Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

AWA-SHIMA Kamış Seçimi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Ramatahatta tarafından paylaşıldı.

1. Ramatahatta

Ramatahatta Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar.
    Yaklaşık bir ay önce Shimano Catana 2,70 20-50 spin kamış ve Shimano makina aldım. Hemen hemen her gün sabah akşam gece at-çek yapmaya başladım. İkinci günümde bir defa balık vurdu kalama ayarı yapmıştım deli gibi kalamayı çevirmeye başladığında hayatımında ilk balığı olduğundan biraz sapıttım tabi heyecanlanmalar felan kalamayı biraz kapatayım derken yahu açıyorum şöle kapanıyordu şu oldu bu oldu derken balık gitti sahte geldi diş izleri felan daha da heyecanlandım, sonraki günler balık yakalama isteği tavan yaptı sürekli at-çek denemeleri Çanakkale merkezdeki bir kaç sakin yerde ama sonuç sıfır. Tabi yemliyle yanımda lüfer alanlar, iskelede büyük uskumru vs. balıklar alanlar olduğu için bir adet yemli için kamış alıp bende balık tutmak istiyorum . Çanakkale de gözlemlediğim kısa kamışlar kullanılıyor, bir kaç kişiye sorduğum da 75 -100-125 gr kurşun kullandıklarını öğrendim. Forumda okuduğum kadar burada da istanbul daki gibi uzun kamışlar 4mt ve üstü ve 3 parçalılar daha uygun gibi. Sadete gelir isek Awa shima kamışlar hoşuma gitti. 100-150 tl lik. Hatta Şimdi sizlere sormak istiyorum. Bu kamışlar dan hangisi bana uygun olur. Aqualis Sakana Surf 4.20 mt 200-250 gr da karar kılmıştım ki 200-250 olayı kafamı karıştırdı. Bu kamışla örneğin 125-150 gr da performans alamam mı 200-250 gr arasımı ağırlık kullanmam lazım yoksa bu değerler üst değerler mi? Bakındığım kamışlar şunlar aralarından birini kullanmak istiyorum ve ustalardan yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

1. Aqualis Sakana Surf 4.20 mt 200-250 gr 150tl
    Aqualis Sakana Surf 4.20 mt 200-250 gr « Ergin Fishing Tackle Co. Jigging Master, Maver, Normic, Olympus, Vega, Delalande, EVIA Türkiye

2. Aqualis Beach 4.20 mt, 120/180 gr 140 tl
    Aqualis Beach 4.20 mt, 120/180 gr « Ergin Fishing Tackle Co. Jigging Master, Maver, Normic, Olympus, Vega, Delalande, EVIA Türkiye

3. Aqualis Wave Strong 4.00 mt 170 gr 130 tl
    Aqualis Wave Strong 4.00 mt 170 gr « Ergin Fishing Tackle Co. Jigging Master, Maver, Normic, Olympus, Vega, Delalande, EVIA Türkiye

4. Aqualis Wave Team Surf 4.00 mt 120 tl
    Aqualis Wave Team Surf 4.00 mt « Ergin Fishing Tackle Co. Jigging Master, Maver, Normic, Olympus, Vega, Delalande, EVIA Türkiye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

180 Gr atarlı bir kamış sizin için uygun olacaktır diye düşünüyorum. Kamışların kapalı boylarına da dikkat edin. Araç bagajlarına sığdırmakta zorlanılabiliyor.

4. Ramatahatta

Ramatahatta Yeni Üye

Teşekkürler Murat Bey yazdıklarınızı dikkate alacağım.