Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ataköy'den Lüfer

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında sperker tarafından paylaşıldı.

1. sperker

sperker Üye

Selamlar

15.10.2011 sabahı uzun oltaya çıkma planlarımı sert hava ve rüzgar engelleyemedi. :) cuma akşamı 700 gr zaraganaya Kumkapı'da 20 Tl verdikten sonra zaten çıkmam şart olmuştu. Sabah 06,30 da K.çekmecede makinayı çalıştırdım. Yeşilyurt polat otelin önünde takımları suya indirdiğimde 07,15 olmuştu saat. Baruthane'yi boş geçtikten sonra Bakırköy liman önünde 6 kulaç suda ilk tel başladı dans etmeye. Bu senenin ilk lüferiydi büyük bir hevesle çektim fakat balığı içeri alırken iğneden kurtuldu gözgöze gelip balığı kaçırmanın acısını anlatmama gerek yok herhalde tek tesellim kaçanın çinekop olmasıydı. Arka arkaya 4 adet balık kaçırdım hepsi aynı şekil sadece biri sarıkanat boyutlarındaydı. Uyanık balıkların yemleri bozmasından zaten çinekop olduğu belliydi. Saat 13 civarı zeytinburnu liman önünde 5,7 kulaçta 1 adet sarıkanat aldım. Daha sonra yine ufak balıkların yemlerimi bozmasına sinirlenip dönüşe geçtim. Yemim azaldığından bir tele kaçık arkası zargan, diğer tele princes 7 cm. lik rapalayı taktım. Baruthaneye geldiğimde yelken yarışı olduğundan süret tekneleri kıyıya yönlendirdi. Hava havrp okulunun oraya geldiğimde 4 kulaç suya inmişken rapalanın olduğu tel tam selam durumuna geçti (Büyük balık olunca öyle oluyor) hemen ilgi alaka gösterdim ve tam bir lüfer ebadında balığıda livara attım. Kısaca arkadaşlar balık var azim ve deneme gerektiriyor. Baruthane dediğimiz Ataköy koyunda rapala ile balık alacağım 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi (sular pis oluyor orda) bu açıdan da sevindirici bir durum oldu. Bizim taraflardaki arkadaşlara önemle duyurulur. Haftaya karşılaşırız belki.

Resim çekmeyi her zamanki gibi zevkten akıl edemedim. Bir dahaki sefere söz. :)

Rastgelsin

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Serdar
    Dediğin gibi, azmeden balığı alıyor.
    Her zaman rastgelsin

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Serdar, yavaş yavaş balık çoğalmaya başladı. Denemeleri sıklaştırmakta fayda var :)

5. sperker

sperker Üye

Aynen beyler cumartesi yine yoklamaya devam. Gelişmeleri paylaşırım.

6. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Sezonla beraber ortalık şenlenmeye başladı.Hep rasgelsin arkadaşlar..:)

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Dediğin yerlerde uzun yıllardır lüfer aldık.Evet su pis ve bulanık olur ama bu güzel ava engel değil.
    Tabii uzun olta zargana ile avlanırdık.
    Ama bu sene daha verimli bir av olduğuna dair duyum almadım.Zaten iş güçten bu sene daha olta atamadık ama kısmet işte..