Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

At ve çek

Konu, 'Sohbet' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Kıymetli hobidaşlarım,

Forumun eskilerinden olmamla birlikte tecrübelerimin çok eski olmadığının bilinciyle siz kıymetli dostlara bir kaç soru sormak istiyorum, kıymetli cevaplarınız benim için çok önemli olacaktır.

dostlar at çek levrek avı yapmak istiyorum

1 Genelde atacağım sahteler 15-20 gr ara ara 23 grlık cam sahteler ve popper lar kullanacağım major craft marka 10-30 gr atarlı bir kamış uygunmudur

2 makina olarak shimano catana 2500 uygunmu

3 misina berkley wiplash cyristal 0.06 ip nasıl

4 bu ipin ucuna leader bağlamak istemiyorum direk bağlasam olurmu

5 levrek için popper veya su üstü sahteleri olmazsa olmazlar yada kendini ispat etmişler varsa önerilerinizi rica edeceğim.

Not 10-30 atarlı bir kamışta 0.06 gibi bir ip ve 240 yada 270 kamışla uzak atışlar yapabilmek için kaç gr lık sahteler uygun düşer

6 yıl önce her gittiğim balık marketten işe yarayanda yaramayanda bir çok malzeme alırdım artık akıllandım o yüzden iş yapan sahteler kullanmak istiyorum kaldıki ima sasukeler gibi sahteler yo-zuri gibiler artık 70-90 lt arasında ki bu kadar para vermenin doğru olmadığı kanısındayım.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Nerede, hangi bölgede avlanacaksın?

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

avlanacağım bölge gerlengeç kumkent sahili sol tarafında tatlı su deniz ile buluşuyor dibinin kırmalık taşlık olduğunu söyleyemem tamamen kumluk derinlik muhtemel 1,5 2 metre arası marmara kıyısı

ekseriyetle dalgalı bir deniz ve dalga yapınca yosunuda bol oluyor o yüzden popper kullanmayı yada floating yüzen tip kullanmayı düşünüyorum

5. wolf37

wolf37 Aktif Üye

Su üstü tavsiyem Rover 98
    Daiwa morethan crosswake su üstü değil ama max 30cm den gelen bir sahte. Ağır satımlarda su üstünden aynı aksiyon ile geliyor.
    17-25 gr aralığındaki sahteleri bu kamış ve iple yeterince uzağa atabilirsiniz ama bu birazda sahtenin içerisindeki ağırlık transfer sistemine bağlı.

6. TROFER

TROFER Aktif Üye

kıymetli cevabın için çok teşekkürler o zaman 10 30gr kamışın uygun olduğunu anlıyorum.

7. Levreko

Levreko Aktif Üye

Catana yerine o paraya okuma ceymar daha iyi olur. 10-30 yada 10-40 gr atarlı kamış 13 ile 25 gr arasındaki sahteleri iyi atar orta sertlikte MH karbon dereceli kamışların atış erimleri iyi oluyor bende daiwa crossfire 300MH 10-40 atarlı atış erimi çok iyi sonra shimano CATANA CX MH 10-30 gr kamışında atış erimi çok iyi.

kerem03 bunu beğendi.
  8. TROFER

TROFER Aktif Üye

rover 98 sin bir kaç modeli rengi mevcut hangisini tavsiye edersin ayrıca gece atımları içinde bir öneri rica etsem dostum

9. TROFER

TROFER Aktif Üye

ip mi kullanıyorsunuz makinede leader varmı ip ise düğüm problemleri yaşıyormusun

10. Levreko

Levreko Aktif Üye

İp kullanmıyorum monafilament misina trobucco süper soft kullanıyorum.

M.Taha D. bunu beğendi.
  11. wolf37

wolf37 Aktif Üye

G15R kullanıyorum ama su üstünde balığı cezbeden renkten daha çok aksiyon. Deniz çok dalgalı ise size sadece su üstü yeterli olmaz. Mutlaka dalarlı da kullanmalısınız. Temiz su için naturel renkler( rapala maxrap15 fayu ve fs gibi), bulanık su ve gece için dikkat çekici ve fosforlu renkler( kendo haryu beyaz ve maxrap13 fhc)

Levreko bunu beğendi.