Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baklava üstü pembe/beyaz dondurma ...)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

 1. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104

  Sevgili arkadaşlar, eşimle berbaer arka arkaya yapmış olduğumuz iki kıyı avının yorgunluğunu henüz atmamıştım ki, hemen ertesi günü akşam üstü sevgili dostum Erdal bey'den geceden başlayacak olan bir tekne avı için teklif aldım.
  Aklımda hemen tekrar bir av güncesi olmadığı için haliyle hava durumundan haberim olmadığı için,hava nasıl akşam diye sordum doğal olarak.Verdiği cevap aynen şu oldu : Hava tam senin istediğin hava.Deniz papia liman havası yani dedi.Eh bana da böyle güzel bir davete icabet etmekten başkaca bir seçenek kalmamış oldu haliyle.
  Buluşup da yola çıkmamız bayağı bir geç saate kaldı.Zaten bizlerin de öyle bir acelesi, telaşesi de yok zaten.Maksat dost meclisinde hoşça vakit geçirmek.
  Yoldan alış veriş amaçlı kısa kısa duraklamalar yaptıktan sonra gün bitip de ertesi güne dönmeden tekne başında aldık soluğu.Ama hazırlıkların yapılması ve her şeyin tamam olarak yola çıkılması bayağı bir geçikti.Zira onu yükle, bunu yükle,aman yemleri de unutmayalım filan derken bayağı bir vakit geçiyor.Hele 50 kiloluk 9,9 luk uzun şaft takma kıç motoru arabadan taşıyıp tekne monte etmek başlı başına bir telaşe.
  Bu arada gün bitmiş ve ertasi güne dönmüştü artık.Her şey tas tamam olunca tekneye orantılı olarak oturduk ve başladık yol almaya.Geceyi adeta floresan ampul gibi aydınlatan dolunay da yolculuğumu boyunca bizlere ışık tutuyordu.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Bu av güncemizde tercihimiz gece tavalık kırma mercan almak ve ertesi günü de mercan meralarını ziyaret etmekti.Bunun içinde gelmeden önce yoldan adam başı 50 adet sülünez almıştık.Av güncemiz esnasında hepimiz en altta kurşunun yer aldığı klasik 3 köstekli, takımlar kullandık.İğne tercihimiz ise mustad serisi 496/3 no kısa pala siyah çapraz iğne ve yine mustad serisi 1251/c uzun pala 3 no iğne oldu.
  Av meramıza vardığımız da çapa atmayı tercih etmedik.Zira hava sıfıra yakın bir hava olduğu için tatlı tatlı akış yapmak daha mantıklı geldi.Doğal olarak hemen takımlar hazırlandı ve su ile buluşturuldu.Henüz 3-5 dakika geçmemiştiki ilk vuruşları almaya başladık.Vuruşları yapan gece yemlenen ve adına kırma mercan denen balık türü idi.İlk bir kaç balığı aldıktan sonra tamam dedik.Eğer merayı kaybetmezsek bu balık sabaha kadar çalışır dedik.Nihayetinde de balık sabaha kadar ara ara hep çalıştı.Ve her birimiz bir kaç pişirimlik kırma mercan almayı başardık.

  [​IMG]

  Hava aydınlanmaya 04,39 gibi başladı.Yer değişitirmek ve mercan a gitmek için ortamın bayağı bir aydınlanmasını bekledik.Zira sabaha kadar etrafımıza serilen aylara girmekten çekindik.Ortalık bayağı bir aydınlanınca da kırma mercanları bozulmasın diye bir poşete koyup aynen yanımızda getirdiğimiz buzluklara yerleştirdik.Zira hava çok sıcak olunca bir süre sonra gece tutulan balıklar gevşemeye başlıyor ve bozulma eğilimler gösteriyor.
  Her şey tamam olunca 9,9 Tohatsu ya tam gaz verip zaman kaybetmeden mercan meramıza ulaştık.Hava kalkmadığı için burada da çapa atmamayı tercih edip, akışta avlandık.Baştan vuruşlar zayıf ve nazlıydı.Balık pek verim vermeyince Kaptanımız Erdal kardeşim, uzanmaya ve uyumaya karar verdi.Ve ona daha sonra Ünal kardeşimde katıldı.

