Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayvalık kıyıları

Konu, 'Sohbet' kısmında Bahadır Sarıca tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Amatör Balıkçı Dostlar,

Merhaba. Bu sene küçük hafta sonu kaçamakları dışında tatil yapamadık. Eylül'ün de gelmesi ile ailecek tatil hayal oldu.

Bunun üzerine ben de çok sevdiğim bir dostumla Sea-fari(2) seyahati yapmaya karar verdim. Sırtı ile levrek peşinde koşacağız. İstikamet yol üstü farklı avlaklar olsa da esas Ayvalık. Ayvalık daha önce avlandığım bir bölge değil. Biraz harita gözlemi, biraz da yerinde gözlem ile av yapacağız.

Bu arada sizin sırtı avı için yer tavsiyelerinizi sormak isterim.
    Şu bölge iyidir, şu bölge yapmalı vs bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.(Özel mesaj da kabulümdür;) )
    Sevgi ve selamlarımla...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Avlak bilmiyorum ama sevgili Bahadır en içtem dileklerimle en güzelleri rastgelsin diyorum.. :)

4. umooth

umooth Aktif Üye

Umarım balık denk gelir ben de geçen hafta oralardaydım ama birşey denk gelmedi, herkesin ortak söylemi "daha erken" oldu..
    rasgele

5. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

abi 10 cu aydan sonra burhaniyede dere agzında levrek yakalayan görmüştüm hava baya bi bozuktu ama kara göz ve çupra yakalama ihtimalin kıyıdan yüksek burhaniyede görmüştüm.

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Yolun açık olsun Bahadır abi, Sen oralardan da güzel raporlar sunarsın bize. Rastgelsin inşallah.:)

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bana balık avladığın yeri sakın söyleme (ancak bana söyle :cool:) uyarıları çok geldi.

Sonra haklı olduklarını gördüm. Çünkü şu anda balık avladığımız yere bırakma dedikleri, 3-4cm boyunda mantolama malzemesinden kesilmiş mantarları olan ve ağın başlangıç ve sonunda bidon olmayan, ağ atıldığı ancak yanına gelince anlaşılan misina atıyorlar.

Ancak sırtı için süper bir yer söyleyebilirim. Çünkü orada kardeşim avlanıyor ben değil.:)
    Ayvalıktan Gömeçe gelmeden önce Keremköy. Profesyonel balıkçılar da levrek için aynı yeri söylediler. Kardeşim her gün levrek için çıkıyor henüz hiç levrek tutamamış fakat sinarit palazı bolmuş.

8. Unal

Unal Yeni Üye

selam arkadaşlar