Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

baitcasting makinaya 0 hafıza misina tavsiyesi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında muratmurat tarafından paylaşıldı.

1. muratmurat

muratmurat Aktif Üye

değerli arkadaşlar baitcasting makinaya ip misinaya geçmeden önce kullanabileceğim saglam hafızasız misina tavsiyelerinizi bekliyorum

saygılarımla

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratmurat

muratmurat Aktif Üye

yorumda bulunacak arkadaşlar varmı?

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Açıkçası ben sıfır hafızadan kastinizi pek anlayamadım ama eğer baitcasting de olayı bitirdiyseniz ve atış sırasında kuş yuvası yapmıyorsanız, ip deneyebilirsiniz. Gerçi ben hala uğraşıyorum ama rüzgara karşı pek şansım yok gibi...

5. muratmurat

muratmurat Aktif Üye

bir yerden buldum sifır hafıza diye misina 30 luk ama çekeri düşük onla yaptıgım çalışmalarda sıkıntı yaşamadım kullandıgım kaşık ve silikonlar 15 gram üzeri ama daha hafif sahtelerde mesafe yapamıyorum ip misinada su an cesaretim yok çekeri saglam kaliteli misina araştırıyorum

saglıcakla kalın

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

0,30 oldukça kalın.
    Tornado 0,22 deneyin. Daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Daha da önemlisi baitcasting makinanızın misinayı düzgün sarmaya yarayan o aparatı varsa mesafe yapmak zaten pek mümkün değil. Çünkü o bar bir sağa bir sola giderken çıkan misinaya da engel oluyor.

7. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Aldığınız makina ne marka. Burada kullanacağınız olta ipinden çok makina önemli. Ayrıca bahsettiğiniz hafıza problemi yüzünden olmaz demiyorum ama %99 misina olmaz. Bu sebeple misina değil olta ipi kullanmanızı öneririm 0,09 ila 0,14 arası kalibrede power pro marka olta ipini size tavsiye ederim.

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Baitcastinglerde bilinenin aksine daha kalın misina kullanımı daha yararlıdır. Zira iç içe giren misina atış sırasında sıkıntı yaratabilir. Kullandığınız makina evet önemli ama aynı zamanda 15 gram sahtelerden bahsediyorsunuz. Ben aynı zamanda kamışınızı da merak ettim. Zira şahsen ben hafif yemler için şu anda 180 cm civarında ML diyebieleceğimiz 5-15 atarlı bir kamış bakınıyordum. Hatta bulursam 3-15 e kadar ineceğim.

En az 0,35 mm bir misina ile denemenizi tavsiye ederim. Böylece esneme payıda azalıcaktır.

9. muratmurat

muratmurat Aktif Üye

kullandıgım makina balzer metallıca cast 3000l ayrıca incecizgideki arkadaşlarada teşekkürler bu arada
    kamış olarak 160 boy stamfıshing killer 6-17lbs ama 10 25 gramda süper atış 105 gram
    240 boy trıgger 6-18 lbs 300 gram agırlık
    sizin aradıgınız kamışı bende arıyorum:)

10. furunotr

furunotr Aktif Üye