  [​IMG]

  Ben ise, av yapmaya devam ettim.Akış esnasında bir meranın üstünden geçerken iyi vuruş alınca hemen arkadaşlar uyandırmak için seslenmdim.Ve çağrıma Ünal kardeşim uydu.Onunla birlikte başladık mercan almaya.Bizler arka arkaya mercanları kaldırırken Erdal kardeşimi ne yaptıysak uyandırıp da ava dahil edemedik.Balıktan fırsat buldulkça ara ara video ve fotoğraf çekimi de yapmaya çalıştık.

  [​IMG]

  Saatlerin ilerlemesi ve sıcağın artık dayanılmaz hale gelmesi sonucu ava son vermeye karar verdik.Yalnız kıyıya dönmeden önce meralarda biraz sırtı çekmeyi yeğledik.Ama bir vuruş alamadık.Sırtı çekerken bir ada kuytusuna yanşsıp oradaki billür suyun tadını çıkatmayı da ihmal etmedik.Zira su adeta ısıtılmış ve tekrar geriye konmuş gibi sıcacıktı.
  Bizler bu av güncesinde hoşça vakit geçirdik.Çok daha bereketlisinin tez zamanda sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele arkadaşlar.


  [​IMG]

  [DM]/x11a73p_balik-avi-videosu-0056-ishak-ballica_sport?start=627[/DM]
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.863
  Beğeniler:
  6.784
  Şehir:
  İstanbul
  Tebrikler
  Çok güzel bir av olmuş
   
 4. mahmutignak

  mahmutignak Aktif Üye

  Yaş:
  44
  Kayıt:
  2 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  606
  Beğeniler:
  92
  Şehir:
  İSTANBUL
  Arkadaşlarınızla harika bir av gerçekleştirmişiniz.Tüm ekibin ellerine sağlık.Afiyet olsun.
   
 5. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili Şeref, yorumun için teşekkürler hocam.Daha güzeli sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele kardeşim.:)
   
 6. oktay16

  oktay16 Moderatör

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  31 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  4.585
  Beğeniler:
  874
  Şehir:
  BURSA
  Bu güzel avın içine bizide dahil ettiğin için teşekkürler İshak abi, bizde seninle beraber o anları yaşadık, tüm ekibi kutlarım.:)
   
 7. KalamA

  KalamA Daimi Üye

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  25 Nisan 2013
  Mesajlar:
  2.614
  Beğeniler:
  2.309
  Şehir:
  KsK 35½
  Çok güzel görüntüler, tebrik eder raporlarınızın devamını dilerim. Herzaman rastgelsin.
   
 8. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili Mahmut kardeşim daha güzellerinin sizlere denk gelmesi dileği ile yorumun için teşekkürler.:)
   
 9. ishak BALLICA

  ishak BALLICA Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  809
  Beğeniler:
  104
  Sevgili Oktay yorumun ve güzel sözlerin için teşekkürler kardeşim.Senelerdir aynı çizgide kalmaya hep özen göstererek,Yapmaya çalıştığım tek şey bir şey var.O da av güncelerimizde dostlarımız ile birlikte yaşadığımız güzel anları siz değerli dostlarımıza ortak etmeye çalışmaktan ibaret.Bunu başarabilmişsem ne mutlu bana.
  Bak geçenlerde gezerken ne buldum.:)

   
 10. Kasırgaemre

  Kasırgaemre Aktif Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  20 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  317
  Beğeniler:
  102
  Tebrikler ishakabi şansın bol kovanda balıkla dolsun ishakabi
   
 11. Hamdi

  Hamdi Admin Site Admin

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.591
  Beğeniler:
  9.532
  Şehir:
  İstanbul
  Yine çok güzel bir hikaye ile klasikleşmiş balık avını bizlerle paylaşmıssın keyifle okudum :)

  Videoya gelecek olursak, tam 6 yıl geçmiş ve biz çizgimizi hep üst düzeyde tutmaya çalıştık. Sizler gibi değerli abilerimiz ve kardeşlerimiz hep yanımızda oldular. İyi varsınız :)