Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bakalım kim dur diyecek bu katliama ::!!!!!!!

Konu, 'Sohbet' kısmında Ahmet R. ÖZDEMİR tarafından paylaşıldı.

 1. Ahmet R. ÖZDEMİR

  Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

  Kayıt:
  12 Ocak 2013
  Mesajlar:
  1.062
  Beğeniler:
  645
  Şehir:
  istanbul
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. yekadam

  yekadam Aktif Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2014
  Mesajlar:
  220
  Beğeniler:
  153
  Şehir:
  BURSA
  yok ya bunların ustune yoğurt doksen cacık bıle olmaz bunlaran benım aklım almıyor bunları ya gercekten mantıgıma sığmıyor ne kadar gereksız zekasız ınsanlar bunlar kendı sonlarını hazırlıyorlar yanı kımse bunlara dur demıyormu arkadas sahıl guvenlık ne yapıyor bız tekneyle balıga cıkarız hop yanımıza bıterler evrak sorarlar adam katlıam yapar kımsenın gıkı cıkmaz
   
  NiGHTMaRe07 ve Ahmet R. ÖZDEMİR bunu beğendi.
 4. Ahmet R. ÖZDEMİR

  Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

  Kayıt:
  12 Ocak 2013
  Mesajlar:
  1.062
  Beğeniler:
  645
  Şehir:
  istanbul
  aynen katılıyorum,

  uzun olta zamanı tuzla açıklarında ne kadar tekne varsa kontrol ettiler tamam vazifeleri yapmalarına bir şey diyen yok eee bunlara gelince nasıl olucak var mı böyle bir şey gayret ya !!!!:(
   
  yekadam bunu beğendi.
 5. yekadam

  yekadam Aktif Üye

  Kayıt:
  26 Eylül 2014
  Mesajlar:
  220
  Beğeniler:
  153
  Şehir:
  BURSA
  yok abı onuda benım aklım almıyor ıste bukadar rezilik başı boşluk bozukluk olamaz ya kendı bındıklerı dalı kesıyorlar haberlerı yok bu sularda yasam kalmayınca ne yapacaklar ne yakalayıpta satacaklar cok merak edıyorum yazık yazık gerçekten böyle bişey olamaz ya gerçi artık Türkiyede yasak diye kanun diye bişey kalmadı bi laf vardır imam osurursa cemaat neyapar diye bizimkisi o hesap işte ya gecen gün bir yerde okudum amsterdamda sokak balıkcılığı yapanların hepsinin tutukları balıkları almaları yasak cok buyuk cezası var adamların her avı trofe ordada ıllakı balıkcılar vardır ve bır sekılde yasamlarını surduruyorlar onlar nasıl bukadar saygılı kanunlara doğal hayata onlsr yanlısta bızmı dogruyuz yoksa anlamıyorum bızdekı bu ac gozluluk vurdumduymazlık ınanamıyorum anlam veremıyorum sinirlerim bozuluyor ya :S
   
 6. Önder Kanığ

  Önder Kanığ Moderatör Yönetici

  Yaş:
  52
  Kayıt:
  17 Şubat 2013
  Mesajlar:
  5.102
  Beğeniler:
  4.852
  Şehir:
  İstanbul
  Bu konu ile ilgili GELBALDER Başkanı Sevgili Kenan Gedikli' nin bir makalesi vardı.
  Sizlerle paylaşmak istedim.

  Ya devlet başa, ya kuzgun leşe

  31 Aralıktan bu yana bir kepazelik sürüyor İstanbulda. Son sert hava ile birlikte İstanbul boğazında yatan Lüfer ( bütün boylarıyla ) yatak yerini terk etti ve Marmaraya yayılmaya başladı. Balıkçılar ve balıkçılıkla ilgisi olanlar bilir ki bu balık önce Fenerbahçe sığlığına oradan da, bir bölümü kıyıdan bir bölümü direk adalara doğru yürür ve kendine yatacak yer arar.

  3/1 Sayılı Tebliğ ile 24 metreden sığ sularda ve çevirme ağları ile avcılığa kapatılan adalar bölgesinde Gırgır ağları ile avcılık yasak. Bu balığın da boğazı terk ettiği andan itibaren bu bölgeye gireceği ve en acısı da bu balığın bu yasak sahada avlanacağını herkes biliyordu.

