Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avlaklar İçin Harita

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında gokhanuzman tarafından paylaşıldı.

 1. gokhanuzman

  gokhanuzman Yeni Üye

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  2 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  0
  Merhaba bildiğimiz avlakların paylaşılabilmesi için google map da işarete başladım. İnanıyorum ki zamanla çok güzel bir haritamız olacak.

  Map : Avlaklar - Google Maps

  Sadece adresi bilenler girebiliyor arama motorlarına açmadım, Ekleme yapma hakkında takıldığınız girşey olursa yardımcı olurum...
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. atakaneldar

  atakaneldar Üye

  Yaş:
  30
  Kayıt:
  6 Mart 2012
  Mesajlar:
  62
  Beğeniler:
  0
  Çok güzel bir düşünce
  O bölgede av yapanlar için çok yardımcı olacaktır.
   
 4. ahmetozdemir16

  ahmetozdemir16 Aktif Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  288
  Beğeniler:
  83
  Şehir:
  Muğla
  Kim avlağını internette paylaşmak ister ki?
   
 5. KayaBalığıKaya

  KayaBalığıKaya Daimi Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2.844
  Beğeniler:
  1.271
  heh oldu, paylaşalım da sonra bize yer kalmasın orada hatta bide kovuluruz valla. :D
  Aslında iyi niyetle yapılmış güzel bir paylaşım ama ne yazık ki kimse Türkiye nin insan şartları yüzünden avlaklarını internette paylaşmaz.
   
 6. gokhanuzman

  gokhanuzman Yeni Üye

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  2 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  0
  Kimse macellan değil :) avlaklarda sır değil, kaçak avlanan zıpkıncıların, ağcıların serbestçe cirit attığı ortamlar. Onları ihbar edecek sadece amatör balıkçılar olmasına rahmen 7-24 avlağında olmayan macellanlar (macellancı : burayı sadece ben biliyorum, kimseler bilmiyor diye düşünen altın şehri bulmuş indiana joneslar :) )kaçak avcıların ekmeğine bal sürüyor...
   
 7. lost_zombie

  lost_zombie Daimi Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  3 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.488
  Beğeniler:
  93
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bu yazılanı anlayamadım, avlağımızı saklamak niye kaçak katillerin işine gelsin sizin yaratacağınız harita bu katillerin ulaşamayacağı bir yerdemi bulunacak avlakları bilmeyen eksik bilen katillerin avlaklarını çoğaltmayacakmı.
  Macellancı ne anlamda kullanılıyor bilemedim.
   
 8. gokhanuzman

  gokhanuzman Yeni Üye

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  2 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  0
  avlağımızı saklamak niye kaçak katillerin işine gelsin : Çünkü zıpkıncılar, ağcılar gizli denilen neredeyse tüm avlakları biliyor. Harita zaten işlerine yaramaz ki :) bildikleri bir yere gitmek için niye harita alsınlar!!. Eğer sahilde bizler olursak o adamlar rahatsız olacak onları jandarmaya ihbar edebiliriz diye.
   
 9. ondersoydinc

  ondersoydinc Aktif Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  29 Kasım 2011
  Mesajlar:
  358
  Beğeniler:
  27
  Şehir:
  istanbul
  Ağcılar derken ufak teknecilerden bahsediyosanız adamlar ekmeğinin peşinde öyle gizli saklı merayla falan işleri yok, nerden 3-5 balık fazladan kurtarırsa ordan bırakıyo ağını. Ayrıca ufak ağcıların yasağı falan yok, zıpkıncılar dediğin kısma gelince de, gece fener ile avlanmanın haricinde zıpkınla dalıpta iki tane balık vuran adamın asla olta balıkçısına zararı olmaz, ha sen şikayet edersin, dalışa yasak sahada dalış yapılıyo dersin o bölgeyede eğer sahil güvenlik zamanında gelirse işlem yapar belki, başkada hiçbir halta yaramaz.. Olta ile balık tutacam diye kimsenin ekmeği ile de oynamak gibi bir düşünce içinde olmam şahsen. Bu benim şahsi fikrim, 6 metre emektar kayığı ile uzatma ağ atan adamı şikayet edecek zihniyete ise sanırım ilk ben karşı çıkarım. Zıpkınla balık avı hususunda da avlanılacak zaman meselesini farkedip gece fener ile dalan levrek katilleri için jandarma baskınlarının daha sık olması gerektiğini ve birçok bakir bölgede bu konuların ihmal edildiğini düşünüyorum.
   
 10. mufitsa

  mufitsa Aktif Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  21 Nisan 2012
  Mesajlar:
  126
  Beğeniler:
  9
  Bir yerde bir makale yazmış tım bir zamanlar SAKLI KALICAĞINA BIRAKIN HERKES BİLSİN. diye bir makalem vardı avlaklarınızı ne kadar saklarsanız saklayın koruyamassınız (tatlı su için daha çok geçerli.) ama bilindik avlaklar da ağ atmak dinamit vs vs vs gibi şeylerin yapılması daha zor dur bilinçli avcıların olduğu yerlerde neden misal siz dinamit atan birini gördünüz yada kıyıya 50 metreye ağ atan birini gördünüz ne yaparsınız ?

  A-oltalarımı atar kaçarım
  B-Balıkları ordan kovalarım
  C-Yetkili birilerine ulaşmaya çalışırım hatta foto ile belgelerim.

  Sonuç belli ama ısssız kimsenin bilmediği yerlerde genelde kimse olmaz adı üstünde ısssız ama kaçak av yapanlar için ıssız olan yerlerde zaten ısssız değildir.

  Yani benim düşüncem avlaklarımızı paylaşmaktan yanadır ama tabi bu sahsi fikrim paylaşmanın tabiki iyi de kötüde yanları var.
   
 11. löngöz

  löngöz Daimi Üye

  Yaş:
  61
  Kayıt:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.821
  Beğeniler:
  113
  Şehir:
  İZMİR,AKYAKA
  gökova körfezini bilirsiniz,,o Halikarnas balıkçısının o Özdemir Asaf ların gökovası .....70 li ve 80 li yıllarda lahos cennetiydi,,lahosunun tadı tüm dünyaca bilinirdi,,lahos Antalyadada var diyeceksiniz,,ama gökovanınki bir başkaydı,,
  ne oldu o lahoslara ,,
  o lahosları çok iyi bilen paragatçılar,voleciler,,avlaklarını yıllarca kontrol ettiler,,hiç ihanet etmediler avlaklarına ben kayıtlı kooferatif balıkçılarınından biliyorum konuyu..
  şu anda gökova azmak restorantlarında antalya lahosları satılıyor neden dersiniz?

  bodrumdan hızlı teknelerle gelip turistleri 1000 dolara daldıranlar ,marmarisden gelip dalanlar,,yuvaları korumaya çalışan bölge halkının ihbarlarına kayıtsız kalanlar ,....şu anda sayenizde lahos can çekişiyor gökovada ,,ben kendim mercan avında açık denizdeyken 5-6 kere bodrumdan gelip yasak bölgede dalanları kaç defa ihbar ettim ama nafile...
  haritalar ,,avlak saklamaları falan önemli değil derim...
  asıl önemlisi zihniyet...
  tabii birde bu konuda yeterli olmayan kanunlar..:):)