdim.At-çek değil benim stilim :) Eski usül devam...