Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avcı-Toplayıcı Günleri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Cumartesi sabahı gidecek kimse bulamadım lodos sert 30-35 knot esiyor kar maskemi aldım yalnız başıma düştüm yollara. Deniz kenarına indiğimde saat tam 6 ve avlanacağım yeri fazla rüzgar bulmuyordu. Shore line shiner Z laser sardine sahtemi büyük umutlarımla beraber savurdum. At çek at çek at çek sıkılmaya başladım garip garip hareketler deniyorum duruyorum vurdurup vurdurup bırakıyorum vs derken hafif bir vuruş aldım ve tasmaladım. Yeni aldığım Caldia makinemin kalaması sinarit için baya sıkıydı ve rahat rahat geliyordu takılan balık. Kıyıya baya yaklaşmıştı ki suyun üstüne fırladı resmen uçarcasına bana geliyordu birşeyden kaçar gibi, karaya attı kendini ben çekmedim son saniyeler ve 4kg civarı bir sinaritin kıyıya kadar turnanın peşinden geldiğine şahit oldum balığı söndürüp hemen sinarit için atış yapmaya başladım ama nafile...
    Bir süre daha at çek at çek derken biraz daha iri olan 2. turna takıldı onu da sağlama aldım devam ettim avlanmaya. Bir süre daha denedim baktım olacak gibi değil rüzgar sertleşti üşümemek adına tuttuğum balıklarda yeter diyerek evin yolunu tuttum.

Evin yolu üzerinde uğramak istediğim bir levrek merası vardı hadi bir de levrek deneyeyim dedim. Deniz kenarına geldiğimde levrek için olan takımımı elden geçirdim yeni bir fluocarbon bağladım uzun uzun sağlam bir düğüm attım normalde bu kadar uğraşmam sanki bir şeyler beni zorladı. Legalis 3000 makinem ilk avını yapacaktı patchinko sahteyi atar atmaz hızlı bir atak aldım levreğe benzemiyordu alamadı sahteyi ben bu hareketi biliyordum. Lambuka buralarda benim gözlemlediğim mavi renk sahtelere bayılıyor. Hemen lucky craft gunfish 115 ms metalik sardalya rengi sahtemi savurdum. Çok beklemeden o yük beni benden aldı tasmaladım ve aksiyon başladı kameramı sattığıma ilk defa bu kadar pişman olmuştum. İskeledeydim sahile koşup sahilde mücadelemi devam ettirdim 5dk sonunda yorulmuş bir halde fazla uğraştırmadan kıyıya aldım.

Bu kadar av yeterdi takımları toplayıp evin yolunu tuttum.

Akşam üzeri bir arkadaşımın yoğun isteğini kıramadım ve tekrar aynı bölgeye gittik. İrice bir sinarit takımı aldı gitti durduramadık taşlar ipi kesti ve kaçırdık. Arkasından bir torik ve bir turna ile akşamı kapattık diye düşünüyorduk kıyıdan geçen ahtapotu farkedip onu da çantamıza aldık.

Pazar sabahı ben mantara arkadaşım ise sinarite gitti ikimiz de aradığımızı bulduk :D

Daha güzel avlar sizlerin olsun. Rastgele...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Kasım 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Harika avlara imza atmissin üstad tebrik ederim özellikle lambuka ya Yaptığın tam bir Avcı hareketi olmus birazdan yiyecek bir Avcı gibi :) mantarlarda gayet lezzetli duruyor oltan boş kalmasın :)

4. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Maşallah her telden var. Çok güzel av olmuş tebrik ederim. Nice güzel avlara.

5. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

tebrik ali kardeşim :)

6. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Maşallah tebrikler, herzaman rast gelsin.

7. alisami

alisami Aktif Üye

Tebrikleer ve afiyet olsun ;).
    Dayanamayıp yine ava çıkmışsın :D
    Aman maskeyi çıkarma, malum rüzgar sana yasak :)

8. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı Aktif Üye

eline sağlık Alim çok güzel bir av olmuş. balıklarda mantarlarda afiyet olsun. daha bereketli avlar.

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Harika avlara imza atmışsınız. Tebrikler.

10. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Çok güzeldi. Okumaya doyamadım.
    Geçmiş olsun. İyileşene kadar uykuda gözlerin açık kalmamalı.

11. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

avlar da sunum da harika , teşekkürler.