Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avenger İp Misine Kullanımı

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Mert SALMAN tarafından paylaşıldı.

1. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

Herkese merhabalar. Önümüzdeki ayın 7 sinde inşallah bir avenger sahibi olacağım araştırmasını önceden yapmakta fayda var. Makinanın yorumları gayet güzel bugün bir av marketinde görmek nasip oldu hissiyatını da beğendim. Fakat hiçbir yerde ip misine kullanımı hakkında bir bilgi bulamadım. Avenger ip misine kullanımına uygun mudur ? Ve makina hakkında önerileriniz var ise onları da can kulağıyla dinlerim. Cevap veren veremeyen okuyan okumayan herkese teşekkür eder bol balıklı avlar dilerim.

OnuR67 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

eğer spin için kullanacaksan hiç bulaşma tekne avlarında ben mono kullanıyorum av55 var bende de

4. arkadas

arkadas Aktif Üye

daiwa vs shimano ikilisinden vazgecme yada bir penn

5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Burdan su makineyi al bunu al demek konuya uygun olmaz bence
    Avenger 55 i gecen yıl arkadasım benim ısrarım ile aldı beklemeli avda kullanıyor gayet memnun ayrıca gecen gun 40 lik olanını Cemal Abi'den aldık hemde spin icin çünkü rahat bir sarımı var yağ gibi makine fakat okuma makinelerin geneli ip misinaya uygun degil bende trio var o bile ip misinaya uygun degil uygun değil derken kullanılabilir tabiki ama ip misinayi düzgün sarmama ve yıpratma sorunları oluyor araştırdığım kadarı ile
    Ayrıca her makinenin illaki daha iyileri var yok avenger alma trio al trio alma shimano al onu alma Dawia al ben de dahil hepimiz bütçemiz dahilinde alışveriş yapıyoruz o yüzden parasını hal eden seni pişman etmeyen makine avenger al guzel bir mono sar kullan hocam sürçü lisan etti isem affola

Ersin1903, bulent45 ve Dündar bunu beğendi.
  6. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Merhaba
    1,5 senelik Avenger kullanıcısıyım boğazda son 3 avımdan beri ip kullanıyorum şuan için hiç bir sorunla karşılaşmadım.
    ihtiyacımı karşılayan güzel bir makina

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bulent45 bunu beğendi.
  7. korayandroid

korayandroid Üye

Ben iple kullandım ağır kurşunda. Gemide de kullandım ip ile.
    O makine fiyat performans makinesi ancak;
    Yüzüğü ip kesiyor. Normalde bu makine için ip uygun değil ama kullanıyoruz işte.
    Ha yüzük kesildi de noldu. Gittik bedavaya yenisini aldık. Bunlarla uğraşırım dersen al kullan derim. Tabi birde rulmanla uğraşmanda gerekecek.
    Shimanolara hiç bulaşmaman taraftarıyım. Şöyle güzel bir daiwa işini görebilir.
    3 markanın ürünlerini de kullanıyorum.Beklentinin ve av sitilinden pek bahsetmemişsin. Haliyle bizde ancak bu kadar yardımcı olabiliyoruz :)
    Sana tavsiyem solucan dişlisi olan ve güzel sarım yapan konikliği ters olan bir makine edinmen. Haliyle bu dediklerim fiyatı arttıracak o yüzden yine şunu al demeden kendin karar vermen güzel olur.

8. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

beklentim çok büyük değil. eskiden tatlısuda avlanırdım. denize yeni yeni alışıyorum. kıyıdan yemli beklemeli avlanmayı seviyorum kafa dinleme ve maliyet açısından.biraz ayırabileceğim bütçem olduğunda tekneye de çıkabilirim belki. çinden aldığım bir ipim var ancak 10 liralık ip için 100 liralık makinayı yıpratmaya açıkçası öğrenci halimle gönlüm el vermiyor. yorumlarınız için teşekkür ederim.

9. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

ip le kullanmak isterseniz misina kılavuzunu ters çevirip kullanın.

frenist bunu beğendi.
  10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Yanlis anlamada shimano nun nesi var sirketin avukati degilim ama hic bilmeyen anlamayan kötü etkilenmezmi bu bulasma demenden neden insanlar bulasmamali acarmisin biraz içini öğrenelim sonucta akil akildan üstündür

11. turkdogdu

turkdogdu Üye

Merhaba

Yaklaşık 1 yıldır avanger 40byi ip misina ile kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım kaldıki kendi kendine öğrenmeye çalışan birisi olarak ben yaşamadıysam muhtemelen işi bilenler hiç yaşamayacaktır