Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

avmarketi.com dan bir alış-veriş hikayesi!

Konu, 'Genel Konular' kısmında emrepasa tarafından paylaşıldı.

1. emrepasa

emrepasa Aktif Üye

Değerli forum sakinleri!
    Şuan cinnet geçirmek üzereyim!Sizlere avmarketi.com dan yaptığım daha doğrusu yapamadığım bir alışverişin hikayesini yazacağım!Genel de sorunsuz alışveriş yaptığım bir site ama bir patladılar pir patladılar!

Kıbrıs'tayım ve pazar günü yaklaşık 10 adet hansen kaşık siparişi verdim.Pazartesi sipariş takibine baktım hazırlanıyor yazıyor,salı hazırlanıyor yazıyor!çarşamba baktım hala hazırlanıyor!:confused::mad:dayanamadım perşembe günü mail attım!Cevap olarak ''eylül ayının fırsatları''diye mail attılar :D Sorunumla alakalı bir cevap göndermediler.Dünyanın faturasını göze aldım aradım!Şu cevabı verdiler:istediğiniz bazı kaşıklar yok!
    E niye haber vermiyosunuz! cevap yok!Ne zaman haber verecektiniz?cevap yine yok!Stoklarda yoksa neden var yazıyorsunuz?yine cevap yok!Canım kardeşim sana zahmet olacak ama bi bak hangileri var hangileri yok bana mail at tamam mı diyorum.Tamam diyorlar!bu seferde mail yok :) Arıyorum burdan anavatana dünyanın faturası yazıyor,mail atacaktınız kardeşim hadi bi zahmet cevap verin!(bunlar birkaç saatlik uzun dilimler içinde oluyor)Cevap geliyor nihayet.İstediğiniz 10 kaşıktan 8 i yok :confused::confused: yuh diyorum.İsterseniz paranızı geri yatıralım diyorlar.Yatırın diyorum bu sefer mail gönderiyorlar (uzun bir aradan sonra)bulamadığımız kaşıkların paralarını yatıracaz diyorlar!Yine arıyorum :D kardeşim paramı yatırın,geri verin hepsini diyorum!tamam diyorlar.Bakın dünyanın faturası yazdı mail yoluyla haber verin diyorum bu konuşmayı 7 saat önce yapıyorum eve geliyorum yine cevap yok,yine haber yok.Kolumu kaptırdım geri alamıyorum laanet ettirdiler.İsim vermiyeceğim,bunların bir cevap maili gelene kadar piyasaya yeni yeni oturan bir site 4 tana mail attı.Hem stoğa baktı hem gerekli bilgileri verdi,yardımcı oldu vs...Paylaşmak istedim şuan çıldırmak üzereyim :mad:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Yaşadığınız kötü bir durum olmuş, son bir yıldır bu sitede müşterilere verilen hizmet kalitesi azaldı, bizde benzer bir durum yaşadık, abime Daiwa GS 9 makina alacaktık bu sitede internette stokta görünmesine rağmen ellerinde olmadığı söylendi, bu makinanın yerine istemediğimiz başka bir makina aldık :( Çeşit çok olunca bütün malzemeleri stoklarda bulundurmak çok zor ve çok büyük sermaye gerektirdiği için ellerinde hepsini stoklayamıyorlar. Sadece bu firma değil benzer diğer firmalar da ürünlerin bazılarını müşterilerlerden gelen siparişlere göre, distribütör firmalardan direk müşterinin adreslerine yönlendirme yapıyorlar, dolayısıyla ürünlerin temininde problem yaşanabiliyor ve müşterilere tatmin edici açıklama yapılmaması başka bir boyutu, her ne sebepten olursa olsun müşterilerin madur edilmemesi gerekir.

4. terotti

terotti Üye

Genelde işim gereği piyasadaki e ticaret yapan moda siteleri ile iç içeyim onlar stoklarını yazarken kesin stok alıyorlar. fakat av merakım gereği biraz araştırma yaptığımda av bayilerinden nette satış yapanların sattıkları çoğu malı stoklarına almadıklarını örgendim yani ana dağıtıcı firma bir üründen 5 tane getiriyor fakat 10 tane bayi sitesinde satışa sunuyor aralarında profesyonel bir net stok ağı olmadığı için doğal olarak stok aşılınca iade yada başka bir ürünle telafi yoluna gidiyorlar mecburen.

5. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

banada çıkrık kamışı ve rapalaları farklı modellerden göndermişlerdi,güme gitmesin diye kabul etmek zorunda kalmıştım,en iyisi görerek almak ama gene de cazibesine kapılıyoruz,balıkçılıktan çok takım hastalığı oluşmuş bizde,iflah olmayız hastalık damardan girmiş

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Stokta olmayan ürün satılmamalı/satılamamalı..
    Cabelas'ta, BassProShop'ta vs vs niye böyle şeyler olmuyor?
    Çünkü olursa bir daha kimse onlardan mal almaz. Üründe stok sınırlıysa limited stok, ürün yoksa ya yok yazıyor, ya da ön sipariş alıyor.
    Bizde nasılsa enayi çok. Hak aramak zor ve meşakkatli. Çoğu zaman uğraşmaya bile değmeyecek miktarlar ve adamlar da bunun farkında..

7. terotti

terotti Üye

şeref abi yurt dışında tam olup ta bizde de tam olan ne görebildik ki buğüne kadar :D bizim kiler ya hep çakma iş yapar yada yaparken eline yüzüne bulaştırır.herşey kötü niyetli değil aslına bakarsan balık malzemelerinin aşırı miktarda çeşitliliğinden kaynaklanıyor büyük sermaye istiyor. tüm ürünlerin hepsinden hiç eksiksiz tüm markalarından alıp da stok layıp satacam deseler nası bir masraf çıkar bilemem sanırım kimsede hesaplayamaz :D onun çözümünü de ellerinde olmasa da dağıtıcının elinde olanı kendi stoklarına girmekle buluyorlar .

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O zaman dağıtıcı her isteyene izin vermeyecek, izin verdiğine stok bağlantısı için yazılım verecek vs vs.. İllaki çözüm bulunur ama kim sıkıştırıp zorlayacak?

9. terotti

terotti Üye

aynen dediğin gibi abi kim sıkıştıracak yoksa imkansız değil.

10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

ben bir otomobil forumunun marmara bölge sorumlusuyum aynı yerden 3 ayrı şikayet geldiğinde sponsorumuz dahi olsa kafasını kopartıyorum açık ve net ....

11. terotti

terotti Üye

yekta naptın yav :D doğrusunu yapmayı öğretsen yeterli :D:D kopar kopar nereye kadar :D