Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At çek yöntemi ile sezonun ilk levreğini aldım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında efekan2000 tarafından paylaşıldı.

1. efekan2000

efekan2000 Üye

AV YERİ : İzmir Çevresi
    AV TARİHİ : 08/01/2013
    HAVA ve SUYUN DURUMU : Hafif Poyraz, deniz dalgalı, hava sıcaklığı 0 derece (Çook soğuk)
    AVDA KALINAN SÜRE : 3 saat
    AVDA KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ EKİPMANLAR :
    Kamış : shimano catana 240 cm 7-21gr atarlı
    Makine : shimano exage 3000 Fc
    Misina : Spiderwire 0.17 cm EZ Braid Lovis Grenn 100 Metre Olta Misinası
    Sahte : Yazuri Pin’s Minnow BLC (m176) 9 cm
    YAKALANAN BALIK TÜRLERİ ve BOYLARI : 1 adet Levrek 62 cm ve 2.760 gr

Merhaba Balık Sevdam ailesi,

Geçen sene levrek sezonu kapandıktan sonra tüm yaz boyunca yapılan idmanlar :D, at çek avı sırasında iki kofananın kaçırılması (Birisinin elden düşürülerek :mad:) sürekli av yaptım. Aslında bu avların çoğu balık avlamaktan çok mera tespiti ve dostlarla zaman geçirebilmekti.

Bu yıl levrek sezonu açıldığında da haftanın bir yada iki günü av yaptığımız halde hiç balık vuruşu bile alamamıştım. Sadece dostlarımızla olan hoş sohbetler anı olarak kalıyordu. Hepinizin malumu atçek avı fırtına ve soğuk havalarda yapılan tam deli işi bir iş.

Cumartesi ve Pazar gecesi yapılan avlardan eli boş dönünce de hırsım doruğa ulaşmıştı. Dün akşam (08.01.2013) için daha Pazar akşamından Cem arkadaşımla (CEMAKO) sözleşmiştik. Sabah iş için evden çıktığımda soğuk yüzüme öyle bir vurduki; dedimki Serkan delimisin sen bu soğukta balık falan olmaz. İşe gelince öğleyin Çağatay abinin avını da okuyunca her zamanki gibi içimdeki kurt kaynamaya başladı:D. Tabiki hemen Cem üstadım, Levent ve Önder ile telefon trafiğine başladık;) (Hava çok soğuk olduğu için hem de deprem olması gazı almamız için iki üç telefon görüşmesine çıktı tabiki :D) Ava gelecek arkadaşlarımız Levent akşam mesaiye kalacağını ve Önder kardeşim de misafir geleceğini söyleyince Cem ile ikimiz buluşarak avlağımıza vardık.

Takımlarımızı hazırlarken Hür Mol üstadımın tavsiyesi ile heyecan ile dün almış olduğum Yazuri Pin’s Minnow BLC (M176)9 cm’lik yemimi hemen kutusundan çıkarıp taktım. Cem kardeşim su üstü ile bende Yazuri ile çalışmaya başladım. Ortalama 15 dakika sonra küçük iki darbe ve üzerine sahtem resmen çakıldı. İçimden hadi be daha yeni almıştım taktırdım diye geçirdiğim anda makinam cırr diye ötmeye başladı ve okadar inanmışım takıldığına tasmalamayı bile unutmuşum. Balık çok yakında vurması sebebiyle kendini kayalara doğru götürmeye başladı. Kalamayı boşaltsam kayalara sürtüp misinayı kopartacak, kalamayı sıktığımda ise kamışı kıracak şekilde asılıyor. (Canı çok tatlıymış) o gittikçe bende arkasından yavaş yavaş takip etmeye çalışıyorum. Bu arada Cem’de takımını toplayıp kepçeyi kaptığı gibi benim önümden gidip balığı görmeye çalışıyor. Balık kıyıdan kendini açmadan sürekli kayalara ulaşmaya çalışıyordu sanırım. Artık ben kalama çok sıkı olduğu için balık iğneyi açtı açacak diye beklerken paşam bir anda su üstü yaptı. Aynı anda Cem kardeşim balığa kafa feneri ile ışık tuttu. Paşam gözlerine ışığı yiyince bir an afallayıp durduğu anda Cem kardeşim paşamı kepçeleyi verdi. Balık kepçeye girdiği anda iğneden kurtulmuştu bile. Bir saniye daha geçse balığı kaçırmıştık kanımca. Paşamı karaya alır almaz hemen Önder Kardeşimi arayıp misafirleri ile olan sohbetini bölüp paşamı tarif etmeye başladım “Önder helal olsun afiyet bal şeker olsun diyordu ama kulaklarım kızarmaya başladı bir anda, Önderin ateşi kulaklarımı ısıttı kanımca :harika:. Eh sabahta iş yerinde kaldığı yerden devam etmeyi ihmal etmedi.”

Zaten dostlarla bu tür diyaloglarımız olmasa her tuttuğumuz balığı iyisi ve kötüsü ile paylaşmasak ufak tefek kinayeler ve şakalar da yapmasak tutulan balığında tadı olmayacak kanımca.

Bu arada Cem kardeşim olmasa büyük olasılıkla paşamı karaya almam mümkün olmayacaktı. Buradan tekrar Cem kardeşime teşekkürü borç bilirim.

Levreği ölçtüğümüzde 62 cm ve 2760 gr geldi.

Daha sonraki denemelerimizde hiçbir vuruş alamayınca nasibimiz bu kadarmış, Allah bereket versin diyerek avımızı 10:45 gibi sonlandırdık.

Haa burada onlarca kere at çek avına gidip boş döndüğüm için :p tam evden ava çıkacağım vakit oğlum Efekan kapıda önümü kesip;

- Baba sürekli balığa gidip gidip boş dönüyorsun ve benim canım levrek çekiyor, ya bu sefer levrek tutarsın yada dönüşte satın alır gelirsin demişti.  (Restide yemiş olduk keretadan böylece :) )

Bu sebepten dolayı da bu balık oğlumun nasibiymiş dedim.
    Herkese Allah daha büyüklerini nasip etsin inşallah.

Resimleri eklemeye çalıştım inşallah başarılı olmuşumdur. Resimler görülmüyorsa uyarırsanız sevinirim :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Ocak 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Efekan, çok güzel bir paşa maşallah. Umarım devamı ve daha da irileri nasip olur.

4. efekan2000

efekan2000 Üye

İnşallah hepimize nasip olur.

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Oldukça heyecanlı bir av olmuş.:) Tebrik ederim.

6. efekan2000

efekan2000 Üye

Tebriğiniz için teşekkür ederim. İnşallah sizede nasip olu.

7. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler güzel bir av güzel bir rapor afiyet olsun.Sahte için BLC kodlusunu bulamadım BL<< olabılırmı acaba?Saygılar

8. efekan2000

efekan2000 Üye

Üstad üzerinde bu şekilde yazıyordu orjinal sitesine baktım şimdi "m176" kodu olan bu şekildede arayabilirsiniz.

9. Evren Tamer

Evren Tamer Moderatör Yönetici

Tebrikler güzel bir av olmuş.rastgele

10. efekan2000

efekan2000 Üye

Teşekkürler sizede rastgele

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Efekan,
    Güzel av, güzel rapor.
    Her zaman rastgelsin