Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baitcasting makina için pe veya braid

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında ragıp oy tarafından paylaşıldı.

1. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Baitcasting makinada, tatlısuda turna avında kullanmak üzere power pro 0.15 kalınlığında braid aldım. Benim için 0.15 kalınlık ideal. Atış ve kuşgözü problemi yaşamadım. Benim sormak istediğim, aynı kalınlığa sahip, daha kaliteli braid olarak ne tavsiye edersiniz ? Berkley' in braid leri var ve sanırım 0.06 kalınlık kullanılıyor. Bu 0.06 kalınlık power pro' da 0.15 kalınlıktan ince midir?

Selamlar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

0,15 mm normal Power Pro yeşil renkli ben de kullandım memnunum, ayrıca 10 lb olarak geçmekte. Sizdeki hangi seri anlayamadım fakat Power Pro Super Slick modeli de güzel henüz denemedim, kullananlardan olumlu görüş aldım. Spiderwire Ultracast İnvisibraid de kullandığım ve menun kaldığım başka bir örgü misina, atışlarda karışma ve kopma olmadı hiç. Başka bir tavsiye edeceğim misina da Daiwa Samurai Braid kullanmanızı tavsiye ederim.

4. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

İnce Çizgi' den aldığım 0.15 normal power pro yeşil renkli benimki de. Diğer önerileriniz için de teşekkür ederim.

5. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

0.06 Berkleyler inch hesabı. 0.06*2,54= 0.15..mm

Berkley Wiplash 0.06 inch (20 lb olarak geçiyor ama biraz abartı olmuş)

Power pro 10 lb kullandım. Power Pro 8 10 lb kullandım normal power pro ya göre çok az daha kalın 0.15 e 0,18 gibi...ama zamanlda daha güzel oluyor powerpro 8 ler..

Çin malı da deneyebilirsin bazıları gerçekten güzel oluyor...

Ama tüm bunları bait de denemedim. Spin ve surf de denedim...

6. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Teşekkür ederim Buluthan.

7. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Rica ettim Ragıp Abi, bait de ip denediğin zaman bende paylaşımlarını bekliyorum...tabi kullandığın makinada önemli diye düşünüyorum....

8. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Hemen cevap vereyim:) Şu anda kullandığım ip, Power pro yeşil 0.15 mm kalibreli braid. Benim istediğim de zaten, aynı özellikleri taşıyan ama Power Pro' dan daha kaliteli bir ip. Makinam ise Abu Garcia revo mgx.