Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atatürk barajında oltayla avlanma konusunda bilgisi olan?

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında sonic tarafından paylaşıldı.

1. sonic

sonic Yeni Üye

merhaba arkadaşlar.balık avlama işinde oldukça acemiyim.öyleki prof. sayılabilecek bir oltayla 3 aydır gittiğim Atatürk barajında bir tane bile balık yakalayamadan geri döndüm hep..kullandığım olta seti bu Cosfer 330 Cm. Olta Seti - Çantalı 173 - n11.com genellikle solucan takıyorum bazende yumuşak ekmek içi takıyorum ama balık vurmuyor bile.şu sıralar av yasağı oldugu için ağ atan olmadığından balıkta bol ama nafile..barajda yayın,sazan,yılan balığı ve bir kaç çeşit balık türü bulunmakta benim için hedef yayın veya sazandır.ancak avlanma tekniği açısından bilgi sahibi değilim.forumda faydalı bilgiler var ama bu gerek yem, gerek avlanma teknikleri konusunda bölgelere göre değişkenlik göstermekte.atatürk barajına avlanmaya giden varsa kısaca olta bağlantı şekli nasıl olmalıdır? solucan haricinde ne tür yemler kullanmalıyım? bilgilendirirseniz sevinirim..

cevap için şimdikten teşekkürler....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. vadidebalık

vadidebalık Aktif Üye

:)...sevgili kardeşim o barajın yapımında çalışmış biri olarak çok balık tutabileceğini sanıyorum
    1).santral çıkışı kuyruk suyu mansabında sahte böcek kullanmalısın
    2) gövde dolgusunun membasında solucan ve hamur kullanmalısın
    3) Adıyaman köprüsünün altı milli "kum " luk alanda solucanla yayın alabilirsin... değişik zamanlarda dene mutlaka yakalarsın

coner bunu beğendi.
  4. sonic

sonic Yeni Üye

verdiğiniz bilgiler için teşk. ama köprü biraz uzak bize yani urfa sınırında:) oraya gideceğime yaşadığım yere sadece 10 km uzaklıktaki bölgeleri tercih ediyorum.bu bölgelerde oltayla bir şey yakalayamadım..buralarda genelde germe diye tabir edilen ağ kullanılıyor.arkadaşlarla takılsam germe ile istediğim kadar yakalayabilirim ama amacım balık tutup yemek değil.asıl amacım doğaya zarar vermeden zevk amaçlı oltayla balık yakalamak..

Son düzenleme: 17 Haziran 2015
  5. coner

coner Daimi Üye

Mustafa bey amatör ruh sizde mevcut takdire şayan tavrınız için teşekkürler.
    Rastgele...

sonic bunu beğendi.