Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

...Atçekle 15 kg'lık iki Vatos daha...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar..
    Akşamüstü işlerimi halledip biraz at-çek yapmak istedim..
    Bir saat kadar suüstülerle uğraşsamda 3 sevimli yunus kardeş denizi baya bi karıştırdığından onların büyüleyici oyunlarını izledim bi yarım saat kadar..
    Allahım ne sevimliler, ne kadar uyumlu hareketlerle aynı anda 2 si bazende üçü batıp batıp çıkıyorlar..
    Sizler için videoya almaya çalıştım fakat hiç net çıkmamış uzakta oldukları için..

Derken onlar açığa yol aldı bizde bir abimle devam ettik onda skitter pop bende Gelibolu sahtesiyle denemelere..
    Sahtenin gelişine bayıldım kendinden aksiyonlu sanki.
    İmalatçısıyla konuştuğumda bayılacaksın demişti, gerçektende bayıldım ilk başlarda bu ne bee dedirtsede, samimi söylüyorum yurdum insanı olayı çözmüş arkadaşlar..
    hemen yarın gidip 3-5 daha almam lazım :)

Neyse konumuza dönersek atçeklerden bişey çıkmadı onu çıkar bunu dene olmadı olmadı..
    Derken yanımdaki abi de gitti ve tanımadıgım 2 atçekçi arkadaş geldi..
    tam bu sırada benim kamış bi yayalandı şöyle dedim ahanda yunus geliyo :)
    Samimi söylüyorum elimden gidiyordu kamış makina ne varsa..
    Allahtan makinemde japanesse x 4 Dynema vardı 0.20 lik 11.4 çekerli mono olsa ilk darbede kopup giderdi misinayla güzeller güzeli GES'im :)
    Arkadaş ne onun gelesi var beriye, nede benim bırakasım var..
    Misinamda sağlam ya asılıyorum gitsin ama ne fayda..
    Baya cırr.... cırrr... cır..cır kesik kesik kalama alıyor sanırsın ki koca bir levrek basıyor..
    kalamam çok az açık olmasına rağmen kamışı büküyor ve dahada yol istiyor arkadaş..
    Yanımdaki arkadaşlar saolsunlar hemen topladılar sudan oltalarını ki dolaşma vs olmasın. ya sabır bu neymş diye diye çok az bi geri çekebildim ben zat-ı muhteremi..
    Aklıma birşeyler gelmiyor değil ama ne bileyim o saatte aynı yerden bir daha vatos ''yok artık..!!'' diyerekten başka birşey umuyorum..
    Keşke herşey benim umduğum gibi olsa değil mi.? :)
    Az ilerde tulumla suya bırakma yapan bir abiden yardım istiyoruz çünkü gelecek çekilecek gibi değil..
    Yorsam desem balığı ne yorması kolum koptu 10 dakikada nasıl zorluyo kamışı elimize verecek sonunda o olacak.. yani yormak falanda sökmüyo arkadaşa çok diri..

Saolsun ilerdeki abi girdi suya misinayı tuta tuta başladı asılmaya, o asılıyo ben boşlugunu sarıyorum diye diye biz bi 10 dk da öyle uğraştık..
    -''dayııı ne balığıııı görebiliyon mu'' diyorum..
    El cevap- Ne bileyim yeğenim eşşek ölüsü gibi bişey bu aboooowww :):)
    -Yaaa dayı nasıl bişey ne balığı..??
    -Yavvv yiğen bi dur beni götürecek namussuz allah allaaaaaaaaahh
    -Dayı olmuyosa zorlama çık gel boşver sen balıkla geleceğin yere o seni götürüyor bak denize salla gel hadi..
    -Dur yiğenim dur hele ben bunu almadan gelmem sen misina sağlammı onu de hele..
    -Sağlam dayı sağlam korka sen asıl sen..
    -Gelse asılacamda mübarek gelmiyorki Allah allahhhhhhh
    Diyerek sohbetimiz sürdü ayaküstü, yardımsever dayıyla...
    Dayım o yana asılıyo sudaki vatoz bu yana çekiyor aldı maşallah adam koca vatosu..
    3 kişi çullandık üstüne hemen kenara ayakla elle kim neresinden yapışırsa artık kaldırdık atıverdik kenara..
    Aman Yarabbim...!!!
    Gözlerime inanamadım arkadaşlar bu geçen günkünün iki katı..
    Belki dahada fazla..
    Aramızda kaç kilo gelir onun tahminini yapıyoruz,
    Atçek yapan arkadaşların birinin dediği..
    Eliyle şöyle bir kaldırmaya çalıştı ı ıhhhh
    -Yav ben bugün pazara gittiydim 7 kg soğan,4 kiloda patates aldım ahacuk bu ondan daha ağır değilse ne olam.. :D
    Ben aldım şöyle bir kaldırmaya çalıştım yok arkadaş ağır bu baya ağır var bi 14-15 kg dedim..
    Bize yardım eden suya girip vatosla boğuşan dayıya sorduk;
    -''lan yiğenim bak ben baba mesleği pazarcıyım, aha bu hayvan temizinden bi 18 kg çeker..
    ''Tartın getirin gelmezse o kadar ben bu mesleği bırakırım'' dedi
    Ve bana versene demeye başladı vatosu..
    Yahu amcam ben zaten götürememki onu neylen nasıl götürecem baksana bi çarşaf gibi :D verdim gitti dedim o kadar uğraşmaya senin hakkın zaten bu..

