Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bak Şu Barakudanın Yaptığına

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Abdullah SÜRÜCÜ tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Biraz rüzgar var gideyim mi gitmeyeyim mi derken sonuç her zamanki gibi oldu... Yine düştüm barakuda PeŞiNe... Uykusuzluğumun tek ilacı dip takımlarını da aldım yanıma... Her ne zaman uykuya dalsam zil sesi uyandırır beni... O yüzden uzun sürer uyup kalıp at çeki boşlamam... Akşam suyu boş geçti... Saat 10 gibi yine küçük mırmırlar merada olduklarını haber verdiler... Bir tanesini tasmalayarak aldım... Geriye iade... Demekki ne yapacakmışız küçük mırmırları almak istemiyorsan tasmalamayacakmışız... Öylede yaptım... 2:30 gibi uyku bastırdı söyle bir sırtımı dinlendireyim dedim... Her zamanki gibi içim geçmiş :) Bıraksalar sabaha kadar uyuyacam... Zil imdadıma yetişti... Belliki mırmır değil... Çaldırıp duruyor... Gelen bir kaba lidaki... Tabi duymuşum zilin sesini daha uyku gelir mi :) Yine başaldım at çeke... 4:15 gibi silikonu sudan tam çıkarken bir gerilme... Çok yakın... Hafif bir tasma... Işığı yakma ... Balığı havada bir parande atarken görme :) Sonrası güle güle... Silikon kuyruksuz sallanmada :) Uyku iyice açıldı... Devam belki başka bir misafir ziyaret eder diye... Bu seferde zil çalmaya başladı... Dedim bu saate seninle uğraşamam benim aklın barakudalarda... Zil durmadı ki at çek yapayım... Neyse bakmak lazım meraklandım... O da bizim kaba lidakinin ağabeyi :) Kalın sağlıcakla...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. NRT75

NRT75 Aktif Üye

Tebrikler; çok güzel anlatım ve video ve fotoğraflar. Kendi el emeğiniz olan sahte ile bu heyacanı yaşamanız ( balık kaçmış da olsa) ayrıyetten keyifli. Daha iyileri nasip olur inşallah.

Abdullah SÜRÜCÜ bunu beğendi.
  4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Abdullah
    Güzel av olmuş.
    O silikonlara kuyruğa uzanan çelik telli bir hırsız yapmalısın bence.

5. Mustafa 1'sen

Mustafa 1'sen Aktif Üye

Güzel anlatımın için teşekkürler Abdullah abi.. Daha güzellerine dilerim.. :harika:

6. coner

coner Daimi Üye

Kutlarım keyifli bir av yapmışsınız.Daha iyileride rastgelsin.

7. Abdullah SÜRÜCÜ

Teşekkürler Hakan Bey...
    Teşekkürler Şeref ağabey... Aslında dediğinizi 12 cm olan silikonlar için düşünmüştüm... Onlarda kuyruk ile alt iğne arasındaki mesafe daha çok... Ancak piyasadaki çelik teller çok uzun onları nasıl kısaltırım ve halka monte ederim bunu da bilmiyorum... Ayrıca kuyruğun ince kısmından geçecek telin kuyruk aksiyonunu da bozacağını düşündüm ve vazgeçtim... Ama 9 cm lik silikonların kuyruk ile alt iğnenin geriye doğru salınım yaptığındaki mesafe 3cm.. Balığın bi şekilde tam arkadan saldırması sahtenin sudan çıkarken olması sonucu oldu sanırım... Yoksa bu kadar milimetrik bir saldırıyı en azından 9 cmlik silikolar için beklemiyordum... Bence balığın daha ömrü varmış... Ama tahmin ediyorum ki haftaya karşılaşabiliriz tekrar :)
    Teşekkürler Mustafa....
    Teşekkürler Eşref ağabey...

coner ve agartan bunu beğendi.
  8. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

tebrikler.

9. Abdullah SÜRÜCÜ

Teşekkürler...

10. sameteryavuz

sameteryavuz Üye

Çok şansızlık olmuş Abdullah abi. OLsun varsın deniz ana vermiş güzellikleri.Tebrik ediyorum :)

11. Abdullah SÜRÜCÜ

Bugün Tatlarına baktım Samet :) Özlemişim kendim tutuğum balıkları yemeyi... Geçen seferki balıkları birlikte gittiğimiz ağabeye vermiştim...

alperderya bunu beğendi.