  Bütün bunlar bilinmesine rağmen önlem alınmadı, alınamadı. Sivil toplum, genel müdürlük ve sahil güvenlik 3 gündür süregelen bu hadiseyi sadece seyrediyor ve dinliyoruz. Canımız yanıyor, tansiyonumuz çıkıyor ama elimizden bir şey gelmiyor. Bu devlet bu camia 20-30 tekneyle başa çıkamıyor. Yaptığımız şifahi görüşmelerde ancak yasak sahada avlanırken ihbar olması durumunda denetim ve uygulama yapılabileceği söyleniyor. İyi de ortada 2 yada 3 tekne yok ki, ciddi sayıda bir tekne gurubu bu yasak sahada radar sörveyi yaparken ağ koyverdiği zaman AIS kaparken ve hava bizim küçük teknelerle denize çıkmamıza izin vermez iken kim ihbar edecek. Sahil Güvenlik sadece denetim mi yapar ? Koruma görevi denilen veya caydırma amaçlı saha denetimi diye bir görev yokmu dur?Genel Müdürlüğü çok güzel bir uygulaması var. CBS ( Coğrafik Bilgi Sistemi ) tanablı bir inter aktif gözleme sistemi. Yasak yerler ve benzeri her şey haritalara işlenmiş. Tekneler AIS leri açık olduğu zaman her türlü bilgi ile takip edilebiliyor. Bu sisteme bakan, bu tekneler burada ne yapıyor diye merek eden yok mu?
  Sana sesleniyorum Ankara, Sana sesleniyorum Büyükdere, sesimi duyan var mı?

  Kenan GEDİKLİ
  10881641_10152867200337936_8822768476187847320_n.jpg
   
  Ahmet R. ÖZDEMİR ve yekadam bunu beğendi.
 7. Eray Aksoy

  Eray Aksoy Aktif Üye

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  30 Kasım 2014
  Mesajlar:
  300
  Beğeniler:
  310
  Şehir:
  Manavgat
  Bir gün balık olmadığında bakalım neyini tutup da satıp para kazanacak.İnsan söylemek istediklerini söyleyemiyor sinirinden :mad: Ortada ne döndüğünü bilemiyorum?Ama devlet ve kolluk güçleri istese bir günde bu konuyu çözerler.Umursamıyorlar veya daha da kötüsü bir sebepten ötürü çözmek istemiyorlar !!!
   
 8. lufermania

  lufermania Daimi Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  17 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  1.698
  Beğeniler:
  1.529
  Şehir:
  İstanbul
  Veya falan değil, bu malesef böyle. Ben şahsen arayıp bir ihbarda bulunacak durumda olmadım ama forumda bu konu daha oncelerde de dile gelmişti, ihbar edip "siz işinize bakın " cevabı alanlar da olmuş
  , ya da bekleyip bekleyip kimsenin gelmediğini görenler de. Siz kendi işinize bakın cevabı, niye müdahale etmedikleri açıkça ifade ediyor zaten !!!
   
  besto17 ve Eray Aksoy bunu beğendi.
 9. Selahattin

  Selahattin Moderatör Yönetici

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  7.982
  Beğeniler:
  4.431
  Şehir:
  Şişli, İstanbul
  MAlesef ülkemiz henüz 3. Dünya ülkesi bunu kabul etmek lazım.. Balıkçılıkta da öyleyiz..
   
  Eray Aksoy bunu beğendi.
 10. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.771
  Beğeniler:
  6.707
  Şehir:
  İstanbul
  İnşallah ilk çıktıkları avda resif haline gelirler..
   
 11. Mesut1903

  Mesut1903 Daimi Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  21 Aralık 2013
  Mesajlar:
  1.224
  Beğeniler:
  1.229
  Şehir:
  İstanbul
  Rabbim böyle insanların kökünü kurutsun. Insan bu kadar ahmak olurmu kendi geleceğini üç kuruş için yok edermi. Bunlara dur demenin bir yolu yokmu.