Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BaBaracuda 2

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Spin avına meraklı yeğenim uzun zamandan beri balığa gitmek için benle sözleşiyordu ancak bir türlü denk getirememiştik. Dün akşam iş çıkışı buluşup turna avlamaya çıktık. En son yakaladığım turna iştahımızı kabartmış yeğenimi de avlanmaya karşı teşvik etmişti. Sert poyrazda yeğenimin takımı hafif kaldı avlanamadığını farkettim bir yandan da soğuk ve sert rüzgar beni yormuştu tam ara verecekken hatta geri dönelim diyecekken bir vuruş aldım ve tasmaladım. Balık oltadaydı yavaş yavaş acele etmeden kıyıya aldık ve kakıç ile balığı sağlama aldık.
    Yeğen baktım sıkıldı hadi dedim benim takımla av yap değişiklik iyidir heyecan katar dedim. 2-3 atış sonrası bana seslendi, ilk turnayı tutmanın heyecanı ile yanlış birşey yapmasın diye onu konuşarak biraz sakinleştirdim yönlendirdim ve balığı ben kakıç ile sağlama aldım. Asıl curcuna bundan sonra başladı.
    İğnelerin hepsi balığın üzerindeydi, penseyi çantamdan çıkarıp kakıçtaki balıktan iğneleri tek tek çıkarmaya başladım. Normal balıkçı pensesi ile çalışıyordum balık ısırmasın diye çok uzun da değildi aklımdan iğnenin bana saplanacağı geçmedi dersem yalan olur. Son iğnenin 2si ağzının içindeydi tam çıkaracakken ne olduğunu anlamadan boştaki iğnelerin biri balığın hareketi ile işaret parmağıma saplandı. Soğuktan acısını hissetmedim parmağıma bakınca durumun ne kadar kötü olduğunu anladım. Balık bir yandan harekete devam ediyor parmağımdaki iğne oynadıkça acım daha da artıyordu. Çekip çıkarmak istedim heyecandan, baktım gelmiyor hemen @Horozbina Bülent abinin fotoğrafları geldi. Ucu diğer taraftan çıkmayan iğneyi önce ucunu çıkardım sonra çentik kısmının altından pense ile kestim ve iğne boşa çıkıp çok rahat düştü parmağımdan.
    Arkadaşlar av yapmaya yalnız gitmeyin mümkün olduğunca ve yanınızda en kötüsünü düşünüp mutlaka bu tarz durumlara müdahale edebilecek yan keski pense vs el aleti bulundurun.
    Eve geldiğimde sakinleştikten sonra iğneyi tekrar kesmeyi denedim ama başaramadım :D nasıl bir korkuysa artık o an nasıl kestim ben bile anlamadım :) Başınıza gelmemesi dileklerimle...

Rastgele...

Kamış : Daiwa Jig Caster 96M
    Makine : Daiwa Caldia 4000
    İp : Daiwa Tournament Braid 0,26mm
    Sahte : Daiwa Shore Line Shiner SL17

11072709_10152902738742874_1300401932_n (1).jpg 11077216_10152902738727874_719843933_n.jpg 11079680_10152902738772874_1733917260_n.jpg

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 20 Mart 2015
    Goksell, keremeymen, icaglar ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. @KAZIM

@KAZIM Misafir

hocam çok geçmiş olsun dikkat et kendine.

spindoctor bunu beğendi.
  4. lufermania

lufermania Daimi Üye

Çok geçmiş olsun.
    Böyle birisi iğne saplandı falan diyince insanın içi bir kötü oluyor. Canım hiç tatlı değildir aslında ama düşününce niyeyse kötü oluyorum.
    Büyük bir ihtimalle tetanoz aşısı yaptırmışsınızdır ama yine de söylemeden edemedim, yaptırmadı iseniz muhakkak yaptırın.
    Tetanoz sadece batmalı yaralanmalarda meydana gelir ve Allah korusun başka tedavisi de yok diye biliyorum.

Balıklar ise yine iştahımı kabarttı :)
    Doğru takımın önemi bir kez daha görülmüş oldu, hele ki bu baracuda'dan sonra yeğeniniz kesin bir takım düzer diye düşünüyorum :D

spindoctor bunu beğendi.
  5. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

@lufermania Uğur bey sabah ilk işim tetanoz iğnesi olmaktı yaptırdım, teşekkür ederim. ;)

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Güzel balıklar almışsın tebrik ederim. Ayrıca geçmiş olsun.

spindoctor bunu beğendi.
  7. SERDAR-78

SERDAR-78 Aktif Üye

Tebrikler..
    Geçmiş olsun

spindoctor bunu beğendi.
  8. dusty35

dusty35 Aktif Üye

Güzel av olmuş. Tebrik ederim.
    İğne batması için de geçmiş olsun. Hep başımıza gelebilecek olan şeyler , dikkatli olmak lazım.

spindoctor bunu beğendi.
  9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Geçmiş olsun. Yine güzel bir ava imza atmışsın. Tebrikler.

spindoctor bunu beğendi.
  10. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Geçmiş olsun.Güzel avınız için yine yeniden yeni tebrikler.:hrkbuya:

spindoctor bunu beğendi.
  11. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Abim geçmiş olsun..Balıklar güzel ama parmak işin zevkini kaçırmış gibi.

spindoctor bunu beğendi.