Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atılgana'ların arasından gelen Kırmızı Mercanlar. 24 Ağustos 2011 Sivrice

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Mercanlar devam ediyor, yeni mercan taşları sayesindede mercanlar dahada büyüyorlar, bu sefer yem olarak taze karides kullandık, birazda dünden kalan sardalyamız vardı, tabi en önemlisi kalamar yemimizdi, bu günlerde mercanlar kalamardan yemi çok seviyorlar.:)
    Sabah güneş doğarken bizlerde teknedeyiz, ben tekneyi kullanıyorum, Conta kaptanda takımları ve yemleri hazırlıyor, istikamet Babakale yakınları bu sefer yeni meramızda bereketli mercan taşındayız, takımlarımız hazır yemlerimizi taktık ve demirde avlanmaya başladık.
    İlk vuruşu ben aldım, zaten mercan büyük olursa ikinci vuruşu yapmıyor bu seferde öyle pldu, gelirken bu balık çok ağır geliyor arada sırada fren yapıyor, belli oldu çok güzel bir mercan bu, fakaf kafa atışlerı çok sert bu gibi hallerde çok yavaş yavaş çekiyorum, ama çekerken misinaya hiç ara verdirmiyorum devamlı olarak balık yukarıya doğru geliyor, arada bir geri çekip yol istiyorsada sadece duruyorum ve bu sinirlilik safhasın atlattıktan sonra, mercan biraz daha sakinleşerek geliyor, balığı tekneye aldım ve hemen ilk fotoğrafı çektim saat 07.15 gösteriyor, sonra avımız uzun bir müdet devam etti, bu arada teknemize her zaman olduğu gibi dost martımız geldi onuda arada sırada gelen hannoslarla karnını doyurduk, bizden hiç ayrılmıyor,:) güzel mercanlar almaya devam ederken, balık aniden kesti, uzun bir aradan sonra tekrar yer değiştirdik bir kaç balıkta buradan aldıktan sonra, avladığımız bütün marcanların fotoğrafını çektik saat 12.14, yeter bu kadar diyoruz, Tam 5 saten beri denizdeyiz istikamet liman:)
    Conta kaptan ile gene güle oynaya çok güzel balıklar avladık, bende hemen bu taze mercanlar ile bugünkü balık avı raporumuzu hazırlıyorum,:) hepinize Sivrice'den selamlar, sevgiler, hoşçakalın.:):):)

Her tuttuğumuz mercanı fotoğrafladık, bir iki küçük mercan vardı onları azad ettik, fakat birisini martılar yedi, diğeri tekrar merasına döndü.:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi,
    Her zamanki gibi güzel bir av daha.
    Bundan güzel emeklilik mi olur? :)
    Afiyet olsun

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Orhan abi, güzel mercanlar gelmeye devam ediyor :)

Not: Fotoğraf makinasının ayarı bozulmuş sanırım, mat çıkıyor fotoğraflar.

5. umooth

umooth Aktif Üye

harika mercanlar,tebrikler

6. Orhan Küçükbiçmen

Çok haklısın Şeref kardeşim, ben de bundan daha güzel bir emeklilik düşünemiyorum,Yanımda iyi bir balıkçı arkadaşım Conta kaptan var, bunun yanında Güzel bir deniz, rengarenk balıklar, etrafında güzel dostlarla sohbetler, bizleri her zaman ziyaret eden sevdiklerimiz,:):):)

Neyse gelelim mercan avlarımıza, senelerce bu güzel ve bereketli denizlerde balık avlamaktayım, ama bu zamana kadar burada vaktimi hiç boşa harcamadım, devamlı teknem ile balığa çıktım, gilgi ve tecrübelerimi her geçen gün bizzat çeşitli balıkları avlayarak geliştirdim her zaman yeni avlar araştırdım, son zamanlada sırtı avlarından elimiz hep boş döndük, fakat mercan avında biraz hareketlenme olunca hemen üzerine doğru yöneldik, burada önemli olan mercanların yaşadığı veya barındığı taşları bulmak tesbit etmek, şimdi anlıyorumki her araştırmadan sonra daha büyük balıklar avlama şansım var, bence bundan sonra bu balıkları derin sularda arama zamanı geldi, şu anda mercanlar, arkasından mezgitler, trançalar,lağoslar, gelecek,
    işte burada dünyanın en güzel ve nadide köşelerinden olan canım Sivricem'de çok mutlu ve çok huzurluyum, sizlere de sevgili balıkçı kardeşlerime de böyle bir emeklilik dilerim, sevgiler, hoşçakal.:):):)

7. Orhan Küçükbiçmen

Teşekkürler sevgili Hamdi kardeşim, makine bir ara bozulur gibi oldu, karardı sonra tekrar normale döndü, balıkları görünce oda heyecanlandı galiba.:)
    tuzlu sudan olacak, hemen bakımını ve kontrolünü yaptıracağım, sevgiler, hoşçakal.:):):)

8. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Emekli olunca Sivrice'ye mi gitsem acaba? Tebrikler. Hep rastgelsin.

9. barbarosk

barbarosk Yeni Üye

Abim benim be...
    Yine yeni yeniden mükemmel kareler...
    Sizin de Conta Kaptanın da elinize gönlünüze sağlık....
    Hürmetler...

10. selçuközşener

selçuközşener Üye

Sevgili Orhan abicim Maşallah Maşallah.
    Şuanda ağzımın suyu akmıyor desem yalan olur. İstanbulda istavrit ve mezgitten başka balık yok malesef. Nazar değirmeyiz sana inş.
    Hayatımda hiç mercan yemedim, ama görüntülerden dolayı canım çok çekti ;)

11. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler Orhan abi dahasına rasgele....