Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atçek ile deniz kefali tutulur mu

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında eylmz tarafından paylaşıldı.

1. eylmz

eylmz Daimi Üye

Selam sevgili dostlar bugun bir belgeselde 1 numara meps kullanarak Deniz'de kefal avladığını gördüm hem de Türkiye de
    Balık sırtından vs. Degil gayet ağzından takılmıştı cok şaşırdım bu yöntem ile kefal avlamak mümkün mu üstadlar ne dersiniz ?

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

tutulan yer deniz değil kefalde dalyan kefali tatlı su deniz suyu karışık. denizde mepps çalışırmı bilmem ama rapalaya geldiğine bizzat şahit oldum hemde iri kefal. ama en güzeli çamandıralı sistem hamuru tak at iki dakka sonra oltada

eylmz bunu beğendi.
  4. eylmz

eylmz Daimi Üye

Evet deniz ile tatlı suyun birleştiği yer ama kefal deniz kefali cok sairtici gelmişti Demekki olabiliyor
    Rapala ile sansa tutanlar oluyor imiş

5. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Ben geçen sezon hava kararmaya yakın spin denerken bir anda bir asıldı, balık öyle bir kalama aldıki şaşırmıştım,çekerken bayağı zorlandım ne hevesle çekiyordum kıyıya yaklaşınca gördüm ki sırtından yakalanmış Kefal ;)

Sırtından falan rastgeldi ama ağzından hiç görmemiştim erhan hocam

eylmz bunu beğendi.
  6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Nasip gelecek ya bende öyle büyük bir sazan yakalamıştım sırt yüzgecinden baya bir heyecanlı oluyor :)

7. Babali07

Babali07 Aktif Üye

Deniz kefali rapalaya gelir ama çok nadir atlar meps e atlama ihtimali daha fazladır ama çok nadir atlar. Ayrıca denizde meps calisir özellikle kisin levrek mepse atlar

eylmz bunu beğendi.
  8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

evelki yıl tam 3 tane hepside ağzından ve etrafından mavi sırtlı kefal yakaladım levrek diye çok sevindim ama çıkınca komşu balığı olduğunu gördüm komşum sevindi :) en küçüğü 2 en irisi 4 kg civarı idi :D hiç levrek yakalayamadım :D mepps ile de marmara da liman kenarında hani şu iki kanatlı mavi arkası tüylü olan modeli var ya onunla birçok defa yakaladım haziran aylarında

eylmz bunu beğendi.