Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

at çek

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Hasanizmir tarafından paylaşıldı.

1. Hasanizmir

Hasanizmir Aktif Üye

genellikle avlarıma metro otobüs gibi araçlarla gidecegim için tele spin kamış almayı düşünüyorum normal spin kamış gibi verim alabilirim miyim ve önerebilceginiz.tele spin kamışlar hangileridir.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sergio

sergio Aktif Üye

oncelikle aramiza hosgeldi hasan kardesim iyi forumlar dilerim actigin. Konuya gelecek olursak tele spin kamis çoğu forumdasim gibi bende tavsiye etmeyecegim atis. Performans ve hissiyati dusuk olur tasima konusuna hic takilma derim kendimden ornek vereyim sezonda istanbul sartlarinda bende toplu tasima kullaniyorum ve sabah malzemeleri isyerine goturuyor ve oradan planladigim meralara gecerek avlarimi yapiyorum bu zmna kadar bana hic bi olumsuz etkisi olmadi sana da olmayacaktir guzel birde bazuka diye tabir ettigimiz olta kilifi teymin edersen uzun ve saglikli sekilde kullana bilirsin simdiden hayirli olsun

cemalettin bunu beğendi.
  4. Hasanizmir

Hasanizmir Aktif Üye

bilgileriniz için teşeküerler .270 30 60 gr bir kamış işimi görür herhalde

5. ibrahim1903

ibrahim1903 Üye

30-60 değil de 10-40, 7-35 aksiyonlu daha uygun olur bence. çünkü piyasadaki sahte balıkların gramajı 40-50 gramlara ulaşmıyor pek, 10-30 arası oluyor genelde. jig kullanıcam sadece derseniz olabilir.

sergio bunu beğendi.
  6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Aktif Üye

Sercan kardeşime katılıyorum.Kesinlikle parçalı kamış derim bende...Seçeceğiniz kamışı,kullanacağınız sahtelerin en hafifi ile en ağırına orantılı tercih edin ve kamış boyu 2.70 olsun. örnek;en hafif sahteniz 15 en ağır sahteniz 25 gr ise alt değeri 10 veya 15 üst değeri 35 veya 40gr olursa hem aşırı ya da yetersiz esneme olmaz hem de doğru aksiyon verirsiniz hem de atış mesafeniz daha iyi olur.

7. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bende arabanın olmadığı zamanlarda 2 parça kamış ile Seferihisar'a minübüslerle gidiyordum. Yani taşıma soru olmaz Hasan. Telespin kamışlar çok kullanışlı değil ayrıca deformasyonu daha hızlı gerçekleşiyor. Bende parçalı kamış kullanmanı öneririm.

sergio bunu beğendi.
  8. Hasanizmir

Hasanizmir Aktif Üye

teşekküerler herkeze i .270 lik boyu olan kamış için kaç cm kılıf gerekiyo ben kılıfı kendim yapmayı düşünyorum başka kamışlarımda onları ona koyucam çünkü.

9. Hasanizmir

Hasanizmir Aktif Üye

abi 270 kamışlara baktımda benim bütçemi çok zorluyo onun yerine 240 alsam çok sorun olur mu

10. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bence 240 uygundur. Belki atış mesafeni 1-2 metre etkiler ama taşıması çok daha kolay. Ben de 240 kullanıyorum. Zaten balık aldığımız mesafeler genelde 25 ile 15 metre arası mesafeler. 240 kamışlarla o mesafelerin üzerinde atışlar zaten çok rahat yapılabiliyor.

11. Hasanizmir

Hasanizmir Aktif Üye

teşekküerler abi