Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avlak Konusunda Tavsiye İstiyorum

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında ryetik tarafından paylaşıldı.

1. ryetik

ryetik Aktif Üye

Merhaba Balıksevdalıları;

Ben boğazda , memlektim olan Samsun da , arada dostlarımla kaçamak yapıp Ayvalık , Çanakkale Ayvacık , İzmir taraflarında balık avları yapıyorum. Boğazda lüfer , Samsun da levrek , minakop , eşkina , palamut , lüfer , kalkan , zargana, yayın , perch , turna v.s avları , Ayvalık , Çanakkale de ise levrek , melanur , çupra vs avları yaparım ama Marmara da kıyıdan avlanmak işlerimde yoğun oluğundan hiç nasip olmadı. Dolayısıyla avlaklarda ne çıkar , hangi zamanlarda ne çıkar çok iyi bilmiyorum. Ben Halkalı Atakent te oturyorum. Yazın boğaza gidip avlanmak bana hiç mantıklı gelmiyor ki zaten iri istavrit bile gelse sevmiyorum istavrit avını. Evlenmeden önce balık bile yemeyen eşim çabalarım sayesinde benden daha sevdalı bir balıkçı oldu ve bana baskı yapıyor balığa çıkmak için :) Haftaya pazar günü için söz verdim ve tavsiyeleriniz doğrultusunda hedef balık yada balıkları belirlediğimde oltaları hazırlayacağım. Sabaha karşı gideceğiz ama nereye gideceğimi , ne avlayacağımı bilmiyorum. Biraz araştırdım forumda zargana mayıs ayında başlıyor galiba Marmara da şuan çıkar mı bilmiyorum. Menekşe sahili bana çok yakın belki orası olur bimiyorum ama mesafe çok önemli değil. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler. Lafı fazla uzattıysam kusuruma bakmayın..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Selamlar Ramazan bey,
    Ayvalık tarafı, hatta Babakaleye kadar (Edremit körfezi) şu sıra oldukça kısır.Ağustosla birlikte şenlenmeye başlar diye düşünüyorum..

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Aslında ben Marmara için öneri istemiştim ama bu bilgide gayet iyi oldu çünkü Temmuz un son haftası arkadaşımın yanına Ayvalık' a giderek biraz olta sallamayı planlıyordum kendi kendime (levrek için). Ben Eylül den önce kolay kolay balığa çıkmam ama eşim ısrarlı :) :) O' nu oyalayacak zargana , kefal , karagöz yani en kötü ihtimalle kefal tarzı bir av yapmak istiyorum ama birkaç balık yakalamadan dönersek hevesinin kaçmasından çekindiğimden Marmara da hangi kıyıdan ve bu mevsimde hangi balığı hedef almalıyım tavsiye almak istedim :) Verdiğiniz bilgi de benim için çok iyi oldu teşekkür ederim..

5. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

İstanbul demiş üstad

''güleni şöyle dursun ağlayanı bahtiyar :)''

şu an İstanbul da boğazda istavrit var eser miktarda ,yer kuleli askeri lise önü yer bulabilirsen :),kandilli kordon çapari atmak için uygun istavrite ,hepsi buuu

29 ekim cumhuriyet bayramımızdan sonra ,boğazın her iki yakası lüfer ve çinekop bayramı yapar ..

şu an en verimli bölge saroz ,levrek alabilirsin ,zargana ve mırmır garanti :),hafta sonu kalmalı bir saroz yayla planı çok güzel balıklar getirebilir ;);)

bukadar ip ucu yeter herhalde :)

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Şuanda revaçta olan balık eşkina bence özellikle Marmara'da uygun yerlerde denenmeli mutlaka.

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

Üstad' ım eşimle gideceğim için gece gece sarhoşuyla , ayyaşıyla , tinercisiyle uğraşmak istemiyorum ama eğer nezih bir ortamda av yapabileceğim avlak olursa bende isterim. Teşekkür ederim..

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Şöyle söyliyim marmara da bütün kıyı kesimi yazlıklar ile işgal edilmiş durumda, bence en güzeli eşinizide alıp saros kıyılarına gitmek altı üstü bir saat daha fazla yol katedeceksiniz. Saroz da küçük ve büyük kemikli sahilleri balık açısından oldukça verimlidir. Orada neler çıkar? Orada her şey çıkar surf balıkçılık, spin balıkçılık her şeyi deneyebilirsiniz. Lakin medeniyetten uzak bir noktadadır bu sebeple tam hazırlıklı gitmekte fayda var.

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

O halde kendim için sahteleri ve spin takımımı , eşim içinde surf ve şamandıralı takımları hazırlayayım :) İnş. bir aksilik olmaz. Birde orası mı , burası mı dememek için iyice araştırayım gideceğim yeri elimle koymuş gibi bulmam lazım :) Teşekkür ederim.