Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BALAYI SENFONİSİ

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Ercüment86 tarafından paylaşıldı.

1. Ercüment86

Ercüment86 Aktif Üye

Cümleten selamlar.

20 Eylülde hayatımıza yeni bir yol çizdik hayırlısıyla. Allah yüzümüzü kara çıkartmasın.

Şükür ailece balık avından büyük keyif alıyoruz. Eee hal böyle olunca Balayı programı yaparken balık avı ağırlıklı olması kaçınılmazdı:)

25 eylülde gittiğimiz Belekteki otelin sakinlerinin bakışlarına rağmen sabah kendonun babyjigleriyle bikaç melanur kandırmayı başardım fotoları yok çünk tatil köyünde telefonumu yanımda taşımadım.

Bir haftalık tatil ardından o çok istediğim akya avını gerçekleştirmek üzere Adrasan' a doğru yola çıktık. Şunu açık yüreklilikle söylemeliyim ki Adrasan tam bir doğa harikası.
    IMG_4823.JPG

IMG_4828.JPG

IMG_4834.JPG

IMG_4838.JPG

Sinemis otelde konaklamaya karar verdik. Sahipleri gayet ilgili bir aileydi. Hatta tuttuğum balıkları öüğlen hazırlayıp güzel bir ziyafet çektiler.

Gelelim akya avına; sabah 6 da büyük umutlarla çıktık. Öncelikle hedef yem için yazılı orkinostu.
    IMG_4845.JPG
    verimli bir av oldu fakat sıra akya için olta atmaya gelince balon balıklarının resmen gaspına uğradık. sinirden köpürdüm ne illet bir balıktır beş dakika boş durmadı. ( buda o anlardan) :)
    IMG_4843.JPG

yinede sabah o canım doğanın güzelliğini ve bereketini yaşayabildik. ufak bir not sahile akan tatlı suyun ağzında yaptığım silikon atışlarımda çok kuvvetli bir vuruş aldım güzel bi mücadele sonucunda ipimin patlamasıyla başım öne eğik geri dönmek zorunda kaldım... Giden arkadaşlar mutlaka denemeliler.

Tatilimizin Antalya ayağı sona ermişti. İstanbula dönme ihtimalini aklımdan bile geçirmeden rotayı İzmire çevirdim. Asıl plan Çanakkale Eceabat daki balıçı arkadaşıma gitmekti ama okadar yolu gitmenin r,iskini göz önüne alamadım.

Güzel İzmirde 1 gece kaldıktan sonra yolumuza devam ettik ve sonunda Eceabatdaydık. Hava doğal olarak soğumuş uzun kollular valizden çıkmaya başlamıştı =) arkadaşımla buluşup eve yerleştikten sonra popülasyonun durumuyla ilgili konuşmalara başladık. Durum mühim bi büyüğe danışmak lazım oğlaksız olmaz aklımız kalır=)
    IMG_4340.JPG

işlem tamam sabah 6 da av var...

kısmet dedik çıktık deniz kuduruk tadı pek yok baktık olacak gibi değil. Döndük mavi yengeç için yerini sır gibi sakladığı merasına. Ben hayatımda hiç mavi yengeç görmeyen bir İstanbullu iki el büyüklüğünde yengeci görünce bi irkildim tabiii:D
    IMG_4352.JPG

daha sonra özenle hazırlıklara başladık ve sonuç
    IMG_4358.JPG

IMG_4360.JPG
    IMG_4362.JPG

tadı damağımda kaldı. deniz ürünleri içerisinde favorilerim arasına üst sıralardan girişini yaptı.
    Yaptı ama gözümüz açıklara kayıyor. Sürekli havaya bakıyoruz. Acaba patlak olurmu yoksa deniz bize bereketini sunacak mı? sabah 5:30 da çalsın diye kurduğum telefondan önce defalarca uyanmama rağmen gece boyunca uykumda balık tutup konuşmuşum =)

Ve işte o an deniz ava müsait. kısmetimizi almaya gidiyoruzz.

