Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BaBaracuda

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında spindoctor tarafından paylaşıldı.

1. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

2 hafta sonu yaptığım yol 200 km'yi geçti balık aramaktan bıkmıştım, oltaya her defasında gelen cesur ufaklıklar yüzünden levrek avından soğudum. Saldığım 6 adet kilo altı levrek bazen evde çocuk bari balık yese diye beni düşündürdü her seferinde de bıraktım eve eli boş döndüm. Üzerimdeki ölü toprağı atmalıydım ama nasıl? Pazar sabah yine levrek peşindeydim ve 2 adet ufaklığı yine iade ettim, bitmişti levrek hevesim kalmamıştı.
    Serkan abi levrek için öğleye doğru çıktı yalnız bırakmak zorunda kaldım işlerimden ötürü ama iyi bir yere gidiyordu umudum vardı. 1 saat sonra bir resim yolladı ve ben dondum kaldım :D levrek ararken 2kg bir sinariti almıştı.
    Akşam güneş batarken bir gün daha biterken ben yine balıksız geçen bir haftasonu ve hayallerime yanmaktaydım. Babam bu ara turna başlamış dedi içime kurt düşürdü, hızlıca toparlanıp hemen yola koyuldum vakit azalmıştı. 18:00 deniz kenarında poyraza karşı sahteyi savururken içimden bugün olacak diye geçiyordu. Sardalya benzeri yem bana yaklaşırken levreklerin takip ettiğini gördüm, ve oldukça yavaş sarmaya başladım ve birisini kandırıp aldım çok iri değiller ama kiloya yakın bu sefer çocuk bari balık yesin dedim aldım, ardından 2. levrek geldi, tamam dedim benim iş oldu :D
    Hava kararmak üzereydi beyaz renkli silikon yemim belki çalışır dedim, daha ilk atışta bir vuruş geldi ama alamadım, sahte yemi çekip kontrol ettim bıçakla doğranmış gibiydi turnalar ortalıkta geziyordu.
    Limon renkli sahte yemi yüzdürme zamanıydı. At çek at çek at çek tık yok. Makine kalamasını yokladım Caldia en son sinarit ile mücadele etmişti levrekler kalama sesiyle bile tanışmadı, biraz gevşetip eğer birşeyler yakalarsam belki az keyif de yaparım diyordum ve kalamayı biraz gevşetmiştim. Sahte bana doğru gelirken artık yemi gördüğüm bir noktada birden vuruş aldım ve tasmaladım. Balık yemi yandan ısırmış ve kurtulmak için suyun üstünde kafa sallıyordu. Bir kere dibe doğru niyetlendi ama kalamayı ne kadar gevşetsem de 1-2 tur ancak alabildi :D teslim olmamıştı ve kafa atmaya devam ediyordu, bulunduğum taşlık almak için uygun değildi balıkla beraber sahile yürüdüm artık yorulmuş olan av benle beraber kuzu gibi geliyordu ben balığın boyutunu karanlıkta kestiremedim arada kaldırayım diyorum kalkmıyor. Hadi hayırlısı diyerek kumun üzerine çıkardım. Balığı tuttuktan sonra olayı farkettim trofe turna avımı yapmıştım. Turna 3,4kg geldi.
    Daha iyi avları sizlerin olsun, içinizdeki azim, umut solmasın.
    Rastgele...
    Fotoğraf işi aceleye geldi bu sefer kusura bakmayın

Ekipmanlar;
    Daiwa Caldia 4000
    Shimano Yasei 7-35gr 2,40mt
    Daiwa tournament ip 0,26
    Varivas Shock Leader 22lb
    Daiwa shore line shiner 17cm limon ve sardalya renkler

10935324_10152895376957874_459178209_o.jpg

10949801_10152895377092874_557064255_n.jpg

11051299_10152895377042874_1293380961_n.jpg

11063194_10152895377002874_1069440697_n.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Mart 2015
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Maşallah çok güzelmiş, daha iyilerine diyeceğim ama daha iyisi nasıl olur bilemiyorum. Bol bereketli avlar. Ufaklıklarada afiyet olsun.

spindoctor bunu beğendi.
  4. shadowpane

shadowpane Daimi Üye

Abi yine güzel bir balık yine trofe. Güzel anlatım. Avlarınız daim olsun. Yeni makinanız hayırlı olsun

spindoctor bunu beğendi.
  5. devrimömer

devrimömer Üye

Ellerinize saglık. Güzel balık

spindoctor bunu beğendi.
  6. sedatsabotic

sedatsabotic Aktif Üye

Maşallah çok güzel.tebrikler

spindoctor bunu beğendi.
  7. Levreko

Levreko Aktif Üye

maşa-allah çok güzel balık darısı başıma inşallah :) bende son 5 avımdan eli boş döndüm :( aynı siz gibi levrekten soğudum atçek atçek yoruldum 15 gündür de balığa gitmiyorum bekliyorum bakalım gelecek avım ne olacak kısmet artık

spindoctor bunu beğendi.
  8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler hatırı sayılır büyüklükte balık :)

spindoctor bunu beğendi.
  9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ali
    Böylesini görmemiştik hiç..
    Daha da güzelleri rast gelsin..

spindoctor bunu beğendi.
  10. @KAZIM

@KAZIM Misafir

On numara av olmuş tebrikler.. darısı bizlere inşaallah

spindoctor bunu beğendi.
  11. aslankıral

aslankıral Aktif Üye

Tebrikler Ali abim.cok guzel bir turna bu.fethiyede kovaliyoruz ama anca 1 kglik turnalar geliyo.insallah bitane kıstırırız diye umit ediyorum.

spindoctor bunu beğendi.