Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

baitcasting kuş yuvası....lütfen yardım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında vet0635 tarafından paylaşıldı.

1. vet0635

vet0635 Üye

arkadaşlar meraktan ve birazda denemek için çin malı dynamicer marka bir manyetik frenli baitcasting makina aldım.ama kullanım yönünden çok zorlandım.kuş yuvasız atış yok neredeyse.daha yem havada iken kuşgözü oluyor.sanki makara tur bindiriyor.
    canım çok sıkıldı.5 yaşında beceriksiz çocuk gibi hissettim kendimi.bu fren işini anlamadım bozukmu acaba.max ile min arasındaki fark nasıl anlaşılır .çalışmıyo olabilirmi.PARÇALAYIP ATICAM O KADAR SİNİRLENDİM.BU İŞ BU KADAR MI ZOR OLUR YA.....

sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Sinirlenecek bise yok fren ayarlarini yapilmadigindan kaynaklaniyor.
    Cevirme kolunun ters tarafindaki kapak aciliyor oradan ilk kez
    kullananlar genelde 4 pin basili 2 pin acik olarak tavsiye edilir.
    Yani once 2 pin basili 1 acik sonra tekrar 2 pin basili 1 acik.

Daha sonra cevirme kolunun ordaki cevirme kolu ayari var onuda
    kamisin atarina gore takacagin uygun agirligin kamisi havaya
    kaldirdiginda tetige basinca ne cok hizli ne cok yavas tatli bir sekilde
    yere dogru dusmesi gerekiyor.

Bide atis yaparken bas parmagini bastirmadan milimetrik olarak
    misinanin uzerinde tutki kus gozu olayini en aza indirebilesin.

İlerde kendine gore uygun ayara getirirsin.

KalamA bunu beğendi.
  4. Mehmet1984

Mehmet1984 Üye

Aldığın makineyi hiç duymadım ancak kimi makinalarda pinleri manuel ayarlıyorsun kimilerinde de numaralıdır öncelikle sahtenin ağırlığına göre misina boşalma hızını ayarla yani sahten yavaş yavaş yere düşsün sonra manyetik frenin maksimumda olsun alıştıkçada o ayarı düşür bu tür makinalarda temel prensip sahte ağırlığıdır alışınca da bırakmazsın ama önce sabır

5. vet0635

vet0635 Üye

UZUN KAMIŞ İLE KULANMASI ÇOK ZOR.KUŞ GÖZÜ NERDEYSE KAÇINILMAZ.BIKMAK ÜZEREYDİM AMA 1.20 LİK KAMIŞA TAKTIM BİR DENEYEYİM DİYE AMA SONUÇ.......MANYAK BİŞEY.KISACIK KAMIŞLA MAKSİMUM MESAFE ATIŞ SÜPER.AMA GAZA GELİP SERT ATARSAM KUŞ YUVASI OLABİLİYOR.MANYETİK FREN OLAYINI ÇÖZDÜM. 6 YA KADAR İNEBİLDİM AMA HALA ZORLUYO.

62 LİRAYA ALDIĞIM BAİT CASTİNG TIRT ÇIKMADI BAKALIM HAYIRLISI AMA GECE AVI LEVREĞE GİDİYORUM GECE KULLANILCAK BİŞEY DEĞİL.O YÜZDEN İŞİM BU MAKİNA İLE ZOR. TATLI SU İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN.

ALMAK İSTEYEN OLURSA SATABİLİRİM. ÜZERİNE 30 LUK MİSİNA SARILI 40 TL YE VEREBİLİRİM.AMA TATLI SU İÇİN BENCE DAHA İYİ. 1.20 KAMIŞ 10 GRAM SAHTE UFACIK KOL HAREKETİ 30-35 METRE ERİM.İYİ VALLA.