Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayvalık ve çevresinde tekne bağlayacağım balıkçı barınakları

Konu, 'Genel Konular' kısmında gunkes tarafından paylaşıldı.

1. gunkes

gunkes Üye

Dostlar,
    Tekne ve motor aldım da almasına tekneyi Ayvalık ve çevresinde nereye bağlayabilirim yardımcı olabilir misiniz? Paylaşımlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ella

Ella Üye

Neden teknenizin boyuna uygun taşıyıcı bir römork almayı düşünmüyorsunuz ? Denizden geldikten sonra teknenizi kolayca römorka alıp eve getirirsiniz, böylece tekneniz her an gözünüzün önünde olur. Madem tekne ve motor masrafı yaptınız Römork masrafından kaçınmamanızı öneririm. Kullanılmış veya yeni bir Tekne-Römorkü almanız yararlı olacaktır. Arabanızın arkasına da bir çeki topuzu koydurursunuz olur biter. Bence bu masraflardan kaçınmamak gerekir. Yine de siz bilirsiniz, karar sizin.

4. gunkes

gunkes Üye

Doğru söylüyorsun da biraz araştırdım Çeki demiri ve römork için (Çeki demiri + projesi + ruhsata işletilmesi + römorku) min. tutarı 3500 / 4000 tl civarında mal oluyor şu anda o masrafa giremeyeceğim.
    Dolayısı ile barınak tarzı bir yer bakıyorum.

5. Ella

Ella Üye

O fiyatı size kim verdi bilemiyorum ama fiyatlar o kadar yüksek değil. Çeki demiri+Proje= 800-850 TL + Römork max. 1500 TL. + Trafiğe kayıt = yaklaşık 2500 TL.
    Eğer eviniz deniz kıyısına yakınsa tekneyi denize indirme-denizden alma ve eve getirme amaçlı olarak Römork 750 TL/izmir fiyatı. Bu durumda fiyat nakliye dahil toplam 2000 TL' ye mal olur. Eğer Römorku kullanılmış alacak olursanız daha da düşebilir.

6. gunkes

gunkes Üye

Aslında 2 el bir şey bulabilirsem düşünebilirim şimdilik biraz daha araştırayım yer bulamazsam o zaman bakarım paylaşımların için teşekkür ederim.