Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atlantik somonu avım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spinnci tarafından paylaşıldı.

1. spinnci

spinnci Aktif Üye

Saat 5 gibi değişik bir avlak denemek için yola çıktım,yanıma oğlumu da aldım,uzun bir zaman sonra avlağımıza vardık,bu ara saat 7,30 olmuştu,ancak yolda bir çok fotograf molası verdikten sonra,avlağımıza varışımız uzamıştı,yanıma herzamanki gibi uğurlu makinam,DAM 3000 arkadan kalama 0,16 shimano allround misina bağlı,ve kendi tecrübelerimle deneyerek zevkle kullandığım alba star 180 iki parça carbon kamışım ile,schimano sahara 3000fd ve buna bağlı 0,12 örme misana ve yine aynı kamış markası olan,alba star carbon 180cm ve bir de oğluma ayarladığım,ryobi 3000 exusima ve buna bağlı shimano allround 0,14 misina,ve remixon 165 cm iki parça modifiye edilmiş kamışımızı yanımıza aldık,bunların yanında çantamızda yeterince dönerkaşık,silikon sahteler,ve maket sahteler var idi,ancak ne görelim?suyun akışı sertti,
    dolaisiyle maket ve silikonların randuman vermiyeceğini düşünüp hiç çantamdan çıkartmadım,ancak dönerkaşıklar ile şansımızı denememiz gerektiğini düşünerek,gümüş rengi Mepps aglia long ve oğlumada aynı kaşığın altın renklisini bağladıktan sonra atışlarımıza başladık,oğlum henüz daha yeni spinnci,ancak gayret göstermekte,:)
    ben ise suyun yumusak akan yerlerini aramaktayım,dönerkaşığın düşüş yeri ile suyun yumuşak yeri arasında olmasına özen göstermekteyim,ancak ilk iki atışım başarısız geçti suyun akışı hızlı idi,buna çare olarak kaşığımın önüne fırdöndülü kurşun takmalıydım böylelikle kaşığımı derinden çekebilecektim ve akıntıda kaşığımın hızı yavaşlıyacaktı,düşünce güzeldi ancak uygulamak için biraz daha bu şekilde devam etmek istedim,derken kaşığıma bir balık takıldı,gayet yavaş bir şekilde kenara çektim,yanmızda kepçe yoktu çünki unutmuştuk,neyse,balığı kenara aldım,ancak bu benim bildiğim Alabalıklardan değildi,bu yaklaşık 35cm kırmızı benekliydi,yuhuuu sonunda bi tane yakalamıştım,bu avlakta!?.ya bu balığın kırmızı benekleri var ama bu bildiğimiz kırmızı benekliye benzemiyor ALLAH ALLAH dedikten sonra eve gittiğimde google babaya sorarım dedim kendi kendime,ve eve gittiğimde öylede yaptım,kırmızı benekli alabalık görsellerinde elimdeki balığın resmi yoktu yine cinsi tanınmadık bir tür alabalık yakalamıştım aklıma YAKUP ERDEM HOCAMAMA bu balığın cinsini sormak geldi ve kendisine mesaj attım ve SORDUM BU BALIĞIN CİNSİNİ,O KISA BİR ARAŞTIRMADAN SONRA YAKALADIĞIM BALIĞIN CİNSİNİN ATLANTİK SOMONU OLDUĞUNU SÖYLEDİ,
    böylelikle hayatımda ilk defa atlantik somonu yakalamış oldum,bu sulara nasıl geldi derseniz,yine YAKUP ERDEM hocamın söylediğine göre bazı kişiler balıklandırma yapmışlar bilinçsiz bir şekilde.
    Balığı su birikintisinin içine koydum etrafı kapalıydı kaçamazdı,sonraki atışlarım hep boş hep boş,artık balık gelmeyecek ve bizim yemi yemiyecekti,oğlumla karar verdik eşyalarımızı toplayıp aracımıza gitmeye ordan da yolumuza devam etmeye tabiiki onca yorgunluktan sonraki durağımız evimizdi,yorgun düştük onca yürümekten ve sabah erken kalkmanında verdiği yorgunluk vardı ki evimize gelmiştik.ve böylece güzel bir av günü daha geçirmiş olduk,yakaladığımız balığı yedik,sonra uyku:)balık lezzetlimiydi diye sorarsanız lezzetli değildi,mükemmeldi..bu balı Hangi makinamı çekti?shimano sahara 300fd ye nasip oldu,kalın sağlıcakla..Konu ile ilgili videolar yakında yayınlanacaktır.saygılar SPİNNCİ

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. freefish

freefish Aktif Üye

öncelikle güzel bir av ve av raporu olmuş
    konu başlığını okuyunca sizi atlantik sularında av yapmış zannettim !!!!

''yanmızda kepçe yoktu çünki unutmuştuk'' olmazsa olmazlar hep unutulur.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben de öyle sandım ama Alba kamıştan bahsedince döndüm yeryüzüne. :D

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat.
    Avlandığın dere çok güzelmiş.
    Bu güzel dereden belki de uzun dönemde sularımız için zararlı olabilecek daha önceden de duymadığımız bir alabalık yakalamışsın, oğlunla beraber keyifli bir gün geçirmişsin.
    Balık ta lezzetliymiş. Afiyet olsun

6. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

alba herşeyi bitirdi :) bi anda uyandım guzel balık elinize saglık.

7. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sevgili Murat kardeşim oğlun ile beraber yapmış olduğun bu güzel avını kutlarım, afiyet olsun sevgiler, hoşçakalın.:):):)

8. spinnci

spinnci Aktif Üye

evet hatta unuttuğumuz mangal tellerini yazmadım,yanımızda götürdüğümüz mangallık tavuk parçalarını eve geri götürmek zorunda kaldık..dediğin gibi genelde lazım olanlar unutulur,düşünsene bıçak bile unutulmuştu.:)saygılar

9. spinnci

spinnci Aktif Üye

Teşekkür ederim Orhan abicim,balıktan ziyade doğada yorulurken bile yorgunluk,ve stress atmak harika...Saygılar sayın abim.

10. spinnci

spinnci Aktif Üye

O alba (ali Baba) balıkcılık,yıllardır ülkemizde balık malzemeleri satmakta ve dediğin gibi bazen bizi uyandırmakta,ve şu tespiti yapmamıza sebeb olmakta,her markanın en az bir işimize yarayan ürünü olduğunu göstermekte..saygılar

11. spinnci

spinnci Aktif Üye

Teşekkür ederim şeref abi..saygılar