Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balığı Hedeflememek...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında befalcon tarafından paylaşıldı.

1. befalcon

befalcon Aktif Üye

Selamlar Sevgili Dostlar,

Yıl boyunca kesat geçen avlar yaptıktan sonra havaların ısınmasıyla sezonun sonlarının geldiği kendini hisssettiriyordu. Gerçi biz balık aşıkları için sezon bitişi diye birşey yoktur. Çünkü balıktan ziyade Deniz aşkıdır bizdeki aslında.

Büyük oğlumun hafta sonu yüzme kursu iptal olunca planlar yapılmaya başladı. "Baba bizi denize götür" "hayhay cicim, büyük bir zevkle" [​IMG]

Amacımız piknik yapmak, kafa dinlemek. Ama deniz kenarına gidilir de olta atmadan olur mu? Olmaz. Lakin balıktan yana beklentim olmadığından en eski, en dandik makine ve kamışlarımı alayım da dönüşte bakımla filan uğraşmayayım diye düşündüm. [​IMG] Yem de geçen avdan kalan az bir çimçim buzlukta vardı, yoldan da biraz mamun alıp mekana vardık. Bu arada sinek kadar mamunları satan Narlıdere tarafı yemcilerini kınıyorum. Menemen yemcilerinde mamunlar çekirge gibi maşallah.

Hanım çoluk çocuk ve kayınvalide rahat etsin diye çadır da götürdüm. Hemen tertibatı hazırlayıp sofra hazırlanana kadar oltaları suyla buluşturdum. Vuruşlar varsa umutlarda oluşur. Çabucak yapılan kahvaltıdan sonra oltaların başından hiç ayrılmadan geçen hareketli bir gün oldu. Öyle ki öğleden sonra iki olta ile baş edemeyip elde tek olta ile avlanmaya başlamıştım. [​IMG]

Yandaki arkadaşın kurşun yerine hamur sarılan yaylardan kullanması sonucu şaşkın kefal ve sarpalarda oltamızı ziyaret etti. Bir avda 3-4 değişik tür balık yakalamayı hep tek tür yakalamaktan daha çok tercih etmişimdir. Yani şimdi hep çupra yakalamış olsam bu kadar mutlu olmazdım [​IMG]

Gün sonunda çupra, melina, sarpa, kopes, ısparoz ve kefal gibi karışık olarak toplamda 2,5 kg balıkla eve döndük. Temiz hava, bol gıda dedikleri bu olsa gerek [​IMG] Çoktaaan emekliye ayırmış olduğum kumyang ve remixon makinelerim ile böyle bir av yapmak beni çok duygulandırdı [​IMG] Emektarlara daha çok şans verme sözü verdim [​IMG]

Daha güzel avlar sizin olsun. [​IMG]

20160402_110202.jpg 20160402_110155.jpg P_20160402_212358.jpg

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Sevgili Sinan;
    Av raporlarında,en çok sevdiğim raporların başında gelenler, ailece,çoluk,çocuk hep beraber yapılan avlar ile ilgili olanlar.:harika:
    Balık konusunda,gerçekten şanslı bir gün olmuş,her çeşit balık var,emektarlar'da hakkını vermiş diyelim onların hakkını yemeyelim.:p
    Güzel av raporun için teşekkür eder,paylaşımlarının artarak devamını temenni ederim.:)

befalcon bunu beğendi.
  4. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

sahte kutusu gibi olmuş rengarenk :D tebrikler

befalcon bunu beğendi.
  5. befalcon

befalcon Aktif Üye

Bende Ailecek gitmeyi seviyorum. Lakin çocuklarla çok zor oluyor. Bir ustamız şöyle demişti "Çocukla gidersen ava, ya b.ka basarmış ya faka" :komik: Bende çocuklarla balığa değil, oltalarla pikniğe gittim zaten:islik: İlk homurtuda pılı pırtı toplayıp dönerim diye çıktım yola.

Ersin1903 ve Önder Kanığ bunu beğendi.
  6. befalcon

befalcon Aktif Üye

Oltaya balık takılınca acaba ne geliyor?:kötü: sorusu daha da heyecanlı kılıyor olayı. Gerçi balığın gelişinden ne olduğunu az buçuk tahmin edebilecek düzeye geldim ama :okyrm:

7. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Maşallahın güzel balıklar daim rastgelsin

befalcon bunu beğendi.
  8. lufermania

lufermania Daimi Üye

Benim bir arkadaşım var, onun dediği gibi olmuş sizinki. Söylediği de şudur : " Abi levreğe çok bilenme, yoksa tutamayız ona göre"
    Daha levrek tutmuşluğum da yok bu arada :D, galiba onun sözünü dinlemiyorum
    Demek ki çok fazla istemeden yapınca avı daha çok balık geliyor :)

befalcon bunu beğendi.
  9. enginson

enginson Daimi Üye

Tebrikler güzel çeşit olmuş.

befalcon bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Sinan
    Herkesin mutlu olduğu çok keyifli ve güzel bir av olmuş.
    Her zaman rast gelsin

befalcon bunu beğendi.
  11. ADİL AYKOL

ADİL AYKOL Aktif Üye

Tebrikler ortaya karışık olmuş Afiyet olsun

befalcon bunu beğendi.