Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atçekle vatoz balığı avımız :D

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Fatih Koç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar..
    İşlerden vakit bulamadıgımız için yağmurlarında bitmeyişinden dem vurarak birde Jigging işine kafayı takıpta takım toplamakla uğraştıgımdan atçek avlarına yeterli zamanı ve ortamı bir türlü ayarlıyamadık.
    taa ki bu güne kadar..
    İşlerimizi toparlayıp atçek yapmaktı amacımız, yani işten erkenden kaytarmak ama ne mümkün, öğlenden başladık Ali'yle balık muhabbetine, iş uzadıkça uzadı ve en sonunda bugün kaçamak yapamayacaz deyip akşama bıraktık avımızı..
    Muhittin abiyide arayıp yemeğimi yedikten sonra hemen avlağa geçeceğimi, söyledim ve bastım gaza..
    Eve gidip yemek yedim ama ayaküstü hemen kaçacam ya :)
    Rüzgar 2 gündür 2-4, 3-4 lerde karayel ve yıldız gidilmez mi balığa hiç :D
    Derken o yollar nasıl bittide avlağa geldik bilmem, çok değerli Muhittin abim beklemiş beklemiş ve sıkılıp eve geçmiş maalesef, Aliyle ikimiziz anlaşılan..
    Hadi bakalım Ali olacak bu akşam bişeyler buyur ilk sen at :D
    Yok valla ilk sen at..
    yahu at işte diye diye anlamsız tartışmalar içinde birimiz attı ilk oltasını suya..:D
    1 saat kadar denizde pek bir hareket yok ama rüzgar usuldan yön çevirince başladı denizde çatlamalar şapırtılar ki aman yarabbim..!!
    bi sağımızda şapırdıyor bir solumuzda ama ne yaparsak yapalım olmuyor kardeşim..
    Tulumlarla haddinden fazla suyun içindeyiz zaten, tehlikeninde farkındayız çünkü tulum işi gerçekten risklidir ama neylersin hastalığın onulmazına tutulmuş bünyeler riskmi dinler :D
    Derken ne olduguna anlam veremediğimiz bikaç cılız vuruş aldık kayıştır yok kalamardır falanlarla avunurken bizim Ali feryadı koyuverdi ''Fatih ben bişey aldım'' diye..
    ''iyi tasmala tasmala bekleme '' dememe kalmadı suda muazzam bi kaynama oldu !!tövbeler olsun bu ne kurban oldugum....???!!''
    Alinin yardım isteyişini görmeniz lazımdı arkadaşlar
    Ali-gelmiyo vallahada gelmiyo billahada gelmiyo çok büyük bu abiii..!!!
    Ben-Nasıl gelmezmiş yeğenim sen bu işlerde biraz zayıfsın galiba çekil bakam kenara al şu kepçeyide, hade bakem..!!
    Ali-Yahu ustam inanki bu başka bişey alıver hadi suya girde kepçeyle kurbanın olayım
    ben-Alırsın alırsın kalamanı sık biraz gidiyor bak balık ulen ne ballı adamsın sen yaa..
    Ali-Abi bu vatoz yemin ederim vatoz aha bak orada
    Ben- Dime len sakat yazar hacıı ben girmem suya muya vatozdan tırsarım aha kepçe sen gir buyur..

Ali kepçeyi alır bense onun oltayı kalaması hala gevşek sıkıyorum ve başlıyorum balıkla cebelleşmeye..
    Arkadaş çekilecek gibi değilki nasıl bir mahlukatmış bu töbe yarabbim suyun altını üstüne getirdi iki sarmamla nasıl gelecekmiş bilmem bu kıyıya..
    Ali alsana kepçeye diyorum bizimki kepçeyi yukardan aşagıya vuruyor sanki tokmakla eski usül çamaşır dövüyor arkadaş.
    ben- Vurma alooo kepçele kepçele vurulmaz onunla sür altına kaldırıver..!!!
    Dinleyen kim adam kafa göz dalıyor resmen neymiş tersten alınırmış yoksa vatozun iğnesi geçiverirmiş elcağızına :D
    alırdın alamzdın kepçelerdim kepçeleyemezdim bizz tırsa tırsa bi 10 dakika uğraştıktan sonra kıyıdaki 7 kilogram 150 gram gelen bu vatozu alabildik dışarıya arkadaşlar.
    tabi benim ikinci kepçede ilk kullanmada mefta..
    ben- Ali ben bilmem üçü beşi kepçemi alacan...
    Ali-yav alırım kepçe sana feda olsun
    ben- olsun yani bana çektirdin koca yaratığı bunu napacaz biz şimdi sorması ayıp..?
    Ali- abi bu köpekbalığı familyasından kazıkkuyruk dedikleri bişey ben bunu sana bir yapacam bayılacan Hollandada gördüydüm yapılışını..
    Ben- yiyecez yani öyle mi..? Tamam kardeş benim değirmen üğütür hertürlü..

Sonra Muhittin abiyi arıyoruz 2 saat kadarda onunla atçek ama başkaca bi canlı yok maalesef arkadaşlar..
    sırada ne var bende çok merak ediyorum..
    Eğer vatoz tutan sahteyi merak edenler varsa inanın bilmiyorum denizen buldum ve Aliye verdiğim resimdeki karpuz desenli olan.
    o devasayı çekense Hollandadan Alinin aldıgı markası silinmiş gitmiş ama gercekten vaktinde iyi oldugu belli olan bir makine kamış ise remixon venüs..
    vee Misina Ef&fe latex super soft hemde 0.22 :)

Herkese rastgele ve selamlar Fethiyeden..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Mart 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

7kg vatoz iyi antreman olmuş :D

4. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

hemde nasıl valla..
    0.22 misinayla bu kütle geldiyse daha ben korkmam Hüseyin..
    teşekkürler..

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

yaptığınız zevki çok kıskandım :) valla sahteye atlatmakta ayrı ustalık bravo :D

6. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

süper bir vatoz,anlatıldıgı gıbı gelırken ınanılmaz agır ve haraketli geliyor....tutması çekmesı guzelde ıgneden cıkarması çok uğrastırıyo....1 seferınde iğne pensemı ısırmış bırakmamıştı:) felaket bır çenesi var.......tebrikler...rastgelsin

7. oktay16

oktay16 Moderatör

bu ne abi ya....:) maşşallah, yaşadığınız adrenalini kıskanmadım desem yalan olur,:)
    Devamına rastgele, Bir ara bu vatosu nasıl pişirdiğinizi de anlatırsan sevinirim abicim, tekrar tebrikler.

8. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Gerçekten FAtih. Güzel macera olmuş. Sıradakini bende merak etmeye başladım. RAsgele.

9. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Çıtalı Uçurtma tutuyormuşsun gibi çıkmış balık Fatih :) Azimle gerçekleştirdiğiniz güzel avları zevkle okuyup takip ediyorum, Daha bereketli avlarınız daim olsun,
    Rastgele...

10. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

benım bıldığım kadarıyla sadece kanat kısımları yeniyor,ama hiç denemedim(denemekte istemiyorum) tadına bakanlardan bende yorum istiiyorum

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih abi çok keyifli adrenalini bol bir rapor olmuş ellerine sağlık:)
    Hakkı verilerek hazırlandığında gayet lezzetli olduğunu duymuştum ama hiç deneme fırsatım olmadı. Tadı hakkında da bilgi verirsen sevinirim. Eskiden balıkçılar bunu temizleyip millete kalkan diye yuttururlardı:)