Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avşa'da avlak ve yem konusunda yardım!!

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında selcukkales tarafından paylaşıldı.

1. selcukkales

selcukkales Üye

Önümüzdeki hafta 5 günlüğüne Avşa adasına gidiyoruz. Adayı bilen arkadaşlarımdan,büyüklerimden avlak ve yem çıkarma konusunda yardım bekliyorum.

Tahminim adanın her tarafından olta atılmakla birlikte su içindeki taşlık ve kayalık bölgeler her yerde olduğu gibi verimlidir.

Eğer teke varsa kepçemde var. Kum kurdu, sülünez gibi yemler de çıkarabileceğimi tahmin ediyorum.

Ancak benimkiler sadece tahmin olup, 3-5 tane (300-800 gr) balık tutabilmek, güzel bir av raporu hazırlayabilmek için yardımlarınızı bekliyorum..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İrfan

İrfan Moderatör

Karar ver artık neresi olucak tatil tercihin ? son kararınmı ?:D levrekler varken meranda ne işin var başka yerlerde.:p orda tutsan tutsan istarvit tutarsın yanına bol bol çapari al.:D:p:harika:

4. selcukkales

selcukkales Üye

Bozcada'yı bilen çıkmadı. Gökçeada içinde soğuk olur, denizden pek faydalanamazsın,üşürsünüz felan dediler, tatil planı döndü Avşa'ya.

Evet son kararım.

Levreklerin beni bekleyeceğini düşünürek, hani bizim taraflarda pek bulunmayan çeşitlerden de görür müyüz acaba diyoruz.

Saygılarımla..

5. İrfan

İrfan Moderatör

Hadi hayırlısı olsun o zaman güzeldir avşa adası umarım aylenizle bol balıklı keyifli bir tatil olur.sağlıcakla gidin gelin.hayırlı yolculuklar.:)

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

İyi tatiller, ama Avşa'da balık işin zor gibi geliyor :)

7. selcukkales

selcukkales Üye

Hamdi Bey de İrfan Bey de Avşa'yı sanırım iyi bilemediklerinden işin zor, istavrit alırsın felan yazmışlar. Hele bir gidelim de..

İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum Hamdi Bey ve İrfan abi.

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Güneyde kumluburun var.Adanın en uç noktası.Burada kumsala inen yolun kumsalla birleştiği yerden mırmır başta olmak üzere ispendek ve karagöz alınır..Eşkineyi adanın kuzeybatısındaki burunun 50-60 metre doğu yakası yapar.Limanlardada bulunur.Avşa limanının kuseyinden poyrazda levrek alınır.Ancak imkanınız varsa Marmarada adası balık açısından daha verimlidir.Özellikle Saraylar eşkine ve levreğin bol olduğu yerdir.Asmalı Feneri iri eşkine ve karagözleri ile meşhurdur.

9. selcukkales

selcukkales Üye

Bölgeyi iyi bildiğiniz belli. Nokta atışı olmuş. Hamdi beye ve İrfan beye göre pek şansım yoktu, artık şansım var.
    Teşekkür ediyorum Erdal bey.

10. İrfan

İrfan Moderatör

Selçuk abi sana tekrar bol şans diliyorum.deniz bu bellimi olur.hiç umadığın an süpriz olabilir oltan denizdeyse şansın var demektir.bu işler kısmet umarım her şey gönlünce olur.bol balıklı keyifli tatiler.:)

11. arno_16

arno_16 Aktif Üye

bunlar feribot iskelesinin yanındaki küçük iskeleden 45 dk da yakaladığım iri mezgitler yem zargana irfan abi de hatırlar bu resimleri.rastgele
    resimler bir sonraki sayfada...