Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bağajda yada Sırt Çantasında Herdaim ava Hazır setin Kamışı

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında HastaRuH tarafından paylaşıldı.

1. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Makine işine karar kılınca şimdi makineye uygun bağajda duracak tercihen parcalı spin (3-4-5 parçalı ) ama cantası olan yada bazuka çantalı yada telespin kamış.

Kamış tercihen açık boyu 240 alt atar değeri 7 üst atar değeri en azından 30 larda olan ( hem tatlı su hem denizde kullanıcak bu nedenle yem atarını ona göre düşündüm ) bildiğiniz, kullandığınız vede duyduğunuz bir kamış bilen varsa önerilerini bekliyorum

3. Bir konu açmayayım diye burdan soracağım.
    Bu sete max 10-12 sahte lazım ucuz olsun ama hem tatlı su levreği, turna, kefal vs işe yarasın hemde denizde lüfer ve levrekte iş yapsın istiyorum. Bu 12 tane sahteyi su üstü ve dalarlı nasıl seçmeliyim sizce.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Temmuz 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Kalender meşrepsin Erkan, vesselam. Tek takımla balina ve hamsi avlayıp, ayı ve bıldırcın vurmak isteyenler var. Sen bunlardan değilsin.

İsteklerini tam anlamadıysam da anladığım kadarıyla açıklamaya çalışayım.

2-Teleskopik spin kamış arıyorsun. 3 ila 5 parçalı arası kabul. 240cm boyu olacak 7 gramı da atacaksın 30 gramı da. Tatlı suda kullanacaksın ama denizde de kılavuzlar paslanmayacak, yani denize uygun bir kamış. Bu özellikler nedeniyle bagajda taşımak sorun olmayacak. Teleskopik olmasına rağmen bazuka çantası da olsun, fazla özellik göz çıkartmaz.

3- Sayısı 12 yi geçmeyen sahte balık setindekilerde su üstü ve dalarlılar olacak. Denizde lüfer levrek kandıracaklar, tatlı suda turna, perch, kefal.

1- ise kararı verilmiş bir makine olduğundan işimiz kolay.

4. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

1) Tam olmamış. Özellikle parçalı spin kamışı istiyorum. 240 boyunda ama 2 parça yerine (3-4-5) gibi çok parçalı. Eğer böyle çok parçalı bulamazsam telespin alacağım.

2) makine kılavuzları paslanmalar olmasa hem deniz hem tatlı su işimi rahatlıkla görür

3) az sayıda sahte olacak ( 1 tane döner kaşık ile tatlı su kefali ve testere ve de ala yakalananibilir ) yada dalarlı güzel bir sahte lüfer de alabilir tatlı su turnada

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Temmuz 2014
  5. arkadas

arkadas Aktif Üye

6. kekadam

kekadam Aktif Üye

İyi ki cevap vermiş. Telespin yazmışsın ve car, penç parçayı görünce amcam teleskopik kamış yazmış haliyle. Bu açıklamalar sonrası TDKurumu Horozbina sayesinde isteklerini öğrenmiş olduk.
    Tekirdağı Kalenderruhla tanışamadan terk ettim.

10-12 sahteye fazla takılmamış. Onda 1200 sahte ve silikon var. Balığa giderken yanında 30 sahte olur, hemen yakınındaki arabasında da en az 50 tane hazır bekler.
    30 sahteden en fazla üç hadi bilemedik beşini dener ama yanında hep taşır. Çantadakile sabit değildir her gelişinde değişir.

Makina kılavuzlarında paslanmalar olmasını niçin istiyosun?

7. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

8. kekadam

kekadam Aktif Üye

Doktor Ağbi

Bu kamış istediklerine hiç uymadığı gibi site kamış hk çelişkili bilgiler vermiş. Nerden buluyorsun böyle şeyleri sen de şaşırıp yanlış yazıyorsun şimdi anladım.

Bu kamış hyem 240 hem 210 muş. hem15-40 hem 10 40 mış :eek::eek:
    Kıyıdan yerine bot ve tekneden atıldından bağaja bir de tekne koyacaksın. :eek::eek::eek:

9. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

ne yapalım istediğimiz gibi bir şey üretmemişler

ben aslında bunu alacaktım ama yokmuş ithalatcı gelmesi de zor demiş

Siweida Livina Parçalı Kamış 7-35 Gr 240-198 Cm Spin Kamış

10. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Temmuz 2014
  11. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Hocam senin için üşenmedim açtım kamışları resim çektim :D Kısa derim uzun gelir uzun derim kısa gelir. Bence kendin kıyasla. (Bence ideal boyda)

En sağdaki kamış okuma alumina 10-40g 2.40cm Ortadaki shimano catana cxte 240cm 14-40 g en soldaki de benim bagaj yerine el çantasında taşıdığım uğurlu minik kamışım albastar crack spin 180cm. Ama son yakaladığı balık onu kırdı. boyu 170 e falan düştü sanırım. Yinede gözde kamışımdır:) Ne demişler kamışın boyu değil işlevi önemli:D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Temmuz 2014
    HastaRuH bunu beğendi.