Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avlak yardimi

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Ape tarafından paylaşıldı.

1. Ape

Ape Üye

Merhabalar.Universite icin sonunda tasindim suan fulya ortaklarda oturuyorum hafta sonu eger iyilesirsem baliga gitmeyi dusunuyorum.Daha once hic istanbulda avlanmadim nereye gidebilirim ve ne tutabilirim yardimci olursaniz sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sana en yakın yer bir tarafta Beşiktaş, Kabataş, Fındıklı, Karaköy, Eminönü ile Galata Göprüsü.
    Diğer tarafta ise Ortaköy'den itibaren Sarıyer'e kadar Boğaz.
    Boğaz'da avlanmak pek kolay değildir. Surf kamış ve makina, güzel bir atım tekniği gerektirir. Boğaz'ın bazı bölgelerinde akıntı nispeten azdır. Boğaz'da avlanacaksan öncelikle buraları tercih edebilirsin.
    Şimdi lüfer ve Palamut zamanı. Bu avlar bazen sahte balıklar ile ağır kurşunlu at çek yaparak, bazen de çapariyle yapılır. Bunların av vermediği durumlarda istavrit, izmarit ve zargana avlayabilirsin.
    Geceleri mantarlı takımla Lüfer denemeleri yapabilirsin.

Beşiktaş -Karaköy istikameti genelde daha az verimli gibi görünse de bazı zamanlar öyle güzel balık yapar ki anlatılmaz.

Galata Köprüsü ise kendine has takımları ve teknikleri olan ayrı bir yerdir.
    12 ay avlanacak birşeyler olur. Avlanmanın en ekonomik yollarından biri köprü avcılığıdır.
    Çok daha vasat takımlarla avlanmak mümkündür ama balığın bol olduğu dönemlerde yer bulmak sorun olabilir. Erken gidip boş boş bekleyerek yer tutanların olduğu bir yerdir. İyi yerler malzemeciler tarafından deyim yerindeyse gasp edilir. Ancak gide gele kendine bir yer edinir ve güzel balıklar tutabilirsin.

Sana asıl tavsiyem eline olta almadan önce bu yerleri gezerek bir keşfe çıkman, insanlar ne yapıyorlar, nasıl davranıyorlar, ne kullanıyorlar vs gidip izlemen, incelemendir.

Eğer bir acemilik sözkonusuysa avlakların çok daha sakin olduğu hafta içinde balığa gitmek tecrübeni artıracak ve genelde izdiham olan hafta sonlarına seni hazırlayacaktır.

Rastgelsin

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Ekim 2011
  4. Ape

Ape Üye

Cok tesekkurler agartan abi haftasonu kesif yapacagim

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Şeref abi detaylı olarak anlatmış. Şimdiden Rastgele Erdem :)

6. Ape

Ape Üye

Tesekkurler hamdi abi 3 haftadir elime balik degmiyor.Cok kotu durumdayim :D eger buralara giden olursa bende gelebilirim yaniniza tabi isterseniz :)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Avrupa yakasına pek gitmiyorum avlanmaya, yoksa seve seve av yapmak isterdim :)

8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sahip olduğun olta malzemeleri nelerdir?

9. Ape

Ape Üye

banax makine linefe 3.90 kamış ryobi ecusima ve 2.70lik bir kamış var şuanlık

10. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

şeref abimiz resmen istanbulu anlatmış her kelimesi dikkate alınmalı rasgele.

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

İstanbul da spin kullanımı çok nadirdir ama banax makine ve 3.90 surf kamışla güzel avlar gerçekleştirebilirsiniz. Eğer kamışın atarı 200 gr sa ve bunu atabiliyorsa çok daha iyi tabii.