Bir iki poz resim aldık derken bu kezde atçek yapan diğer beylerden biri aha yakaladım demesiyle yana yana gitmeye başladı yengeç misali...
    Baktım eleman tepeme çıkacak denize bakaraktan yanlayarak üzerime geliyor hemen yüksek sesle
    ben-Nereye geliyon hacıı omarrrrr diye bi bağırdım...
    diğer arkadaş-Dur gardaş dur hele bu çok büyük.. dinime imanıma tuttuğum en ağır balık bu bak gelmiyor bak..
    ben-ustam misinan kaçlık..?
    diğer arkadaş-0.40 sağlam misinadır ondan yana korkum yokta makinenin kolu neden dönmüyo ..:D
    -Dönermi abim baksana kamışa eski sekiz gibi bükülmüş gitmiş bee yavaş yavaş acele etme kıracan bak.. kamışta şekil olmuş haa manzaraya bak bee camgözmü diyon buna ne sence bu balık..?(gıcıklık yapacam ya :D)
    -Valla arkadaş camgözünü cumgözünü bilmem aha bak aldı gidiyo hadi nolacak şimdi...
    diyor ve kamışı bırakıp eliyle çekmeye çalışıyor :)
    ben nasıl gülüyorum ama resmen kahkahalarla yere çömeldim en sonunda gülmekten, az önce bu arkadaşla beraber sudaki dayıyada vatosla boğuşurken böyle gülmüştük.:D:D
    baya bi güldüm karnıma agrılar girene kadar hemde ..
    Allahım sana geliyorum diyene kadar katıldım neredeyse..
    Ve aldım arkadasın kamısı kapattım kalamasını ve sarmaya çalıştım biraz biraz..
    Az daha az daha birazda kamışla çekip sararken baktık baya bi geldi kıyıya buda bir vatos ikizi sanki diğerinin..
    ayna tutsan karşısına anca bu kadar olur..
    şapır şupur 3 kişi onuda aldık karaya ve başladık gülmeye hep beraber arkadaşlar..
    isimlerini bile bilmediğim bu bikaç kişiyle balık avı denilen ortak paydada buluşmuş ve zor, komik ve bir okadarda zevkli olan bu mücadelede omuz omuza başarmıştık balıkların ikisinide karaya çekmeyi..
    benim tuttugum ve diğeri 15 er kg rahat gelir diye tahmin ediyorum ..
    Bugünde bu av vardı size aktaracağım..
    sürçi lisan ettimse affola..
    Daha güzel avlarda görüşmek dileğiyle..
    Fethiyeden selamlar..

Resim için vatosun yanına birşey koymak istedim ölçü olsun babında Mustafa arkadaşımız gönüllü oldu :D

Kanatlarım nasıl ama :D:D

Bu kamış tüpünün boyu 1.50 arkadaşlar :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Birkaç yıl önce bende yemlide tutmuştum birtane.Tabii bunun torununu.Yada geri saldığım byüdü dede oldu, sen tuttun :D
    Güzel heyecan yaşatmış sana.... Darısı bana demeyeceğim, uzak dursun oltamdan :D

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Keşke oltanın ucunda başka balık olsaymış ama Vatos ziyadesiyle yaşatmış size mücadelenin keyfini :)

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Şansmı,şanssızlıkmı desem karar veremedim.Ama vatozlar babacanmış,sıkı heyecan yaşatmışlardır..:).Sonraki avlarda kararı kolay avlar rasgelir inşallah...:D

6. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Sen bu kanatlarla yakında uçarsın:D:D:D
    Şaka bir tarafa o zalımın oltadaki hali harika olmalı o mücadeleyi yaşamak isterdim.Ellerine sağlık ve rastgelsin !:)

7. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Fatih. Dolu dolu macera. Anlatımınla bizede o heyecanı yaşattın. RAsgele

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Sevgili Fatih,vatosların korkulu rüyası;:)
    Eğlenceli ve beni yine güldüren güzel,içten anlatımın için teşekkürler.
    Bu raporların,bir gün baba bir levreğe konu olması temennisiyle.

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Fatih abi insan ne diyeceğini gerçekten Bilemiyor:) daha irilerine rastgelsin diycem saçma olucak:) Sen zevkini fazlasıyla yaşamışsın bu yeterde artar bile, Maşallah, Maşallah abime:)

10. İrfan

İrfan Moderatör

Tebrikler sevgili Fatih,ne güzel bi adrelenlin yaşatmış sana.bu güzel anlatım ve raporunla bizide haycanına ortak etin.:)
    sevgiyle kal selamlar.

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler abi valla bu vatozların senden çekeceği var:) Vatozlar çarpan balıktır ama senin sahtelerin iğneleri onlarınkinden keskin boyna sen çarpıyorsun onları:) Çok güzel detaylı anlatım için teşekkürler ellerine emeğine sağlık gönlündeki avlara rastgelsin..