Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bağlama kütüğü Kaydı Rezaleti Herkes Okusun

Konu, 'Tekne İle İlgili Genel Bilgiler' kısmında Balikci1 tarafından paylaşıldı.

1. Balikci1

Balikci1 Üye

Değerli gönül dostları hepinize selamlar.O kadar çok mağdur edildimki bu durumdan sizlerede bahsetmek istedim.Geçen sene sıfır almış olduğum teknem için İzmir Liman Başkanlığına başvurdum.Herşey güzel belgelerim tam ölçümden sonra ruhsatın teslim edileceğini söylediler.Ölçmek Urlaya geldiler.Tekne açıkta bağlı.Kıyiya getirmek için tekneye doğru gidiyordumki arabadan bile inmeyip ölçülerini söyle dediler kullanım klavuzunda dahi yazıyor.Söyledim.Buruşuk bi peçete kağıdı gibi bir kağıda yazdılar.Ve 50 tl işlem ücreti aldılar.Ayağıma geldikleri icin ben tekneyi goturmedigim icin.Buraya kadar tamam.3 gün sonra gelip ruhsatinizi alabilirsiniz dediler.İş yogunlugu sebebiyle 15 gun sonra gittim.Ayni kisiyi buldum 3 gun icinde gelmem gerektigi ve gelmedigim icin kim olcmus nasil olcmus bilemeyiz dediler.Dosyaniz takipsizlige gitti yeniden dilekce vermelisiniz dediler.Dilekce verip tekneyi buraya getirmelisiniz tekrar olcum olacak dediler.Tekne mutlaka olculmeli dediler.Bende artik seneye sezonda getirebilecegimi soyledim tamam dediler getirin olcelim ve ruhsatinizi cikaralim ayni gun dediler bunada tamam.Sesimi cikarmadim.Geçen gün gittim dilekcemi verdim.Bu sicakta tekneyi İzmirin o trafiginde manisadan arkamda romorkla goturdum orlara liman baskanliginin onune.Dilekcemi verdim.Evraklarim incelendi.Prosedur degisti.Motor kullanim klavuzunuz ingilizce ve turkcesi olmali ve ce belgesi kullanim kitapciginda yer almali dediler.Ce belgesi ayri bi kagitta motorun.Bana bu sekilde verilmisti.Hemen aradim motor ureticisini ilk defa sizden duydum boyle bisey dediler.Hem prosedur degistiyse eski zamandan verilmis belgelerim o zamana gore tutulmali diye dusundum.Ama yok nuh dedi peygamber demediler.Motorcu boyle bi durum asla yok dedi.Yeni motorlarda dahi bu sekilde bir uygulama yok denildi.Tekneyi motorsuz kaydedeceklerini soylediler ve motor belgelerini geri verdiler.Ne yapacagimi ne diyecegimi bilemedim.Tekne ölçülmedi ya dedim.Bende benzer ölçüleri var sürekli olcuyorum dediler ve teknenin yuzune dahi bakmadilar.Ne yapacagimi ne diyecegimi bilmiyorum.Elim kolum bagli.Hersey resmi olsun diye elimden geleni yaptim motor icin 400 tl otv odedim hepsi bosami gitti?.Bu ne rezillik.Bu ne terbiyesizlik.Burasi resmi bir kurum degilmi olculen rakamlar resmi degilmi?Bu nasil bir boslamadir.Kim kime dumduma.Esnaf dukkanindan daha berbat bir kurum.Herkesin okumasini basimdan gecenleri bilmesini istedim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. zaad

zaad Aktif Üye

Sanki, güzel ülkemde Kanunlar; düzgün adamları yoldan çıkarmak için var.

4. Trachurus

Trachurus Aktif Üye

bürokrasi : (

5. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Türkiye burası işte başka bir yerde çıkartabilirsiniz belki orda sadece kıl arkadaşlar vardır

6. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Gel'de bu ülkede yaşa, okurken yemin ediyorum cinnet geçirdim bu nasıl adalet o memur bozuntularida insanız diye geciniyorlar.

7. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Sonuç ne oldu ?

8. momataros

momataros Üye

Geçmiş olsun. Bürokrasi her zaman yildirmaya yönelik nedense.

9. Balikci1

Balikci1 Üye

Sonuç makinesiz olarak kaydedildi ve ruhsati bu sekilde aldim.İşin komik yani arkadaşlar çok resmi ya harfi harfine kanunlara uyuyorlarya iste bu yuzden ruhsata kendilerinde olan olculeri islemisler.4.55 olan teknemin boyu ruhsatta 4.50 geciyor.

10. Lüferci9482

Lüferci9482 Üye

Üstad öncelikle sizi tebrik ederim ben olsam o arkadaşları teknenın içine koyup yakardım bu kadar sabır bravo bendede 6 metre bi tekne vardı yeni sattım ne evrak vardı ne kağıt öyle kullandım çokta rahattım ne diyim Artık konuşmaktan bıktık böyle insanlara allah islah etsin.. Herkese iyi avlar