IMG_4850.JPG IMG_4851.JPG IMG_4856.JPG IMG_4858.JPG IMG_4859.JPG IMG_4864.JPG IMG_4869.JPG IMG_4870.JPG

Döndüğümüzde yüzümdeki ifadenin paha biçilemez olduğunu söyleyen eşim bana nekadar doğru bir karar verdiğimi tasdiklercesine gülüyordu.

arada sarpalar melanurlar da geldi. Saros çok bereketli sahteler ve lrf silikonları çok güzel iş çıkarttı. arkadaşların garip bakışlarına rağmen aklıma koyduğum disiplinden ödün vermeden avıma devam ettim. Birçok malzememi bırakmama rağmen hala arıyorlar o sahteler ve bıngıl bıngıl oynayan şeylerden bizede yolla diye =)

Havanın kararmasına 2 saat kala kalamar avına çıkmaya karar verdik. Hey maşallah ben böyle bol kalamar avına daha önce rastlamamıştım. IMG_4854.JPG

iki saat içinde yiyeceğimiz kadar kalamarı alıkoyup eve dönüş yaptık. kalamar tuttuğum videoyu koyamadım boyut sebebiyle gerçi 15 sn idi ama belkide ben beceremedim.

bu güzel tatilin sonunda insanın kendini iyi hissettiği yere dönüş Tuzla....
    IMG_4285.JPG IMG_4287.JPG

Son düzenleme: 17 Kasım 2015
    mrt55, hamzaozdemr, coner ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ercüment86

Ercüment86 Aktif Üye

Bu arada kusura bakmayın arkadaşlar 1 saate yakın sadece başlık olarak içi boş kaldı yüklemeleri beceremedim. 25 arkadaş açıp bakmış kulaklarımı çınlatmadınız umarım :D

coner, Hamdi ve keremeymen bunu beğendi.
  4. Ercüment86

Ercüment86 Aktif Üye

5. cagatay.

cagatay. Üye

nazar değmesin bir tatile bunları sığdırmışsınız en güzelini yapmışsınız...

Ercüment86 bunu beğendi.
  6. enginson

enginson Daimi Üye

Çok güzel kareler, güzel bir anlatım. keyifle okudum. ayrıca tebrik ederim Allah mutluluğunuzu daim etsin.

Ercüment86 bunu beğendi.
  7. Ercüment

Ercüment Aktif Üye

Sevgili Adaş Ercüment86 kardeşim sen ne yaptın böyle,
    dakika bir gol 1:D
    enva'i çeşit'leri dizmiş'sin,
    Allah bir yastık'ta kocatsın sizi,
    Allah Mutlu'luğunuzu daim'i etsin!

Ercüment86 bunu beğendi.
  8. Hunter Ağa

Hunter Ağa Üye

Bir balık sevdalısının balayı da ancak böyle olur dedirten kareler. Çok güzel maaşallah. Oltanızda balık eksik olmasın. Allah mesut etsin, mutluluklar dilerim.

Ercüment86 ve emrah3305 bunu beğendi.
  9. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Allah mutluluğunuzu daim eylesin bir ömür boyu mutluluklar dilerim.
    keyif alarak sıkılmadan okuduğum bir av macerası gerçekten elinize emeğinize sağlık olsun.
    nasıl bir sevdadır balık sevdası insana balayında bile balık tutturuyor :D

Ercüment86 bunu beğendi.
  10. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Rabbim mutluluğunuzu daim etsin.

Ercüment86 bunu beğendi.
  11. zaad

zaad Aktif Üye

Hay Allahım, bir tarafım çatlamadan sayfadan ayrılayım ben ;)

Allah ömür boyu mutlu etsin, en kötü günleriniz böyle olsun :)

Ercüment86 bunu beğendi.