Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baba oğul avlarımızdan bazıları...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hayri Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Güney egeden herkese merhaba,

Yaz sıcaklarının ardından, sonbahar yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayınca doğa sakinlemeye ve verimli hale gelmeye başlıyor. Uzun zaman ortalarda görünmeyen zarganalar bu mevsimde kıyılar boyu kendini göstermeye başlıyor. Meralara dalışa giden arkadaşlar hemen arayıp 'Hayri hocam zzarganalar gelmiş' diyorlar:harika: Bizde hazırlıklarımızı yapıp meraları kontrole gidiyoruz. Avcı balıklar için bu kadar etkileyici bir yem olan zarganaları takip edenlerde olacaktır.

22/09/2014 tarihinde hazırlıklarımızı yapıp bir misafirimizle beraber meramıza dogru yola çıktık. Yol üstünde daha önce sinarit yakaladığımız bir merayı yoklayalım dedik. Zarganamızı indirdik biraz ileride zayıf bir vuruş aldık. Ama sadece bir tane zarganamız olduğu için devamını deneyemedik. Devam ettik yolumuza ve asıl meramıza geldik. Önce livarımıza 5-6 tane zargana koyduktan sonra av meramıza doğru ilerledik. Hava çok güzeldi herşey balık tutmaya çok uygundu. Harika bir vuruşla başladık ava ama 70'lik misinayı tık diye kesti. Yanımıza tel almadığımız için ne yaptıysam balıkların kesmesine engel olamadım. Sadece 3 tane turna yakaladık. Ama kaçırdıklarımız gerçekten çok iri balıklardı. Kaçan balıkları düşündükçe tabiki uykusuz geceler başlıyor. :(:confused:

11/10/2014 günü araya giren Kurban bayramından dolayı gecikmeli olarak tekrar meramıza doğru yola düştük. Bu sefer balık kaçırmamak için herşey hazırdı. Tabiki buna yemi bozan küçük balıklar dahil değil!! Zarganaları bulmak hayli zor oldu. O kadar kıyıda bulduk ki avcı balıklardan saklanırcasına davrandıkları belliydi. Bu iyi haberdi. Zarganalarımızı livara koyduk ve meramıza doğru yola çıktık. Merada o kadar çok küçük avcı balık vardı ki yemlerin yarısını onlara yedirdik. Oğlumla harika bir gündü, keyifli bir av günü daha geçirmiştik çünkü...

Can bir hafta boyunca 'baba bu hafta yine gidecek miyiz?' diye sordu durdu. (18/10/2014) Hafta sonu gelince tabi ki tekrar yola düştük. Zarganalar ve mera harika avımıza başladık. 2 tane turna aldıktan sonra meramızı lambukalar bastı. 2 tane yemimizi yediler. Israrla dolaştık ama maalesef lambukalar rahat vermedi. Tabi Can'ın yüzü asıldı. O kadar güzel av yaptığımız meradan hiç böyle keyifsiz bir avla dönmemiştik. Livar da 2 zarganamız daha kalmıştı. Can'a hadi gidip sinarit meralarına bakalım dedim. Burada kalırsak lambukadan başka bir şey tutamayacağız dedim. O da boynu bükük tamam gidelim dedi. Yavaş yavaş meraya yaklaşırken martılar da ve suyun üstün de bir hareketlilik :eek::eek::eek: Hemen gaz kesip usulca yaklaşmaya çalıştım. Can hemen öndeki yerini alarak duruma hakim bir pozisyona geçti. Orkinoslar kıyıya sıkıştırdıkları balıkları yiyorlardı. Günlerce belgesel kanallarında orkinos avcılarını izleyince tabi Can daha çok heyecanlandı. Canlı zarganayı hemen takıma takıp su üstüne bıraktım ve çok yavaş hareket etmeye başladım. Ama orkinoslar ürküp kaçtılar.:(:( Baktık orkinoslar gitti hemen takıma 400 gr. kurşunu takıp dip avına döndük. Daha 300 metre gitmedik ki takıma harika bir vuruş aldım ve tasmaladım. Can baba ne olabilir? kaç kilosu var? kafa atıyor mu? Lambuka mı yoksa? ardı ardına sorulara başladı. Harika bir mücadelenin ardından 3,500 gr. lık sinariti tekneye aldık. Can üstüme atladı ve dakikalarca öptük birbirimizi :D:p:p:harika: Turnalar da istediğine ulaşamayan Can, sinariti görünce fotolarda gördüğünüz gibi mutluluktan uça uça limana döndü.

Oğlum bana harika bir av arkadaşı oldu. Bence bu yaptığımız hobinin en önemli kısmı. Öncesi ve sonrasıyla harika bir zaman geçiriyorsunuz. Herkese çok daha güzellerini diliyoruz... Sağlıcakla kalın...

Rasgele...

22/09/2014 günü fotoları..

11/10/2014 avı fotoları..

18/10/2014 avı fotoları..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. nurii

nurii Üye

Tebrikler.Avlar ve fotolar süper .

Hayri Karaca bunu beğendi.
  4. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Maşallah. Fevkalade avlar. Oğlunuzla olan birlikteliğinize de nazar değmesin. Keyifli avlar. Rastgele.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hayri.
    Her avda aradıklarınızı bulamamış olsanız bile avlar son derece hareketli geçmiş. Göründüğü kadarıyla sofralık balıklar da hep yakalanmış.
    Ne güzel anlatmışsın o anları..
    Hem imrendim, hem takdir ettim.
    Bu keyfiniz ömür boyu sürsün..

6. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Guzel bır ikili olmussunuz.Allah nazardan esirgesın..Devamını dılerım..

7. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Tebrikler çok güzel av olmuş.baba oğul olması da ayrı bir güzel.

8. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

hayri bey tebrikler, baba oğul güzel bir gün olmuş, balıklarında maşallahı var afiyet olsun

9. night fisher

night fisher Aktif Üye

Maşallah,bu baba-oğul avlarının son devrelerinde( kamışa su yürüdümü ,oğlan çocuğundan 30 yaşına kadar pek ilgi bekleme:)) güzel anlar yaşanmış.

10. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Ellerinize saglik devami herzaman rast gelsinnn

11. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Baba oğul çok güzel eğlenceli vakit geçirmişsiniz. İmrendim doğrusu. Benimde 5 yaşında bir oğlum var. Bana avlarımda eşlik edeceği günleri merakla bekliyorum. Tebrikler.