Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baitcasting makinam için kamış arıyorum.

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında B@ND!T tarafından paylaşıldı.

1. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Merhabalar dostlar;
    Baitcasting makinam için uygun, tetikli çift parça yada teleskopik kamış arıyorum. Elinde olup kullanmayanlar var ise görüşelim.

Ustalara bir soru: Baitcasting makinayı spin kamışlarla kullanabilir miyiz?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

4. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

Baitcasting makinanız nedir?
    Hangi tür balık için kullanacaksınız ve nereden?
    Monofilament misina mı yoksa braid(ip) mi kullanacaksınız?

Usta değilim ama baitcasting makinayı spin kamışlarla illaki kullanırsınız ama azami verimi alamazsınız. Spin kamış altında tetik olmadığı için, parmak arası kavrama yapamazsınız ve bu nedenle baitcasting makinayı kavramanız zor olur. Ayrıca spin kamışlarda ilk halka büyük olduğundan, misina yeterli mesafeye gitmeyebilir.

5. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

6. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Selamlar;
    Şimdilik ucuz bir makina aldım denemek için. Eğer alışabilirsem daha iyisini almayı düşünüyorum. Acemi olduğum içinde mono misina kullanacağım.Bu tarz kamışlar pek rabet görmediği için ülkemizde çok çeşit yok bayilerde. Olanlarında fiyatları hayli yüksek. Yurt dışından getirtsek kargo fiyatı kamıştanm pahalıya geliyor :) Makinayı tatlı suda dişli balık avı için kullanacağım.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Aslında eskiye nazaran çok daha fazla seçenek ve fiyat var.
    Ucuzdan kastın nedir bilmemekle beraber linkteki kamış fiyat ve özellik olarak işini görecek gibi duruyor.

Bauer Bait Casting Kamış 2.40 mt 7-28 gr | Anadolu Av Marketi balıkçılık malzemeleri, av malzemeleri,kamp malzemeleri,bot, motor , dalış ve zıpkın malzemeleri online satış, anadoluavmarketi.com

8. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Şeref abi link için teşekkür ederim okadar aramama rağmen bulamadım. Kesinlikle işimi görür. Shimano'nun kamışları var diğer sitelerde o da beni biraz aşıyor açıkçası.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sitelerde her ürün bulunmuyor.
    Sana tavsiyem bilindik mağaza ve ithalatçıları arayıp sorman.
    Daha çok seçenekle karşılaşacağına eminim.

Amerikalılar baitcastingi çokça kullanıyor. GEnel kullanımları tekneden kıyıya doğru nokta atışları şeklnde.
    Bende de basit bir takım var. Birkaç defa denedim ama gerek atış performansı, gerek kullanım olarak memnun kalamadım. Tabii ben kıyıdan levrek peşinde denedim.
    Kamış 2,40 Abu Garcia

10. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Çoğunlukla tatlı suda avlandığım için bazen ağaçlık dar alanlarda atış yapmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden baitcasting denemek istedim. Şimdilik ucuz bir makina aldım birkaç güne (gümrüğe takılmazsa :) ) elime geçmiş olur. Aslında yakın zamanda İstanbul'a gitmeyi planlıyorum İstoç'a uğramakta fayda var gibi geliyor bana :D Yinede sürekli alışveriş yaptığım yerleri bir yoklamakta fayda var haklısın abi. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

11. ragıp oy

ragıp oy Aktif Üye

İstoç' ta baitcasting kamış bulamazsınız maalesef( 30.12.2012 tarihi itibariyle ben bulamadım) Şu anda çeşit fazlalığı açısından en ideali Anadolu Av marketi.

Bait Casting Kamışlar | Anadolu Av Marketi balıkçılık malzemeleri, av malzemeleri,kamp malzemeleri,bot, motor , dalış ve zıpkın malzemeleri online satış, anadoluavmarketi.com