Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avşa nın istavritleri..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında necmi fidan tarafından paylaşıldı.

1. necmi fidan

necmi fidan Aktif Üye

AVŞA ya geldikten sonra internetten tanıştığım Tayfun ağbiyle buluşmuş ve kısa bir sohbetin ardından yarın için çapari yapma planları yaparak ayrılmıştık,Sabah kalktığımızda Kaldığımız pansiyonun sahibi Hasan kardeşimiz kahvaltı için gece kumsalda minderler üzerinde canlı müzik eşliğinde nargile servisi yapılan Avşa nın en güzel mekanlarında birisi olan mekanına davet etti.Denize sıfır.Kumsal cıvıl cıvıl.Kahvaltımızda börek ve poğaça çeşitleri ve çaylarımız.

.Kahvaltıdan sonra çocuklar denizin keyfini çıkarırken bende 11 yaz kaldığım Avşa nın sokaklarını gezmeye başladım.Avşa hep aynı.Daracık sokakları,tertemiz uçsuz bucaksız kumsalı,tertemiz denizi,üzüm bağları,zeytin ağaçları ve sayısız eğlence mekanlarıyla Marmara nın Bodrum u..Buraya gelmişken önce işlerin başında durarak bize bu Avşa gezisi iznini veren eşime ve eşe dosta hediye almak lazım değilmi.?(Ucuz yollu):D

Avşa nın meşhur zeytinyağları..

Avşa yı anlatan süs eşyaları..

Dağ kekikleri ve diğer baharatlar…

Taze taze balıklar..

Bu arada 15 yıldır görmediğim dostlara uğrayıp kısa kısa sohbetlerden sonra sahilde çocukları buluyorum ve çapari için Tayfun ağbiyle buluşuyoruz.

Manastır ve Beyazsaray önlerine yolculuk..

Manastır önündeki küçük adacıkta manzara seyreden hakiki amatör bir avcı..

Tayfun ağbi 210 ben 165 iki parçalı kamışı kullanıyoruz.

Çapari seçiminde .ben beyaz,Tayfun ağbi yeşili seçiyor.Tabi bu arada muhabbet başlıyor.Tayfun ağbi beni misafir merasına getirmedin değilmi.?

Oltalar dibe salınıyor ,ben ilk balığı kim tutarsa karşısındaki çiğ çiğ onu yesin diye teklif yapıyorum.Tayfun ağbi kabul etmiyor.

İyiki kabul etmemiş çünkü ilk başlıklar ona geliyor.

Tayfun ağbi şhova başlıyor.neredeyse kamış u oluyor.:confused:

Tayfun ağbi istavritleri sıralamış..:eek:

Neyse bende sefteyi yaptım.:rolleyes:

Tayfun ağbi şhova devam ediyor.:confused:

Tayfun ağbi yine sıralamış..:confused:

Nasipsiz köpek Kurban bayramında dağa çıkarmış misali bana gelen tragonya.:D:D:D.Kendimizi çarptırmadan suya iade.

Bu arada balık tek tük çıkmaya başlıyor.Tayfun ağbi dalgaların bizi sürüklemesinden olduğunu söylüyor ve tekrar eski yerimize dönmek için kısa bir yolculuk.

Benim amacım zaten balık tutmak değil ne yapayım istavriti..Hem bunlar zaten bayat..(Kedi eremediği ete mındar dermiş.)
    Bu arada ben yoruldum diyorum ve oltayı Alphan a bırakıyorum.

Tayfun amcası hem balıkları çekiyor hemde Alphan a çapariyi nasıl kullanacağını öğretiyor.

Bir anda Alphan “ baba baba bu titriyor “ diyor ve başlıyor sarmaya.Gelen istavrit kayığa girecekken karar veriyor ve suya geri dönüyor.İstavritin üzerindeki davetsiz tragonya ise tekrar suya iade.Alphan tragonyadan korkuyor ve takımı ağabeyine devrediyor.

Aybars ın kamışta u oluyor ve 7 li çekiyor.

Alphan la Aybars ilk kez çapari yapıyorlar.Çünkü onlar olta atmazlar.Nedense alışmadılar..Aybars istavritleri çekerken benimle kafa buluyor sanki..

Bu kadar tenbellik yeter diyorum.Alıyorum oltayı elime ve başlıyorum tespih tanesi gibi dizmeye.Karizmayı çizdirmeye hiç niyetim yok.:D( Tabiki şaka..Benim amacım balık değil çocuklarımla uzun süredir beraber böyle vakit geçirmemiştik.)

Amaç zaten çok balık yakalamak değildi.Tayfun ağbiye yetecek kadardı.Kendisi davet etmesine rağmen bizim başka bir yere sözümüz vardı ve güneşin batmasına yakın dönüşe geçtik.

Çocuklarımın yüzlerinde mutluluk göstergesi..:)

Güneş batmaya başlıyor.

Hiçbir yerde göremeyeceğiniz muhteşem renklerine bürünen Avşanın gün batımı

Ve çocuklarımla bize bugünü yaşatan sevgili Tayfun ağbi..Sağlıcakla kal..ALLAH razı olsun..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Bulent

Bulent Üye

Sayın Necmi Abicim ...

dünki avsa dan canlı yayından sonra acıkcası capari avını merakla bekledim oda az önce sisteme düştü ... Gerek anlatımın gerekse resimlemen süper abi. Hele Hele evlatlar daha da süper. Bu paylaşım için teşekkürler abicim. umarım bir gün olta atmak 1 bardak cay içmek nasip olur kii öğrenecegim çok şey oldugunu umuyorum abicim ...

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Necmi abiciğim, evlatların ve dostların ile birlikte geçirdiğin bu güzel anları aynen bizler de yaşamış gibi olduk...On numara bir paylaşım oluş..Eline ve emeğine sağlık..

Eeee, bundan sonra sizden artık videolu paylaşımlarda bekliyorum...:) Sağlıcak ile kalın..:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Temmuz 2010
  5. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Abi naptın sen yaa...???
    Bizi mest ettin.
    Şimdi sırada ne var hee... :):):):)

6. ORKA

ORKA Aktif Üye

resımlerle guzel bı rapor ıstvarıtlerde bı o kadar guzel görünüyor rast gelsın

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel bir gün ve av gerçekleştirmişsiniz, tebrik ederim :)

8. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

hepside güzel hele resimler stüdyoda çekilmiş gibi buda ayrı bir zaanat paylaşım için teşekkürler :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çok keyifli bir gün olmuş Necmi Abi
    Tebrikler

10. DrEjO

DrEjO Aktif Üye

Gerçekten çok güzel kareler, sağlıcakla kalın.

11. mediterraneanfish

mediterraneanfish Aktif Üye

Fotoroman tadında bir rapor olmuş. elinize sağlık. ve elbette iyi tatiller...