Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baitcasting yardım

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında enis tarafından paylaşıldı.

1. enis

enis Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, yurtdışından quantum marka bait casting makina getirmiştim. Bir süredir dolapta öyle duruyordu.yabancı olduğum bir konuydu ve bende uzun zaman araştırma yapıp baitcasting ile at çeke başlayayım dedim.(ömrüm boyunca surf balık avı ile ugrastığım için yeni bir başlangıçtı.) Kime sorsam çok iyi makina ama kullanması çok zor diyordu ve haklı çıktılar.Daha iki sefer balığa çıktım ve kuş yuvası denen meret yüzünden balık tutmaktan soğutmaya başladı. En az yüz atış yapmışsam sekseni dolanan misinayla uğraşmakla geçti. Netten bulduğum bütün teknikleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum ama nafile. Şu anda kullandığım misina 0,20 lik monofilament.
    İzmir bölgesinde baitcasting ile balığa çıkan ve yardım edebilecek bir arkadaş varsa sevinirim. Yoksa spin oltaya geçeceğim.
    İyi avlar,

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enis

enis Yeni Üye

20150704_143127.jpg 20150704_143142.jpg 20150704_143157.jpg

4. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Öncelikle fren ayarını iyi bir şekilde anlamalisin.. Daha sonra sahtenin ağırlığına göre kalama ayarının yanindaki göbek ayarını ayarlamalısın ne hızlı ne de yavaş bir şekilde inmeli.. Daha sonra atış yaparken çok fazla abanmamalisin alıştıkça işi çözdükçe zaten fren ayarını açarsın.. Bu disiplini kesinlikle bırakma ileride nasıl bir kolaylık olduğunu anlarsın.. Fren ayarı sanfrüjlü mü yoksa manyetik mi?

5. nebulam

nebulam Aktif Üye

Bende kendime geçen gün uygun fiyata denk getirince Baitcasting kamış sipariş ettim, şimdi makine için bakınıyorum. Şimdi biraz gözüm korktu :krktm:

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu sistemi genelde tatlısu avlarında sahteyi hedefe atmak için kullanıyorlar.
    Çok abanmaya gelmiyor kısacası.

7. enis

enis Yeni Üye

Fren sistemi manyetik olması lazım. Gören makinaya bayılıyor, o yüzden bende elde tutmak istiyorum. Atış yaparken bilek hareketiyle 30 mt rahat atıyorum ama kuş yuvası olmazsa. Fren ayarına 10 dan mı başlayayım?

8. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Toplam kaç sayı var? Ona göre el becerinize göre ayarlayın.. 6 iyi mesela..

9. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Oncelikle rast gelsin. Bende baitcasting kullaniyorum ve backslash yani kus yuvasi buyuk problem ancak makinayi kullanan eller bazi melekeleri kazandikca o problem kalmiyor. Benim makina cormoran corcast AL 6 li fren sistemi mevcut baslangicta 6ile baslayip el kol kordinasyonunu kazanmaya calistim sonrasinda mesafe yetmemeye basladi bilegim makinaya iyice alisti. Unutmamak gerekirki olay tamamen bilekte bitiyor. Makinayi kullandikcada bilek gucleniyor. Ilk baslarda ve devaminda en buyuk yardimci bas parmagimiz cunku abartili atislar yapmamaya calistikca basparmak kus yuvasini %98 önlemekte. Bas parmak ve bilekler kendini gelistirdikce mesafe de artiyor misinada cebimizde kaliyor. Basparmaginda yaptigi sadece donen misina rulosunda ek fren ve kontrol saglamak. Benim makinamda fren 6 da iken 23 gramlik suni yemi atis mesafem 20 25 metre belki ama freni 2 ye aldigim zaman 50 55 metreleri gecebilen atislar yapabiliyorum. 0 fren tam profesyonellik gerektiriyor ve kamis misina yem uclusunde kusursuzlugu ariyor. Umarim birgun 0 frenle avlaniriz cunku gercekten cok keyifli bir makina.

10. enis

enis Yeni Üye

(Quantum Accurist PT 7.0:1) . 10 a kadar fren ayarı var, bende 6 civarı çalışıyorum bilekten. misinayı kaçlık kullanıyorsun? Bu arada rüzgarında kuş yuvası olmasına büyük etken saglıyor.

11. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Bu misina cok hosuma gitti guzel calisiyor kus yuvasi olsada kolay cozuluyor.