Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bahçe Bakımı Tohum Ekmek & Fide Yetiştirmek

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Hamdi Bey kardeşim bu sene bahçeye ne ektin ne biçtin,
haber yok,,,:)
bu sene benim baba silivri'de bahçeye bamya ekmiş,,
gene güvercin gübresi'yle beslemiş,,
bamya'lar bu boyut'ta!!!:rolleyes:

büyük'lerimiz kestane'nin ufağını,,
bamya'nın büyüğünü yiyecen demişler:cool:
Bu sene bahçe yine çok güzel ama ben işlerden gidemiyorum. Babam ilgileniyor :)

umituzun

Aktif Üye
Adı
Ümit Uzun
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bukonularda bilgin var şuanda çiçekçilik yapıyorum işyerimvar hertürlü iç ve dışmekan bitki ve kesme çiçek yalovada yerimizvar aktif bir şekilde uğraşmıyorum evimin teras katında uğraşıyorum bukonularda 27 senelik birikimimvar diyebilirim ....dikime başlarsanız yeşil sarmısağı unutmayın çok etkili bir besin taze sarmısak kurusundan daha iyi.
Terasta yetiştiricilik konusunda bende faydalanmak isterim

shadowpane

Daimi Üye
Adı
Hakan SEZEN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bunlarda apartmanın önünde bulunan ortak kullanım alanına diktiğim sebzeler,

Toprak çok sıkı ve çamur şeklindeydi havalandırmak ve torf, gübre maharifetiyle toprak kalitesini biraz daha arttırmaya çalıştım. Deneme amaçlı olduğu için 7/8 çeşit sebze diktim. Bunlar arasında pırasalar gelişemiyor, domates ve patlıcan çiçek açıyor ama bir türlü dökmedi. Fasulye, biber, maydonoz, turp, soğan, salatalık, çilek, nanede problem yok. Mevsim itibariyle geç fırsat bulabildim ama yazın ortasında dikim yapmama rağmen kökler gelişim gösterdi. Seneye inşallah Bahar mevsimi ile daha kaliteli tohumlar ile dikimler yapılacak. Toprağın kalitesi konusunda epey yol aldım.

bu fotoğraflar 10 gün önce çekilmişti. şimdi daha iyi durumdalar, bayram öncesi tekrar fotoğraf paylaşmaya çalışacağım.

20160829_190848.jpg
20160829_190706.jpg

20160829_190539.jpg

20160829_190441.jpg

Son düzenleme:

cemtrks

Aktif Üye
Adı
cem türksever
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Domates biber salatalık bende de sıkıntı yok patlıcan da bende sonuç alamadım çiçek açıyor ama dökülüyor lar anlayan varsa yardım beklerim.

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Domates biber salatalık bende de sıkıntı yok patlıcan da bende sonuç alamadım çiçek açıyor ama dökülüyor lar anlayan varsa yardım beklerim.
Patlıcan sıralarının yakınına Reyhan ekiceksiniz çiçeklerin tutmasına büyük faydası var.Farkı kesin görürsünüz seneye birde patlıcan suyu çok seviyormuş ne kadar sularsan hem acı olmaz hemde ürün çok döker.

Son düzenleme:

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Babamda biraz heveslidir bahçe işlerine bu yıl damlama falanda yaptık ama domateslerin keyfi hiç olmadı..Kırmızı örümcek mahvetti mayıs haziranda ilaç atılması lazımmış..

Ekli dosyalar

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Maşallah, Allah mahsüllerinizi bereketli kılsın. Balık avından sonra en keyif aldığım şey toprakla uğraşmaktır. Uzun zamandır ara vermiş olsam da fotoğrafları görünce derin bir iç geçirdim.

i.samay

Aktif Üye
Adı
İbrahim SAMAY
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bunlarda Benim Bahçeden...

Ekli dosyalar